Buradasınız : Ana Sayfa //Video İzle//Adana Taksim Eylemleri Polis ve Gösterici Arasında Vergi Diyaloğu

Adana Taksim Eylemleri Polis ve Gösterici Arasında Vergi Diyaloğu

Taksim Gezi Parkı Eylemleri yurdun birçok yerinde devam ediyor. Adana’da Taksim Gezi Parkı eylemcileri ve polis arasında ilginç bir diyalog yaşandı. Adana’da polis şiddetinden şikayetçi olan bir eylemci polis’e bizim vergilerimizle sizin maaşınız ödeniyor lafının üzerine polis, al şu parayı dağıl şeklinde konuştu. Adana’da meydana gelen vergi diyaloğunun videosunu yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Polis ve Eylemci Vergi Diyoloğu İzle

adana_gezi_parki_eyleminde_polis_eylemci_arasinda_ilginc_dialog

adana_gezi_parki_eyleminde_polis_eylemci_arasinda_ilginc_dialog

Adana Emniyet Müdür Yardımcısı İsmail Bilgin ise cüzdanından çıkardığı 50 Lirayı bağıran göstericiye uzatarak ‘Benim maaşımdan senin ödediğin bu al ve dağıl’ dedi.

Atatürk Parkı’nda İstanbul Gezi Parkı protestolarına destek amacıyla bir araya gelen yaklaşık 100 kişi, Atatürk Caddesi’nden Ak Parti İl Binası’na yürümek istedi. Kasım Gülek Köprüsü yakınlarında polislerle karşı karşıya gelen göstericiler polisin tüm uyarılarına rağmen dağılmadı.

Bu arada İl Emniyet Müdür Yardımcısı İsmail Bilgin grubun dağılması için eylemcilerle konuşmaya gitti. Burada eylemciler ‘Sizin maaşınızı biz veriyoruz’ diye bağırınca, İsmail Bilgin cebinden çıkardığı 50 Lirayı eylemciye uzattı ve ‘Benim maaşımdan senin ödediğin bu al ve dağıl’ dedi. Önce parayı alan eylemci, basın mensuplarının görüntülediğini görünce parayı yere attı. Bu olayın ardından son uyarıları yapan polis’e zaman zaman taş atıldı. Tüm uyarılara rağmen dağılmayan eylemciler polis tazyikli su ile müdahale etti. Yaklaşık 10 dakika süren müdahale sonrası göstericiler ara sokaklara kaçarak dağıldı.

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap