Buradasınız : Ana Sayfa //Teknoloji//AutoCAD Kullanılan Meslek Dalları Hangileridir?

AutoCAD Kullanılan Meslek Dalları Hangileridir?

AutoCAD Hangi Mesleklerde Kullanılıyor?

AutoCAD en çok belli başlı iki meslek dalında kullanılmaktadır. Bunlardan birincisi mimarlık, ikincisi ise endüstriyel tasarım sektörüdür. Eğer meslek olarak mimarlığı seçmek istiyorsak, ya da endüstriyel tasarım sektöründe çalışmak istiyorsak, AutoCad programını mutlaka bilmemiz gerekiyor.

AutoCAD hangi mesleklerde kullanılıyor

AutoCAD hangi mesleklerde kullanılıyor

Mimarlıkta AutoCAD Kullanımına bakıldığında; Örneğin; bir inşaat projemiz ve bir arsamız var. Bu inşaata başlamadan önce bölge belediyesinden imar izni almamız gerekiyor. Belediye’den bu izni almak için öncelikle AutoCAD’te tasarladığımız inşaat projesini kurumun onayına sunmalıyız. Belediye tarafından proje onaylandıktan sonra, yine proje üzerinde o inşaatın yapımında çalışacak inşaat mühendislerine ve ustalara inşaatın nasıl yapılacağını konusunda bilgi vermemiz gerekiyor.

AutoCAD programını kullanarak bire bir, metre metre, santim santim inşaatımızın ya da mimari tasarımımızın en ince ayrıntılarını çok rahatlıkla çizebiliriz.

Endüstriyel tasarım sektöründe ise, sektörde kullanılan ve bilgisayar bağlantılı olan CNC tezgâhlarında işlenecek tasarımların, mutlaka AutoCAD programında tasarlanmış olmaları gerekiyor.

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap