Buradasınız : Ana Sayfa //ÖSYM Haberleri//2014 ÖABT Örnek Sorular ve Soru Dağılımları

2014 ÖABT Örnek Sorular ve Soru Dağılımları

Öğretmen adayları bu yıl Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın (KPSS) yanında Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi’ne de (ÖABT) girecekler. 5-6 Temmuz 2014’te yapılacak 2014 KPSS ve 20 Temmuz 2014’te yapılacak 2014 ÖABT için başvurular 5 Mayıs-14 Mayıs 2014 tarihleri arasında yapılacak. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2014 ÖABT için soru dağılımlarını ve örnek soruları yayınladı. 2014 ÖABT Örnek Sorular ve Soru Dağılımları’na haberin devamında linkine yer verdiğimiz PDF dosyasından ulaşabilirsiniz.

2014 ÖABT Örnek Sorular

2014 ÖABT Örnek Sorular

DUYURU
(17 Mart 2014)

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT): Test Konularının Ağırlıkları ve Örnek Sorular

31 Aralık 2013 tarihli duyuru ile belirtildiği üzere; Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) ile Devlet Personel Başkanlığı (DPB) arasında, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” kapsamında imzalanan protokol uyarınca ÖSYM tarafından yapılacak Öğretmenlik Alan Bilgisi Testinin (ÖABT) uygulanacağı alanlara;  2014 yılında Rehber Öğretmen ve Sınıf Öğretmenliği alanları dâhil edilmiştir.

Rehber Öğretmen ve Sınıf Öğretmenliği alanlarında uygulanacak testlerin konuları ve test içindeki ağırlıkları ile ilgili olarak Merkezimiz tarafından alanında uzman kişilerden oluşturulan Komisyon çalışmalarını tamamlanmıştır.

Rehber Öğretmen ve Sınıf Öğretmenliği alanlarında testlerin konu başlıkları ve konuların test içindeki ağırlıkları ekte adayların bilgisine sunulmaktadır.

Testte yer alacak sorular hakkında fikir vermesi amacıyla, bu alanlar için örnek sorular da hazırlanmıştır. Adaylar aşağıdaki bağlantıdan örnek sorulara erişebileceklerdir.

Adaylara duyurulur.

2014 KPSS ÖABT Örnek Sorular ve Soru Dağılımları

2014 KPSS ÖABT Örnek Sorular ve Soru Dağılımları‘nın yer aldığı PDF dosyası için tıklayınız.

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap