Buradasınız : Ana Sayfa //Spor Haberleri//Altan Tanrıkulu Salih Uçan Yazısı 18.08.2013

Altan Tanrıkulu Salih Uçan Yazısı 18.08.2013

Altan Tanrıkulu Salih Uçan, Altan Tanrıkulu Salih Uçan Eleştirisi, Altan Tanrıkulu Salih Uçan Ağır Sözler

Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig’in açılış haftasında ligin yeni takımlarından Torku Konyaspor’a konuk oldu. Karşılaşmanın ilk yarısı Yobo ve Emre’nin attığı gollerle Fenerbahçe’nin üstünlüğü ile tamamlandı. Maçın ikinci yarısı ise sahada daha istekli olan taraf ev sahibi Torku Konyaspor’du. Konyaspor istekli oyunun karşılığını Fenerbahçeli oyuncuların yaptığı hatalar da eklenince, maçın son 15 dakikasına sığdırdığı 3 golle alarak karşılaşmayı 3-2 kazandı. Fenerbahçe aldığı bu yenilgiyle taraftarlarının ve spor yazarlarının oldukça olumsuz eleştirilerine maruz kaldı. Spor yazarları arasında futbolcuları eleştiren yazılardan en dikkat çekeni ise, Hürriyet yazarı Altan Tanrıkulu‘nun Fenerbahçe’nin genç oyuncusu Salih Uçan‘ı eleştirdiği Kiralamayın satın! başlıklı yazısı oldu. Altan Tanrıkulu’nun Salih Uçan yazısını haberin devamında bulabilirsiniz.

Altan Tanrıkulu'nun Salih Uçan Yazısı

Altan Tanrıkulu’nun Salih Uçan Yazısı

Kiralamayın satın!

BU çocuk için iyi şeyler yazmaya çalıştım hep.. Ama bir özelliğini görünce bıraktım..

Uyarmaya başladım.. Kiralayın, dedim.. Akıllanmalıydı çünkü.. O formanın, o camianın değerini öğrenmeliydi uzaktan bakınca.. U20’de de burnu havalardaydı.. Bir gol atınca kendini Taksim’e atanlardan o çocuk.. Şımarmaya meyillilerden.. Top ayağındayken dünyayı yarattığını sananlardan.. Şimdi soruyorum sana çocuk.. Hiç mi utanmadın, sıkılmadın o hataları yaparken.. Hiç mi Recep Aydın’ın gösterdiği onur mücadelesinden utanmadın.. O formaya gönül veren milyonlarca kişiyi üzmeye hakkın yok senin.. Git, nerede yapacaksan orada yap çalımını.. Artık, kiralanmalı, demiyorum.. Satılmalı, diyorum..
Tempolu ve iyi futbol oynadı Fenerbahçe ilk yarıda.. 2-0’ı yakalarken rakibin etkili pozisyonu yoktu.. Alper hem yaptırdığı penaltıyla hem topu ileri taşımasıyla hem de çabukluğuyla rakibin belalısıydı.. O çıkınca takım ileri gidemez oldu..

HOLMEN ÖNEMLİ HATA

KUYT sezon başından beri eski gücünde değil.. Ama savunma anlamında takıma çok şey veriyor.. Onu çıkarırken yerine mutlaka savunma gücü yüksek bir isim girmeliydi.. Çünkü Fenerbahçe iki farklı öndeydi ve orta sahada ofansif gücü yüksek isimler vardı.. Sadece Emre savunmaya yardım ediyordu.. Cristian’ın iyiniyetine karşın defansif konuda isteksizliği açık.. Bekir sürekli pozisyon ve zamanlama hatası yapıyor.. Son zamanlardaki en iyi futbolunu ilk yarıda sergileyen Yobo bile yenilgiye engel olamadı..
Ersun Yanal mutlaka takımın anlayışını değiştirmeli.. Ofansif oynarken maçların son bölümünde oyundan düşen bir takım olmamalı artık.. 48 numaralı oyuncunun yerinde kadroda Kadlec olabilir, Cristian dinlendirilebilirdi.. Türkiye Ligi’nde çok iyi iş yapan, iki ayağıyla kaleyi bulan Holmen’e lisans alınmaması ise önemli hata..

HAKEM: EH İŞTE…

MAÇIN İYİSİ

Hamleleriyle çok zoru başaran Uğur Tütüneker.

MAÇIN KÖTÜSÜ

Salih’i haftalardır keşfedemeyen Ersun Yanal.

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap