Buradasınız : Ana Sayfa //Video İzle//Başbakan Erdoğan MÜSİAD Konuşması 27.04.2013

Başbakan Erdoğan MÜSİAD Konuşması 27.04.2013

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, MÜSİAD‘ın genel kurulunda konuştu. Erdoğan, konuşmasında TÜSİAD‘ın çözüm sürecine sessiz kalması, üniversite içinde alkol satılır mı?, milli içkimiz ayrandır ve çözüm sürecinde MHP ve CHP’nin sürece destek olmadıkları konularına değindi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın MÜSİAD konuşmasının tamamını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan MÜSİAD Genel Kurulu Konuşması

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan MÜSİAD Genel Kurulu Konuşması

Başbakan Erdoğan MÜSİAD Konuşması 27.04.2013

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan MÜSİAD Genel Kurulu’nda konuşuyor.

İşte Başbakan’ın konuşmasının satır başları:

Bu ülkede öyleleri oldu ki milletin emeğinden istifade ettiler. Milletin vergilerinden sınırsız istifade ettiler.

Normal şartlarda sermaye hukukun ve demokrasinin yanında durur.

Siz bugüne kadar onlar yedi bundan sonra biz yiyeceğiz diyerek ortaya çıkmadınız. Siz MÜSİAD olarak vatan dediniz demokrasi dediniz hak dediniz hukuk dediniz.

Bu ülkede iç barışı sağlamak için gelin o iç barış taşını altındaki o millet örtüsüyle kaldıralım ve yerine yerleştirelim.

TÜSİAD’A SESSİZ KALMA ELEŞTİRİSİ

Bu süreçte hiç sesi çıkmayanlar var, suskunluğu tercih edenler var. Burada imam hatiplerin kapatılmasında, kılık kıyafet yasaklarında, eslek Liselerin kapatılması konusunda gösterdikleri çabanın yüzde birini bu süreçte yapmıyorlar.

Onlar için 76 milyonun kazanması önemli değil. Kendilerinin ne kazanacağına bakıp sessiz ve tepkisiz kalıyorlar.

Sosyal Sorumluluğu 780 bin kilometre karelik vatan toprağına yaymak zorundayız. Sosyal sorumluluk sadece birkaç kişiye burs, Ramazan ayında gıda paketi vermekle olmaz.

Yeni bir dönemin kapıları ardına kadar açılmıştır. Şu anda biten sadece 30 yıllık terör değil, bir sorunlar manzumesidir.

Bugün gerçekleşen şehitlerimizin hayallerinin gerçekleşmesidir. Geçmişe kıyasla daha güçlü bir Türkiye var. 10 yıl önce nasıl bir Türkiye vardı, şimdi nasıl bir Türkiye var?

MİLLİ İÇKİYİ BİRA DİYE TANITTILAR

Birayı milli içki diye tanıttılar bu ülkede. Bu ülkede ilaç yoluyla kısırlaştırma yapıldı. Karşı çıkanlara Cumhuriyet karşıtı dediler.

2040’TA BÜYÜK TEHLİKE

Böyle giderse 2040’ta artık Türkiye yaşlılar milleti arasına girmiş olacak. Bu en büyük tehlike.

MİLLİ İÇKİ AYRANDIR

Gençlerin sağlıklı olabilmesi için dedem bana milli içki olarak ayranı öğretti.

Anayasa’nın 58. maddede bize bu görev verildi. Alkolle mücadele devletin, parlamentonun görevidir.

ÜNİVERSİTE İÇİNDE ALKOL SATILIR MI?

Üniversitenin kampüsünün içinde alkollü içki satılıyor. Böyle birşey olur mu?Aydınlanmaya gelen genç kafayı bulup gidiyor. Ondan sonra elinde bilgisayar olacağına alkolü alan öğrenci arkadaşına döner bıçağı ile saldırıyor. Kafası kıyak çünkü.

Bu ülkenin her yerinde anneler ellerini açarak çocukları için dua ediyor. Barış sürecini 2002’de başlattık. Bu noktaya gelmek için neler çektik neler. 10 yıl boyunca gençlerin kanlarıyla beslenen o tüccarlarla mücadele ettik. Düne göre çok daha umutlu ve kararlıyız.

Terör bittiğinde ne olacak diye soruyolar. Terör bittiğinde güzel olacak. Ölümlerin olmadığı sabahlardan hayırlı daha ne olabilir? Bu sadece bir başlangıçtır. Bu başlangıcı kalıcı huzura tahvil etmek durumundayız.

BAHÇELİ KILIÇDAROĞLU’NA ANLATSIN

Biz bu sürece muhalefetin de dahil olması için kapılarımızı ardına kadar açtık. CHP Genel Başkanı hiçbir şey bilmiyoruz bize anlatılmıyor diyor. Türkiye’de herkesin anladığı, hissettiğini maalesef CHP Genel Başkanı görmüyor, duymuyor, anlamıyor.

MHP Genel Başkanı bu süreci bildiğini söylüyor. Bu süreç sonunda kendisine istismar zemini kalmayacağını da biliyor. Bir zahmet MHP Genel Başkanı CHP Genel Başkanı’na bu süreci anlatsın, bilen bilmeyene anlatsın. Yine de anlamazlarsa şu anda akil insanlar heyetinden biz rica ederiz, onlar tüm yurda çok iyi bir şekilde anlatıyor.

Başbakan Erdoğan MÜSİAD Konuşma Videosu

2 Yorum yapılmış " Başbakan Erdoğan MÜSİAD Konuşması 27.04.2013 "

  1. tayfur mart dedi ki:

    sayın başbakanım ALLAH yar ve yardımcınız olsun dualarımız ve herşeyimiz le sizinleyiz dik durun gerekirse diklenin ama meydanı bu çapulcalara bıramayın bu millet sizinle

  2. yasemin dedi ki:

    sayın başbakanım szden çok acl yardımlarınızı bekliyorum çocuklarımla ortada kldım akciğer hastasyım ne olur sayın başbakanım bize yardım edin son çaremz szsinz yksa kndimi öldürcem artık

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap