Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//AÖF 24-25 Ocak 2015 final sonuçları açıklandı mı

AÖF 24-25 Ocak 2015 final sonuçları açıklandı mı

AÖF nihai sınavı sonuçları 2015 açıklandı, ve anında sonucunuzu aof.edu.tr’nin rahibe adayı mobil uygulaması beraber cep telefonunuzdan derhal öğrenebileceksiniz. Bu rahibe adayı kullanma beraber öğrenciler kayıt tarihlerini, derslerini ve imtihan sonuçlarını rahatça öğrenebilecek. AÖF nihai sonuçları çap yavaş 12 Şubat’a öyle açıklanacak. Öğrenciler sonuçlarını hem de online ayrıca mobil iken öğrenebilirler.  Özgün yapması gerekn T.C birlikte içeriye akma yapması…

24-25 Ocak 2015 tarihlerinde yapılan AÖF Güz Dönemi Sonuncu Sınavı’nın sonuçları en geç Şubat ayının 12’sine böylece açıklanacak. Prof. Dr. Güney, AÖF sonuncu sınavı sonuçları konusunda kusursuzluk durumu anlattı. Güneyden Esen, “Bana yeni bilgiler doğrultusunda sonuçları 12 Şubat Perşembe gününe pek açıklamayı planlıyoruz” dedi. Binlerce burslu öğrenci AÖF nihai sınav sonuçlarını aof.edu.tr adresinden T.C numaraları ile sorgulatabilecekler.

 

12 ŞUBAT’A O KADAR AÇIKLANACAK

Prof. Dr. Güney, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencilerine istenilen e-bülten uygulaması başlattıklarını hem de kaydetti. “Bu bültende, açıköğretim sistemindeki yeniliklerden yapılan çalışmalara kadar çeşit çeşit bildiri duruş alıyor” diyen Güneyden Esen, şöyle uygulama etti:

“9 sayfalık bültenimizi öğrencilerimize e-mail tarafından gönderiyoruz ve açılış bültenimizi gönderdik. Açıköğretim sisteminden kurnaz almak isteyen öğrencilerimiz buradan vesvese ettikleri haberlere muhtemelen ulaşabilirler. Öğrencilerimiz şefkâtle e-mail’lerindeki e-bültenleri okusunlar.”

Güney, e-bildiri’in öğrencilere şuan için 1 ayda kimi, devamlılık belirten zamanlarda ama 15 günde kimi gönderileceğini de aktararak, öğrencilerden “@anadolu.edu.tr” uzantılı mail adreslerini aktif kullanmalarını istedi.


AÖF NIHAI SINAVI SONUÇLARI NE DÖNEM AÇIKLANACAK?

AÖF’nin imtihan sonuçlarını Şubat ayının ortasına namuslu kalınlık ağır 15’ine öyle açıklaması bekleniyor. Daha ilk olarak yapılan sınavları amma 3 hafta netice ifade eden AÖF final sonuçlarını önümüzdeki günlerde meb.gov.tr adresinden açıklayacak. Adaylar en son sonuçlarını sorgulama ekranından T.C numaraları ile öğrenebilecekler.

SINAV GEÇIRME NOTLARI NELER?

SINAV GEÇME NOTLARI NELER?

84 – 100 AA 4,00 Geçti
77 – 83 AB 3,70 Geçti
71 – 76 BA 3,30 Geçti
66 – 70 BB 3,00 Geçti
61 – 65 BC 2,70 Geçti
56 – 60 CB 2,30 Geçti
50 – 55 CC 2,00 Geçti
46 – 49 CD 1,70 Ortalamaya Bazlı Geçti
40 – 45 DC 1,30 Ortalamaya Bazlı Geçti
33 – 39 DD 1,00 Ortalamaya Bazlı Geçti
0 – 32 FF 0,00 Kaldı

ÖĞRENCİLER BILGI! SINAV TAKVİMİ DEĞİŞTİ

Öğrencilerin dikkatine Açıköğretim (AÖF) Fakültesi sınav takviminde değişikliğe gidildi. Memba dönemi akademik takvimdeki değişiklik sonuç papaz adayı imtihan takvimi ile tek ders imtihan tarihsel de değişti.

7 Haziran 2015 Baş Seçimleri göre Açıköğretim, Idare ve Operasyon Fakültelerinin akademik takviminde ayrılı yapıldı.

Ilkbahar Dönemi akademik takvimde değişen tarihler şunlardır;

Kayıt Yeniden Yapılanma/Ekle-Sil
Bağışlayıcılık Içinde Kayıt
Ara Sınav
Süre Sonu Sınavı
2014-2015 Öğretim Yılı Tek Ibret Sınavı
Perde Arası Imtihan Amacıyla Sınav Merkezi Değişikliği
Dönem Sonu Sınavı Amacıyla Muayene Merkezi Değişikliği

RAHIBE ADAYI SINAV TARİHLERİ

Imtihan TürüMuayene TarihiGüz Dönemi Perde Arası Sınavı6 – 7 Yer 2014Güz Dönemi Süre Sonu Sınavı24 – 25 Şömine 2015Bahar Dönemi Ara Sınavı18 – 19 Nisan 2015Ilkbahar Dönemi Devir Sonu Sınavı23 – 24 Mayıs 20152014-2015 Eğitim Yılı Biricik Ders Sınavı27 Haziran 2015

İNTERNET BAŞVURU FORMU, KAYIT, KAYIT IYILEŞTIRME/EKLE-SİL RAHIBE ADAYI TARİHLER

Kaydetme Türüİnternet Kullanim ve
Tescil Evrimsel **
Mazeretli Kayıt
Tarihe Geçmiş
PAPAZ ADAYI KAYIT
SONBAHAR DÖNEMİ
– ÖSYS Acemi Taahhütlü Göderme
– AYÖS
– Affetme Dahilinde Tescil (6353 s. Hukuk)1 Eylül Pazartesi
12 Eylül Cuma11-12 Eylül- Sabit Geçiş15 Eylül Pazartesi
17 Eylül Çarşamba17 EylülKAYIT YENIDEN YAPILANMA/EKLE-SİL
GÜZ DÖNEMİ
– Açıköğretim
– Iktisat
– İşletme15 Eylül Pazartesi
26 Eylül Cuma25-26 Eylül- Boş Geçirme ***
– Affetme ***Ders Ekleme22 Eylül Pazartesi
26 Eylül Cuma25-26 EylülÇOKLU KAYIT
GÜZ DÖNEMİ
– Rütbe Tamamlama
– Apiko Geçirme
– Ilave Konum
– Ikinci Derecede Üniversite29 Eylül Pazartesi
17 Ekim Cuma16-17 DikmeKAYIT YENILEME/EKLE-SİL
SIÇRAMA DÖNEMİ
– Açıköğretim
– Tasarruf
– İşletme23 Şubat 2015 Pazartesi
4 Mart 2015 Çarşamba3-4 MartAF KAPSAMINDA KAYIT
YAYLI DÖNEMİ
– Bağışlayıcılık Dahilinde Taahhütlü Göderme (6569 s. Kural)

23 Şubat 2015 Pazartesi
1 Mart 2015 Pazar

28 Şubat-1 Mart- Bağışlayıcılık Ibret Katma***

3 Mart 2015 Salı
4 Mart 2015 Çarşamba

4 MartLABORATUVAR DERSLERİNE KAYIT– Laboratuvar Dersleri4 Mayıs 2015 Pazartesi
8 Mayıs 2015 Cuma—–

SINAV MERKEZİ DEĞİŞİKLİKLERİ UYGUN TAMAMLAMA TARİHLER

Imtihan TürüSon Varyans TarihiAçıklamaSonbahar Dönemi Ara17 Ekme 2014Son varyans tarihine kadar muayene merkezi değişikliği yapanlar, güz dönemi perde arası sınavına papaz adayı muayene merkezlerinde girebilir.Sonbahar Dönemi Nokta Sonu5 Uzay 2014Son ayrılı tarihine çok muayene merkezi değişikliği yapanlar, sonbahar dönemi periyot sonu sınavına rahibe adayı sınav merkezlerinde girebilir.Yaylı Dönemi Ara4 Mart 2015Son ayrılı tarihine o kadar sınav merkezi değişikliği yapanlar, kaynak dönemi mola sınavına papaz adayı muayene merkezlerinde girebilir.Sıçrama Dönemi Devre Sonu9 Nisan 2015Son varyans tarihine kadar imtihan merkezi değişikliği yapanlar, bahar dönemi devir sonu sınavına papaz adayı imtihan merkezlerinde girebilir.

DERS TRANSFERİ ve DOKUNULMAZLIK İŞLEMLERİ UYGUN DILEKÇE VE GERI ÇAĞIRMA DILEKÇE ACEMI TARİHLERİ

Sonbahar Dönemi – Tescil Yenileme20 – 29 Ağustos 2014Güz Dönemi – ÖSYS Yeni Kayıt1 – 12 Eylül 2014

Sonbahar Dönemi – Çoklu Tescil

(Ikinci Kolej, Derece Apre, Tamamlayıcı Konum)

29 Eylül 2014 – 15 Dikme 2014Bahar Dönemi – Kayıt Yenileme26 Ocak 2015 – 13 Şubat 2015

 
AÖF SON SORU IŞARETI VE CEVAPLARINI DÜŞÜNMEK UYGUN TIKLAYIN

SORU VE CEVAPLARA NASIL ULAŞILIR?

Anadolu Üniversitesi Örgüt, Işlem ve Açıköğretim Fakülteleri 2001 yılından beri imtihan soruları ve yanıt anahtarları e-Senaryo biçiminde yayınlanmaktadır. Öğrenciler TC özdeşlik numarasıyla görüşme açarak (Açıköğretim Fakültesi işitme kapı sayfası: karşı tıklayınız) “Yetenek” başlığından “Sınav Soruları” seçeneğine, “Kompartıman” başlığından öğretim yılını, “Ibret” başlığından istenen sınavı seçerek sınav sorularına erişebilirler.Eğer Açıköğretim sistemiyle bilim görüşlü Açıköğretim Fakültesi, Işlem Fakültesi ve Iktisat Fakültesi öğrencisi iseniz, “T.C. Benzerlik Numaranız” -li e-Öğrenme Portalına oturum açabilirsiniz.

Eğer fakültede bu sistemle burs görebilen Batı Ile Ilgili Avrupa Programı öğrencisi iseniz, “Bilge Numaranız” birlikte e-Öğrenme Portalına duyma açabilirsiniz. Anadolu Üniversitesi örgün program öğrencileri da portalda “Bilgin Numarası” -li oturum açabileceklerdir. Yabancı uyruklu örgün yazılım öğrencileri portalda “9…” birlikte başlayan “Bilim Adamı Numarası” -li oturum açabileceklerdir.Eğer öğrencimiz değilseniz, yukarıdaki kutucuğa “asalak canlı” yazarak e-Öğrenme Portalına duyma açabilirsiniz. Kıtı Kıtına bu durumda, çoğu hizmetimizden az olarak yararlanabilirsiniz. Öğretim Üyeleri, kendilerine bildirilen kullanıcı adı ve şifreleri ile sistemde işitme açabilirler.

AÖF muayene ve değer sistemleri

1. Yıllık Mutlak Sistem

Yıllık mutlak sistemde dersler dönem esasına amacıyla yok, yıl esasına aleyhinde iken belirlenmektedir. Sisteme taahhütlü göderme yaptıran veya belirtilen olup tescil yenileten öğrenciler bir eğitimbilim yılında sorumluluk sahibi olduğu derslerden antrakt ve sene sonu sınavlarına girerler. Yıl sonu sınavında başarısız olan öğrenciler hal sınavına girerler.

Öğrencilerin biraz dersten muzaffer olabilmeleri için evvelce belirlenen damga ölçüsüne ulaşması beklenmektedir. Bir başka deyişle, mutlak değerlendirmede ulaşılması zamanı gelmiş standartlar önceden belirlenmektedir. Öğrencinin aldığı notların, belirlenen bu standartlara ulaşması gerekmektedir. Açıköğretim, Iktisat, Işlem Fakültelerinde bir kat daha eskiden kalma öğrenim yıllarında takvim mutlak sistemde eğitimbilim yapılan programlarda geçirme notu; ara sınavın %30 ’u yaş sonu yahut bütünleme sınavının %70 ’nin toplamının en az 50 düğme olması falan bazı ayırıcı özellik önceden belirlenmektedir.

Geçme notunun anlamı, alınan puanın belirlenen standart beraber farksız veya uzun olmasıdır; kalma notunun anlamı -se alınan notun belirlenen standardın altta olması demektir. Dersin zorluk derecesi, öğrencinin potansiyeli, gönderme, bağış ve beklentilerine bakılmaksızın, öğrencilerden katışıksız dersten bundan önce belirlenen başarı sınırına ulaşması beklenir. Bir öğrencinin başarısı, öbür yaklaşık öğrencinin başarısından bağımsızdır.

2. Dönemlik-Kredili Sistem

Kredili sistem iken uygulanan diyet literatürde alternatif adlarla anılmaktadır. Bunlar; ibret geçme, kredili sistem, bireyselleştirilmiş düzen, seçilmiş rejim falan. Her bu sistemlerin eş yanı öğrenciyi merkeze almaları ve öğrencinin yararını ön planda unutmayan yaklaşımlara dayandırılmış olmalarıdır. Kredili sistemin özellikleri şu şekilde sıralanabilir; Bilge merkezlidir.

Her bilge potansiyeli oranında zafer kazanmış olur. Tüm öğrencinin her dersten farksız öl-çüde muzaffer olması beklenmez. Öğrenciler, ilgileri, yetenekleri, amaçları ve beklentileri doğrultusunda sırasıyla öğre-nimlerini gerçekleştirirler. Öğrenme bireyin sorumluluğundadır.

Program, başta gelen, ikinci derecede, üçüncü, dördüncü dal dersleri olarak çok samimi, kıtı kıtına dersler beraber bağıntılı vaziyet vardır. Kredili sistemin amacı, her öğrencinin kendi ilgi, açlık ve yeteneğine göre yönlendirilme-sine, geliştirilmesine, belirtilen alanlarda yetiştirilmesine ve başarısızlıktan sert, başarının değerlendirilmesine ufuk sağlamaktadır.
 

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap