Buradasınız : Ana Sayfa //Oyunlar//Araba Oyunları ile Eğlence Tam Gaz!

Araba Oyunları ile Eğlence Tam Gaz!

Teknolojinin gelişmesiyle neredeyse her eve giren bilgisayar ve internet, her yaştan kullanıcının çeşitli nedenlerle saatlerini bilgisayar başında geçirmesiyle sonuçlandı. Dünya geneline baktığımızda bilgisayar ve internet başında en çok zaman oyunlar için harcanıyor. Bu konuda yapılan bir araştırmaya göre, online oyun oynamak için tüm dünyada haftada 3 milyar saat harcanıyor. Uzmanlar oyun oynamanın sakıncalı olmadığını, fakat her konuda olduğu gibi bu konunun da abartılmaması gerektiğini savunuyor. “Bilgisayarda oyun oynamak zekayı geliştiriyor” diye de ekliyorlar. Ülkemizde özellikle genç yaştaki internet kullanıcıları daha çok flash oyunları tercih ediyor. Genç erkekler araba yarışı oyunları, genç kızlar ise daha çok giysi giydirme gibi oyunlara ilgi gösteriyor. Geçmişe baktığımızda, teknolojinin bu kadar gelişmesinden önce de durum çok farklı değildi. Zira erkekler oyuncak olarak arabaları, kamyonları ya da motorsikletleri tercih ederken, kızlar ise oyuncak bebekleri ve mutfak setlerini tercih ediyorlardı. Bunun anlamı teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, tercihlerin pek fazla değişmemesi.

Araba Oyunları

Araba Oyunları

Neredeyse bütün erkeklerin hayali olan büyüyüp araba sürme tutkusu, küçük yaşlarda kendini araba oyunlarıyla açığa vuruyor. Bu nedenle başka arabalarla yarışma oyunları, arabayla polisten kaçma oyunları ve araba park etme araba oyunları arasında en popüler olanlar olarak dikkat çekiyor. Park etme oyunlarında yalnızca arabaların park edilmesi yer almıyor, aynı zamanda kamyon, tekne, tır gibi daha büyük ya da daha farklı araçlar da oyunlar içinde kullanılabiliyor. Oyun oynamanın abartılmadığı sürece zekayı geliştirdiğini yazımızın ilk paragrafında belirtmiştik. Park etme oyunları oynayan çocukların, ileride gerçek bir araba kullanırken park etme konusunda diğer çocuklara göre daha yetenekli olacağını düşünüyoruz.

Araba tutkunlarının yanında bir de motor tutkunları olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Küçük yaşta motorlara büyük ilgisi olan, motor kullanmayı çok büyük bir zevk olarak gören oyunseverlerin tercihi de doğal olarak motor yarışı oluyor. Dört tekerlek üzerinde hareket eden arabalara göre, iki tekerlek üzerinde hareket motorlar kullanan kişiye çok daha fazla heyecan veriyor diye düşünüyoruz. Haliyle motorsikletlerle ilgili oyunlar da bu heyecanı yaşamak isteyenlerin tercihi oluyor. Bu kadar oyundan bahsetmişken, hızlı ve kaliteli oyunları oynayabileceğiniz araba oyunu sitesinden bahsetmeden olmaz. Sitenin isminin araba oyunu olduğuna bakmayın, ziyaret ettiğinizde motoru olan her türlü araçla ilgili oyunlar olduğunu göreceksiniz. O kadar çeşitli oyun arasında eminiz ki sizin ilginizi çeken oyunlar da bulacaksınız. Yazımızın sonuna gelirken oyun oynamayı seven çocukların ailelerine tavsiyemiz, çocuklarına uygun bir program hazırlayıp bu program doğrultusunda oyun oynamalarına izin vermeleri olacaktır.

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap