Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//2014 Yan Ödeme Kararnamesi ile ‘Bazı Astsubaylar’a Zam Yapıldı

2014 Yan Ödeme Kararnamesi ile ‘Bazı Astsubaylar’a Zam Yapıldı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yapan rütbeli personel sayısının yaklaşık %60′ını oluşturan Astsubalar, uzun zamandan beri özlük haklarının düzeltilmesi için beklerken, yine hayal kırıklığına uğradıkları bir haber aldılar. Bu habere göre 15 Ocak 2014′te imzalanan Yan Ödeme Kararnamesi‘nde TSK’da bazı kadrolarda görev yapan Astsubaylar’a zam yapıldı. Astsubayları hayal kırıklığına uğratan durum ise Yan Ödeme Kararnamesi‘ne göre zam yapılan kadroların TSK’da görev yapan Astsubaylar’ın %10′unu bile kapsamıyor olması. 2014 Yan Ödeme Kararnamesi’ndeki Astsubaylar’la ilgili maddeleri haberin devamında bulabilirsiniz.

---Sponsor Reklamlar---

Yan Ödeme Kararnamesi - Bazı Astsubaylara Zam

Yan Ödeme Kararnamesi – Bazı Astsubaylara Zam

2014 Yan Ödeme Kararnamesi’ne Göre zam alan Astsubay kadroları ve aldıkları zam miktarları aşağıda yer almaktadır. Yapılan zamlar 1 Ocak 2014′ten itibaren geçerli olacaktır.

- Komutanlık görevine atanan muharip sınıf Astsubaylara ilave aylık 82 Tl.

- Yardımcı sınıf bölük ve birlik astsubaylarına ilave aylık 102 Tl.

- Muharip sınıf bölük, birlik ve batarya astsubaylarına ilave aylık 185 Tl.

- J.Gn.K.lığındaki yardımcı sınıf bölük idari işler Astsubaylarına ilave aylık 234 Tl.

- J.Gn.K.lığındaki muharip sınıf bölük idari işler Astsubaylarına ilave aylık 316 Tl.

- Yardımcı sınıf ikmal Astsubaylarına ilave aylık 234 Tl.

- Muharip sınıf ikmal Astsubaylarına ilave aylık 316 Tl.

Görüldüğü üzere Yan Ödeme Kararnamesi ile yapılan zam Astsubaylar’ın %10′unu bile kapsamamaktadır. Hiç yoktan iyi bir adım atılmış demek istemiyoruz. Zira bu şekilde Astsubayları sevindirmiyor aksine daha da üzüyorlar. Yukarıdaki maddelerde yer alan kadrolarda görev yapan Astsubayların bile aldıkları zamlara sevineceklerini düşünmüyoruz. Zira yan odasında görev yapan meslektaşı bu zamlardan yararlanamadıktan sonra bir Astsubayın aldığı zamma sevinmesi pek de normal değildir.

Astsubaylarla ilgili çalışmaların tüm muvazzaf ve emekli tüm Astsubayları kapsayacak şekilde genişletilmesi gerekmektedir.

Konuyla ilgili görüşlerinizi sayfanın altındaki yorum panelinden yazabilirsiniz. Haberi Twitter ve Facebook’ta paylaşmayı unutmayın.

Not: Kadrolar ve aldıkları zam miktarları Memurlar.net forumdan alıntı yapılmıştır.

---Sponsor Reklamlar---

Bu yazıyı bu kelimelerle buldular:

Bu yazıyı paylaşın

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • Google
 • Pinterest

Etiketler: ,

37 Yorum yapılmış " 2014 Yan Ödeme Kararnamesi ile ‘Bazı Astsubaylar’a Zam Yapıldı "

 1. admin diyor ki:

  Bu yazının altında astsubay meslektaşlarınızı eleştiremezsiniz, hiç bir şekilde laf söylemezsiniz, çok biliyorsanız gidin bu kararnameyi onaylayanlara başvurunuzu yapın. Yazının altına yapılan pozitif yorumlar onaylanacaktır. Geri kalan silinecektir boşuna yazmayın.

 2. Cem diyor ki:

  Bildiğim kadarıyla 24 saat görev yapan 1-2 meslekten birisi olan bu insanlara zam verilirken neden çekiniliyor.Güvenlik ucuza alınacak bir şey mi?Bugün bir Astsubay vatandaş görevi başında yine şehit düşmüş.İnsanlar hak ettikleri ücreti alabilmelidir.

  • admin diyor ki:

   Bu ülkede halkın işine yarayan mesleklere değil iktidarların işine yarayan mesleklere önem veriliyor. Durumun kısaca özetİ budur.

 3. Ahmet diyor ki:

  Sekiz beş mesai yapan bazı mesleklerdeki kişiler biz Astsubaylardan fazla maaş alıyor.Bizler tatil günleri dahil ve 24 saat üzerinden çalıştığımız halde maaşlarımız hayat standartlarının altında bırakılıyor.Meclis’teki kanun yapıcılar bu durumu dikkate almalıdırlar.Bir kısım arkadaşlara zam yapıp diğer arkadaşlarımızın mağdur edilmesi bizi yaralıyor.

 4. Levent diyor ki:

  Yan ödeme kararnamesi ile yine Astsubaylara yan çizildi.Arkadaşlarımızın çoğu ağır borç yükü altında maalesef.

 5. fevzi diyor ki:

  Müstakil takımlarda görev yapan takım astsubayı bu tazminatı alacakmı birlik astsubayından kasıt bumudur bilen varmı ?

  • deniz diyor ki:

   birlik astsb.ından kasıt kuvvet astsb. gibi birliklerde bulunan birlik astsb.ını kastediyor.

 6. mehmet diyor ki:

  türk devletinde asker olmak böyle bir şey,doğuda savaş her şeyi göğüsle al sana milletinin cevabı kahramanlar bu ülkede artık çıkmaz istirahatten para kesecekmiş sanki biz keyfimizden bu hale geldik ek para verip teşekkür edecekken böyle karşılığını veriyorlar bize

 7. metin diyor ki:

  Müstakil takımlarda takım assubayı kadrosunun karşısındaki I225 kodu ikmal astsubayıdır ibaresini vermektedir. bu nedenle ikmal aassubayı tazminatını alması gerekir diye düşünüyorum, ama bakalım.

 8. ALİ diyor ki:

  ordunun bel kemiği denince akla gelen astsubay astsubayın bel kemiği denince akla gelen teknisyenler yine görmezden gelinmiş bravo

 9. 2kad.kd.bcvs. diyor ki:

  Hukumete sesleniyorum bu zamlari onaylatan subaylar hakkinda ikilik yaratma adam kayirma gorevi kotuye kullanma ve hukumeti yaniltarak cikar saglamaktan kanuni islem baslatilmali ve bu calismalar sivil otoriteye devredilmeli bakin tsk kayniyor yakinda gec olmadan

 10. denizdostu diyor ki:

  Bu şekliyle çıkan zam kararnamesinin ayrım yaratarak bizi birbirimize düşürme gayretinden başka anlamı yotur.Hangi densiz,dengesiz zeka ürünüyse kınıyorum.

 11. astsubay diyor ki:

  Ikmal astsubaylarina zam dusunulmus fakat 30 tane ikmal astsubayinin isini yapan ikmalci bir saymanlik.personeline hic bir sey yok. Yillik bakanlik teftisi her turlu denetleme bir yandan ikmal akisini aksaksiz yerine getiren saymanlikl personeline maalesef zam yok.

 12. üvey evlat diyor ki:

  Helalllllll sana Türk subaylı kuvvetleri sanada bu yakisir

 13. körismailoğullarında gaffur diyor ki:

  yazık yazık yakında tsk da astsubay kalmayacak ufacık tutunacak yeri olanlar istifa ediyor olmayanlar intihar bu insanların hayatı işe yeni başlamış bir teğmenin iki dudağının arasında 5 tane ceza verip atbiliyor her türlü hakarete maruz bırakılıyor dağ başlarında çalışılıyor herşey yasak subay telefon taşır sıkıntı yok astsubay gizlice getirir vatan haini olur.daha neler neler ama buranın birde diğer tarafı var

 14. OKAN AYAN diyor ki:

  devlet burada bile ayırımcılık hile yapmadan duramamış. devletin işi gücü milleti birbirine düşürmek kavga yaratmak.

 15. kkaan diyor ki:

  astsubay zamının hükümetle ne alakası var.. astsubay maaşlarını belirliyen kurul da en kıdemsiz adam kurmay albay… ASTSUBAYLAR ZAM DEĞİL HAK ETTİKLERİNİ İSTİYOO

  • admin diyor ki:

   Sizden başka hükümetten bahseden kim var bu kadar yorum arasında gösterebilir misiniz? Lütfen yorum yaparken biraz daha dikkatli olalım.

 16. kökler diyor ki:

  necdet kadar hiç kimse astsubaylara giydirmedi nokta.

 17. Pala diyor ki:

  Subayların tümüne K ‘lık tazminatı verilmesi için tüm ”Müdürü ve Amiri ” ibareleri K’ olarak değiştirildi.Adamlar Bize azda olsa zam verirken kendilerine yine iki katı zam yapıyorlar..Yani aradaki o abartılı farkı korumak istiyorlar..”Ben ağayım sen marabasın..Ben yangeleceğim..Sen çok çalışacaksın..Ben seçilmişim sen Alt tabakasın..”

 18. pala diyor ki:

  GEN.KUR.BŞ. Milli savun.bk.lığına bağlanmayınca bizim işimiz olmaz.Çünkü derece,kademe ,gösterge,ek gösterge,yan ödeme v.s..v.s hepsini KK.MLY.BÜT.ŞB.MÜD.hesaplıyor..Asker hesaplamasın kardeşim benim özlük haklarımı.MSB lığına bağlandığında siviller hesaplayacak..Asker kim ki hesapları onlar yapıyor,ne anlar hesaptan..hesap ortada !!!

 19. Engin diyor ki:

  TEKNİSYEN Astsubaylar bundan niye mahrum edilir anlamış değilim.ASTSUBAYLAR içinde niye ayrımcılık yapılıyor.Gerek çalışan veya emekli olan tüm astsubaylarında bakmakla mükellef olduğu EŞİ ve EVLATLARI var.TEKNİSYEN astsubayların çok riskli işleri olmasına maddi yönden neden uzak tutulurlar anlamış değilim

 20. Engin diyor ki:

  TEKNİSYEN Astsubaylar bundan niye mahrum edilir anlamış değilim.ASTSUBAYLAR içinde niye ayrımcılık yapılıyor.Gerek çalışan veya emekli olan tüm astsubaylarında bakmakla mükellef olduğu EŞİ ve EVLATLARI var.TEKNİSYEN astsubayların çok riskli işleri olmasına rağmen maddi yönden neden uzak tutulurlar anlamış değilim

 21. CEMİL ASAN diyor ki:

  ORDUDA ASTSUBAYLAR BİR BİNANIN DİREKLERİ OLMAZSA OLMAZLARINDAN OLMAZSALAR ORDU OLMAZ AMMA?GEL GÖR?Kİ HAK ARAMAYA GELİNCE SUÇLU ÇIKIYORLAR SANKİ ONLARA ZAM YAPILIRSA ÜLKE BATACAK KAYNAK YOK ÇOK ZOR BİR GÖREV YAPTIKLARININ HER KES FARKINDA ASTSUBAYLARIN ALDIĞI MAAŞ ANASININ AK SÜTÜ GİBİ HELAL PARA İÇİN YAPILACAK BİR MESLEK DEĞİL UMARIM EMEKLERİNİN KARŞILIĞINI ÇALIŞAN VE EMEKLİLER’DE ALIRLAR.KİMSENİN GÖZÜ ONLARIN PARASINDA OLMASIN OLANLARDA GİTSİN HAKKARİ ŞEMDİLLİ’NİN AKTÜTÜN’KÖYÜNDE 2 AY GÖREV YAPSINLAR

 22. 2kad.kd.bcvs. diyor ki:

  Milli SUBAY Bakanimizi tebrik ediyorum subaylari bu kadar dusundugu icin ama bir seyi unutuyor sandikta oy kullanan herkesesit yani oylar astsubay subay uzman olarak sayilmayacak biz astsubaylara layik gordugunuz bu calismanin partinize donusu esas size %10 u bile oy vermemis ama sizin bu olaya goz yumdugunuz subaylarin istedigi bir tuzak hukumet icin bunu hazirlayan subaylar devlet memuru deyilmi sayin bakan

  • İNAN diyor ki:

   ”iyi ki AKP’ye oy vermişiz subay/amiral ve generalleri nasıl içeri attı”diye konuşan astsubayları biliyoruz. O kadar oy verdiniz şimdi ne oldu? SUBAYLAR İLE SİDİK YARIŞINI BIRAKIN DA ÇALIŞIN….

 23. İNAN diyor ki:

  2012′de kurmaylara verilen nifak zammı ile kurmay-düz subay çatışması gerçekleştirilmiştir.Şimdi de ikmal astsubaylarına verilen nifak zammı ile ikmalci-düz astsubay çatışması gerçekleştiriliyor.Oysa; yan ödeme kararnamesi madde 5 a ve b’de belirtilen 1.600,1.000,700,400 puanlarının arttırılması sağlansa idi GÖREVE GÖRE ZAM YAPILMIŞ OLACAKTI.

 24. vahit girimli diyor ki:

  yine astsubay adımızı kullanıp subaya vermişler lanetler olsun…

 25. arif diyor ki:

  peki atamalı olmayıp birlik içi görevlendirme ile hem bölük astsubaylığı hemde ikmal astsubaylığı yapanlar ne olacak? TSK da bu şekilde çalışan yüzlerce astsubay var bunlar insan değilmi?bunun neresi adalet?bunu yapanlar göstermelik yaptılar,tek amaç TEMAD ın mücadelesinin kırmaya çalışmak ama başaramazlar,çalışanlar olarak sonuna kadar güveniyoruz ve destekliyoruz.TSK da adalet olmadı bu zihniyet olduğu sürece olmazda….

 26. Brütüs başçavuş diyor ki:

  Bir ordu nasıl savaş kaybederi çok iyi hazırlıyorlar.Emeği geçen herekese ……

 27. fatih diyor ki:

  ayda 13 – 14 nöbet tutuyoruz üzerimizdeki sorumluluğun karşılığı bu olmamalı çok yazık doğuda can pazarı batıda ne olduğumuz belli değil çok yazık

 28. dost diyor ki:

  acıkda bize ver çevir kazı yanmasın

 29. ZENCİ diyor ki:

  ikmal atsb yı adı altında baz
  ı subaylara zam yapılmış.adımızı niye kullanıp böyle yapıyolar.adıma dikkat edin.yapılan bu.

 30. mustafa diyor ki:

  Temad başkanını dinledim yeni çıkan kanunda ‘Astsubay mesai dahilinde ve haricinde üstünün her türlü emrini yerine getirir yardım eder’ gibi bir ibare varmış. Hadi adam hamama gidecem bana kese at derse yada genç bayan subay 50 yaşındaki assubaya etek tıraşı kontrolü yapmak isterse emretersin komutanımmı diyecek bu nasıl kanun maddesi yaaaa

 31. bayram dağlı diyor ki:

  asb ların yaşam ekonomisine düşman dayamış hançerini yokmudur kurtaracak bu bahtı karamadenini

  asb ların yaŞAM EKONOMİSİNE DÜĞŞMAN DAYASIN HANÇERİNİ ELBETTE BULUNUR BAHTI KARA MADENİNİ

 32. İhsan Çelik diyor ki:

  Öğrencilik, Assubaylık ve emeklilik olmak üzere yaklaşık 60 yıldır TSK içindeyim. Gen. Kur. mayın hep yaptığı bizi kandırmak, küçük görmek ve topluma küçük göstermektir. Bunu aileleimize ve çocuklarımıza da aşılamaktadırlar.
  Cumhuriyet çocuğu olarak “imtiyazsız, sınıfsız kaynaşmış bir kitleyiz” marşları ile büyüdük. Ama bugün dünyanın en imtiyazlı ve sınıflı kitlesiyiz. Dünya tarihinde görülmemeiş bir şekilde okumamız yasaklandı. Kendilerini insanüstü bir superman bizi de geri zekalı yerine koymaktadırlar. Hakimleri rütbeli subay yaparak hak aramamız engellendi. Bu durumu ünlü hukukçularımızdan Sn Faruk Erem hocamıza sordum. Ve dediki “İhsan kardeşim biz yılların hukukçusu olarak hakimin rütbelisini düşünemeyiz. Eğer hakimlere rütbe verirseniz hakim sınıfların elinde kırbaç olur.” Hitler yasaları ile korkutmaya ve aşağılmaya dayalı sözde bir disiplin kurarak bizi ezilmeye mahkum etmektedirler.
  Bu gün TSK da üç ana sınıf vardır. Birisi idari sınıf olan Sb.lar diğeri ise teknik sınıf olan
  Asb.lar ve erat sınıfıdır.
  Sorunlarımız çok büyüktür. Yapacağımız şeyler; çok okumak, araştırmak birlik olmak ve her türlü haksızlığı başta çocuklarımız olak üzere kamuya anlatmaktır. Onların aksine hiç kimseyi ne kendimizden büyük ne de küçük göreceğiz.
  Bu fikirleri lütfen facebook ve tweeter da paylaşınız.

 33. Mustafa diyor ki:

  Muharip sınıf ikmal Astsubaylarına ilave aylık 316 TL yaziyor ama bu rakami alabilen var mi! Yok! 70 TL alirsan op de basina koy. Bi Genel Kurmay yalani daha iste.

Copyright © 2012 Hayatın Kaosundan Kaçış Durağınız. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap | Dünyanın ve Türkiye'nin Top 10'ları için Top 10 sitemizi, Saç Dökülmesi için saç dökülmesi sitemizi, Eskişehir evden eve nakliyat için Eskişehir Nakliyat bağlantımızı ziyaret edebilirsiniz. Modern Mobilya Dekorasyon örnekleri için Mobilya Dekorasyon sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
Türkçe Çeviri Güncel Blog.
Yandex.Metrica
Pinterest