Buradasınız : Ana Sayfa //Kitap İnceleme ve Tavsiye//Ahmet ÜMİT “Bab-ı Esrar” kitap yorumu

Ahmet ÜMİT “Bab-ı Esrar” kitap yorumu

Ahmet Ümit’in Bab-ı Esrar kitabı 392 sayfalık roman okumaya başlayınca ilgi çekiyor. Pek çok soru çıkıyor cevap bekleyen.Yalnız bir süre sonra bu soruların cevapsız kalacağı okuyucuya sezdiriliyor. Kitabın ortalarında heyecan, gizem kalmıyor. Çabuk ilerlerken birden kitap bir türlü bitmemeye başlıyor. Hikaye ana kahramanın ağzından anlatılıyor. Ancak bu kişi o kadar itici ki okudukça ona da sinir olmaya başlıyorsunuz. Etrafındaki herkesi hor gören, küçümseyen, beğenmeyen bir tip. Anlattığı esrarlı olaylar da bir süre sonra önemini yitiriyor. Bildik sıradan kurguyu görüyoruz kitabın sonunda. Bab-ı Esrar Kitap Yorumu.

Bab-ı Esrar  Ahmet ÜMİT

Bab-ı Esrar Ahmet ÜMİT

Bölümlerde sık sık bilgi tekrarı yapılıyor. Mevlana ve Şems-i Tebrizi ilişkisi anlatılıyor. Çok dolu dolu bilgiler yok. Elif ŞAFAK ‘ın “Aşk” kitabında Mevlana ve Şems-i Tebrizi ile ilgili daha çok bilgiyi görüyoruz. Bu onun kopyası gibi ama o kadar dolu bir kitap değil. Mevlana ve Şems-i Tebrizi ile ilgili başka hiç kitap okumadıysanız ilginç gelebilir.

Babı Esrar Kitap Bilgileri

“Bab-ı Esrar ” Ahmet ÜMİT

Yayınevi: Doğan Kitap

1.Basım:Kasım 2008

2 Yorum yapılmış " Ahmet ÜMİT “Bab-ı Esrar” kitap yorumu "

  1. Macide dedi ki:

    Yorumlarınızı yaparken birazcık araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Çünkü Ahmet Ümit’in Bab-ı Esrar Romanı Elif Şafak Aşk romanından önce yazılmış. Bu durumda Elif Şafak, kopya bir kitap yazmış oluyor. Bu kadar donanımlı bir yazarı eleştirmeden önce araltırmalarınızı tam yapın…

  2. Burcu dedi ki:

    Brn de macide isimli kişiye araştırma yapıp yazmanız konusunda katılıyorum. Çok dolu dolu bir kitaptır. Lütfen insanları yanlış yönlendirmeyelim. Burdan kitabı okuyacak kişilere okumadan önce hiç bilgileri yok ise Şems Tebrizi ve Mevlana hakkında bilgi edinmelerini tavsiye ederim. O zaman kitabı daha iyi anlayacaklarını umuyorum. Keyifli okumalar..

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap