Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//Başbakan Erdoğan Demokratikleşme Paketi Konuşması 30.09.2013

Başbakan Erdoğan Demokratikleşme Paketi Konuşması 30.09.2013

Aylardır devam eden ve birçok tartışmayı da beraberinde getiren, birçok kesim tarafından “kürt açılımı” bazı kesimler tarafındansa “demokratikleşme süreci” olarak tanımlanan süreç, Başbakan Erdoğoğan’ın bugün açıklayacağı “demokratikleşme paketi” ile son halini alacak. Başbakan Erdoğan’ın çok daha önce açıklaması beklenen demokratikleşme paketi‘nin açıklanması ertelendikçe, iktidar ve muhalefet arasındaki gerilim her geçen gün daha da arttı. Başbakan Erdoğan geçtiğimiz günlerde demokratikleşme paketini 30 Eylül’de açıklayacağını belirtti. Şimdi herkes demokratikleşme paketini dört gözle bekliyor. Peki demokratikleşme paketi hangi yenilikleri içeriyor? Demokratikleşme paketinin ayrıntıları haberin devamında…

demokratikleşme paketi

Başbakan Erdoğan’ın bugün açıklayacağı demokratikleşme paketinin ayrıntılarını yazımıza ekleyeceğiz. Konuyla ilgili yorumlarınızı yazının altındaki yorum panelinden yazabilirsiniz.

Başbakan Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle;

Türkiye bugün tarihi bir an yaşıyor. Burada şunun alıtını çiziyorum. Bu paket ne ilk ne de sondur.”

“Bugün açıklayacağımız paket bir son değildir, şartlar değiştikçe yeni ihtiyaçlar ortaya çıkacaktır. ”

“Tüm taleplere bir kerede bir paketle yanıt beklemek doğru olmaz”

“11 yıl boyunca değişim konusunda nasıl bir direnç gösterildiğini herkes gördü. Biz buna rağmen değişimden vazgeçmedik.”

“Her türlü saldırıya rağmen demokrasi ve sandıktan taviz vermedik. Milletimizin emanetini alarak, aldatmadan Türkiye’yi bugüne taşıdık.”

“Demokratikleşme paketi milletin yüzünü güldürür, darbecilerin uykusunu kaçırır.”

“Yumruklar sıkılıysa tokalaşma mümkün değildir. 11 yıl boyunca silahların konuşmasını önleyip fikirlerin konuşmasını sağladık”

“Bütün vatandaşlarına eşit mesafede duran bir iktidar olduk”

Halka rağmen düzen kurmaya çalışanlar başarılı olamaz.

“Türkiye’de değişimin önündeki en büyük engel 27 Mayıs’ın gölgesi olmuştur. Ancak Türkiye’de millet, yeniliklere hep ayak uydyrmaya başlamıştır.”

“Değişimden korkanlar ilerleyemezler , Türkiyenin bölünme gibi bir sorunu yoktur, muhalefet diye bir sorunu vardır”

“Bu paket, bir dayatmanın eseri değildir. Bu paket, bir müzakerenin, bir pazarlığın eseri asla değildir.Demokratik hak ve özgürlükler, müzakerenin, pazarlığın, dayatmaların konusu olamaz.”

“Paketin gizlendiği, saklandığı, kamuoyunda tartışılmadığı eleştirisinin son derece temelsizdir. Pakette yer alan sorunlar, çoğunluğu son 30 yılın olmak üzere, Cumhuriyet tarihimiz boyunca var olan ve sürekli konuşulan sorunlardır.”

“Bundan bir yıl önce 2023 vizyonunu hazırladık ve bir yılda 63 maddenin çoğunu şimdiden yerine getirdik”

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap