Buradasınız : Ana Sayfa //Kültür Sanat//Ahmet Ümit İstanbul Hatırası Kitabı

Ahmet Ümit İstanbul Hatırası Kitabı

Yine yazmış Ahmet Ümit okumaktan kendinizi alamayacağınız eserler ortaya çıkaran Ahmet Ümit’tin olgunluk eseri İstanbul Hatırası. İstanbul’u Byzantiondan Kostantinopolise kadar ki hikayesini tarihi gerçekleriyle anlatan bir roman. Okurken hem tarihi kültürünüzün artacağı hem de inanılmaz cinayetlerin çözümünde sürükleneceğiniz bir yapıt. Anlatılması zor bir eser okuduğunuzda bu yorumuma katılacaksınız.

İstanbul Hatırası Kitabı Arka Kapak Yazısı

Ahmet Ümit’in beklenen romanı İstanbul Hatırası 1 Haziran tarihinde okurlarla buluşuyor. Romanlarında zengin arka planı polisiye kurgu içinde vermekteki ustalığı ile bilinen Ahmet Ümit’in bu romanı da yine peş peşe işlenen cinayetlerin çevresinde kurgulanmış. Ancak bu kitabı sıradan bir polisiye romandan ayıran birçok özellik var. Her şeyden önce zengin kadrosu ile İstanbul Hatırası, çeşitli kesimlerden İstanbulluyu bir araya getirerek içinde barındırdığı alt öykülerle zengin bir yapı sunuyor. Birbirine bağlanan bu alt öyküler bir yandan gerilimin etkisini artırırken bir yandan da romanı şenlikli ve çok yönlü bir yapıya ulaştırıyor.

Kitabın bir başka önemli özelliği de İstanbul hakkında son derece detaylı bilgi içermesi. Kurgunun içine yerleştirilen bu bilgiler hem okumayı daha meraklı hale getiriyor hem de tarih aracılığıyla çok günümüzün dışındaki öykülerin de kurguya yerleşmesine imkan tanıyor. Böylece Ahmet ümit’in İstanbul Hatırası adlı romanı, başka başka dönemlerin öykülerinin eşliğinde, günümüz İstanbul’unun geniş bir panoramasını oluşturuyor. Tutucusundan modernine, eski İstanbullusundan yeni göç etmişine, milliyetçisinden gayrı Müslim’ine varana dek İstanbullu diye adlandırılabilecek herkes bu kitabın içinde kendi öyküleriyle birlikte İstanbul’un devasa çarklarının dişlilerini dile getiriyor. Binlerce yıllık tarihiyle İstanbul başrolü oluştururken romana girip çıkan her karakter de İstanbul’un nasıl İstanbul olduğunu aktarıyor.

İstanbul Hatırası Kitabı Bilgiler

ahmet ümit

ahmet ümit

Yazar: Ahmet ÜMİT

Kitap: İstanbul Hatırası

Yayın: Everest Yayınları

Dili: Türkçe

Sayfa Sayısı: 590

Fiyatı: 20TL

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap