Buradasınız : Ana Sayfa //Akıllı Cep Telefonları//2013 Yılında En Çok Satılan En İyi 10 Akıllı Telefon

2013 Yılında En Çok Satılan En İyi 10 Akıllı Telefon

Android işletim sistemi cep telefonları için kullanılabilir hale geldiğinden bu yana, telefon dünyası daha akıllı hale geldi. Yeni teknolojiler telefonlar için yeni bir gelişme anlayışı yarattı. Yeni nesil telefonlar kullanıcıların yaşam tarzlarını daha konforlu hale getirmek için birbirinden kullanışlı özelliklerle güçlendirildi. Yeni cep telefonları artık daha yüksek çözünürlüklü ekranlara, son derece yararlı yazılım ve uygulamalara sahip oldukları için eğlenceli vakit geçirmek adına vazgeçilmez birer cihaz haline geldi. Telefon üreticisi şirketler kullanıcıları memnun edecek çözümler üreterek rakiplerinden bir adım öne çıkmaya çalışıyorlar. Bu yazımızda sizlere 2013 yılında en çok satılan 10 akıllı telefonu bir araya topladık. Aşağıda fotoğrafları ve özellikleriyle 2013’ün en iyi 10 akıllı telefonunu bulabilirsiniz.

10- Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920, 2013 yılına en çok satılan telefonlar arasında 6.sırada başlamıştı. Ancak rakip firmaların bir bir çıkardığı yeni modeller karşısında zayıf kaldığı için 10.sıraya geriledi. Windows 8 işletim sistemine sahip Lumia 920, 1,5 GHz hızında çift çekirdekli işlemciye sahip. 4G uyumlu modelin öne çıkan en önemli özelliği 8 megapiksellik arka kamerası.

9- Samsung Galaxy Note II

Samsung Galaxy Note 2

Samsung Galaxy Note 2

Eğer hem tablet hem de akıllı telefon sahibi olmak istiyorsanız, Samsungs Galaxy Note 2 sizin için en doğru tercih olacaktır. Sadece 180 gram ağırlığında olan Galaxy Note 2, kendi dokunmatik ekran kalemine sahip. Galaxy Note 2 Android işletim sisteminin son sürümü kullanıyor. 4G uyumlu cihaz 16, 32 ve 64 GB’lık seçenekleriyle satın alınabileceği gibi 16 ve 32 GB’lık modeller daha sonra 64 GB’a kadar yükseltilebiliyor.

8- Google Nexus 4

Google Nexus 4

Google Nexus 4

Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemi ile çalışan Google Nexus 4, 2 GB RAM ve 1080 p HD video çekebilen 8 megapiksellik kameraya sahip.

7- Samsung Galaxy S3

Samsung Galaxy S3

Samsung Galaxy S3

Samsung Galaxy S3, en iyi akıllı telefonlardan bahsederken görmezden gelemeyeceğiniz bir cihaz. Android 4.1 işletim sistemiyle çalışan cihazı, 32 ya da 64 GB’lık seçeneklerle satın alabilirsiniz. Galaxy S3’ün en dikkat çekici özelliği batarya ömrünün uzunluğu ve 1.4 GHz’lik 4 çekirdekli işlemcisi. Apple’ın sesli komutlarla çalışan Siri’sine karşılık Samsung’un S-voice’ini Galaxy S3‘de bulabilirsiniz.

6- HTC First

HTC First

HTC First

HTC First, Facebook arayüzüne sahip ilk akıllı telefon olarak duyurulmuştu. 5 megapiksellik arka kameraya sahip olan telefon Android Jelly Bean işletim sistemi ile çalışıyor.

5- LG Optimus G

LG Optimus G

LG Optimus G

Optimus G, LG’yi en iyi akıllı telefon üreticileri arasına sokmayı başarmış bir cihaz olarak dikkat çekiyor. Android işletim sistemi ile çalışan telefon, 1.5 GHz quad core işlemciye sahip. Optimus G’de 64 GB’a kadar yükseltilebilme olanağı sağlayan kart yuvası bulunuyor. LG Optimus G‘nin 13 megapiksellik arka kamerası ile yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekebiliyorsunuz.

4- iPhone 5

iPhone 5

iPhone 5

iPhone 5 tartışmasız harika bir akıllı telefon. Cihazın arka kamerası ile HD videolar kaydedebilirsiniz. iPhone 5‘in en büyük dezavantajı ise, ileride kullanılmaya başlanacak olan 4G teknolojisi ile daha da düşecek olan ortalama batarya ömrünün çok kısa olması.

3- Samsung Galaxy S4

Samsung Galaxy S4

Samsung Galaxy S4

Samsung Galaxy S4,  Galaxy S3’ün kullanıcıların isteklerine daha iyi cevap veren özelliklerle donatılmış geliştirilmiş modeli olarak dikkat çekiyor. S4’ün akıllı telefon teknolojisine imzasını atan en iyi özelliği ise Smart Pause. Bu özellik bir video izlerken gözünüzü ekrandan başka bir noktaya çevirdiğinizde videoyu durduruyor ve tekrar ekrana baktığınızda videoyu yeniden başlatıyor. Bu sayede bataryayı çok daha verimli kullanmış oluyorsunuz. S4, 13 megapiksellik arka kamerası ile önemli anlarınızı mükemmel çözünürlükle ölümsüzleştirmenizi sağlıyor.

2- Sony Xperia Z

Sony Xperia Z

Sony Xperia Z

Oldukça hızlı olan Sony Xperia Z, toz ve su geçirmez ekranı ile muadilleri arasında bir adım öne çıkmayı başarıyor. Sony, en iyi LCD ekran üreticisi olarak Xperia Z’de HD LCD ekran teknolojisini kullanıcılarla buluşturuyor. Bu özellikleri Sony Xperia Z‘yi yılın en iyi ikinci akıllı telefonu yapıyor.

1- HTC One

HTC One

HTC One

Yılın en çok satılan en iyi akıllı telefon tacını HTC One takıyor. Tamamı metal gövde. Sıfır toleranslı yapı. İnce fakat tatminkar bir kavrayış sağlayan inceltilmiş kenarlar. HTC One ödün vermeyen tasarıma sahip bir telefon olarak 2013 yılının en çok satın alınan akıllı telefonu olmayı başardı.

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap