Buradasınız : Ana Sayfa //Video İzle//Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Grup Toplantısı Konuşması 07.05.2013

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Grup Toplantısı Konuşması 07.05.2013

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 7 Mayıs Salı günü AK Parti Grup Toplantısı konuşmasını gerçekleştirdi. Başbakan Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı konuşmasında Teröre Çözüm arayışında CHP ve MHP liderine uyarılarda bulundu. Yapılması, olması gerekir durumlarda önümüze engel olmasın şeklinde konuştu. Başbakan Erdoğan, MHP Genel (www.sosyolife.net) Başkanı Devlet Bahçeli için Ben bu hükümette bostan korkuluğumuyum yorumuyla göndermede bulundu. 1999 süreci için 3 maymunu oynayan Bahçeli, şuan aslan kesiliyor ifadeleriyle MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye göndermelerde bulundu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 07.05.2013 AK Parti Grup toplantısı Konuşmasının detaylarını ve AK Parti Grup toplantısı Konuşmasını yazımızın devamında izleyebilirsiniz.

Başbakan AK PArti Grup toplantısı Konuşması İzle 7 Mayıs 2013

Başbakan Grup Konuşması 07.05.2013

Başbakan Grup Konuşması 07.05.2013

10 yıl önce AK Parti’yi kurduğumuzda bize ömür biçenler, saman alevi gibi yanıp söneceğimizi, dağılacağımızı, parçalanacağımızı iddia edenler yanıldılar. Demokrasi dışı güçlerle bizi yıkmaya çalışanlar da başarısız oldular. Kızılcahamam toplantısı bizim nasıl bir birliktelik içinde olduğumuzu gösterdi.

3 Kasım 2002’de yüzde 34 oy oranıyla hükümete seçildik, 2012’de milletin desteği yüzde 50’ye ulaştı. Şu anda anketlerde AK Parti’nin oyu yüzde 50’nin üzerine çıkarak, 52 olarak görünüyor. Çözüm süreci başarıya ulaştığında inşallah milletimizin teveccühü daha da artacaktır.

2053 HEDEFİ

Bugünün çocuklarının ulaşacağı bir yıldönümü de 2053. AK Parti olarak 2053’ü hedeflerimiz arasına alıyor ve o büyük tarih için hazırlıklarımızı bugünden başlatıyoruz. Muhtemelen o tarihi ben ve arkadaşlarım göremeyeceğiz ama o tarihe kadar daha büyük bir Türkiye için şimdiden kolları sıvıyoruz.

“BAHÇELİ 2053’TE DE ARİTMETİK HESAP YAPAR”

2053 yılında muhalefetin ne durumda olacağını tahmin etmek zor değil. 2053 yılında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, muhtemelen MHP’nin 140. yılında nasıl iktidara geleceğinin aritmetik hesaplarını yapıyor olacaktır. Biz ise ‘durmak yok, yola devam’ diyenlerden oluruz.

“VAKIFLAR YENİDEN KURULUYOR”

Vakıf medeniyetimizin şehirlerimize yansıması, Osmanlı şehirlerinin vakıf kültürüyle şekillenmesi bir hafta boyunca Vakıf Haftası’nda ele alınacak. Hükümet olarak vakıf geleneğine özel önem verdik. 10,5 yılda Türkiye genelinde 2,6 milyar liralık yatırım gerçekleştirildi, 70 bin kişiye istihdam sağlandı. 10,5 yıl içinde Türkiye genelinde Yenikapı mevlevihanesinden Fatih Camii’ne 3 bin 750 eser onarıldı. (www.sosyolife.net)

Dün Bakanlar Kurulu’nda bazı vakıfları yakından ilgilendiren çok önemli mağduriyetleri ilgilendiren konuları görüştük. 28 Şubat’ta vakıflar mağdur edildi. 22 vakfa dava açıldı. 9 vakfın kapatılmasına, bir vakfın dağıtılmasına karar verildi. 28 Şubat sürecinde 9 vakıf kapatılmış oldu. Şimdi bu mağduriyetlerin giderilmesi için kapatılan vakıfların yeniden kurulmasına imkan sağlayacak tasarıyı Meclis’e gönderiyoruz. Hayatta olan kurucularının başvurmaları halinde adı ve faaliyet alanı aynı olmak üzere yeniden açılabilecek. Taşınmazları da mahkeme siciline tescilinden itibaren yeni vakıflara teslim edilecek. Taşınmazların elde edilen kira ve satış geliri de bu yeni kurulan vakıflara iade edilecek. Binlerce öğrencinin elinden tutmuş vakıflarımıza hakkını teslim edeceğiz.

“ÇARKÇILIK KONUSUNDA YARIŞIYORLAR”

Çözüm sürecinin başlamasıyla birlikte CHP, MHP ve diğer statüko partileri çözümün önünde durmak için ellerinden geleni yaptılar. 1999’daki sürecin üzerinde hassasiyetle durmak zoruundayız. CHP, MHP ve diğer partşilerin gözünde millet bidon kafalı, göbeğini kaşıyandır. Bunlar milletin balık hafızalı sanıyorlar. CHP Genel Başkanı zaten milletimiz tarafından çarkçıbaşı olarak biliniyor. Ancak MHP Genel Başkanı çarkçılık konusunda sağ kulvardan Kılıçdaroğlu’nu zorluyor.

MHP Genel Başkanı’nın çözüm sürecinde ne kadar samimiyetsiz ve tutarsız bir ivme seyrettiğini açıklayacağız, maskesini düşürmeye devam edeceğiz. 99 sürecinde devletin kurumları İmralı ile görüşmeler yapmış, ardından İmralı teröristlerin sınır dışına çıkması çağrısı yapmıştır. MHP Genel Başkanı da o dönemde başbakan yardımcısıdır. O gün İmralı ile görüşmeler yapan MİT Müsteşarı ile ben de çalıştım ve bunları kendisinden dinledim. Ama benim bilmem yetmez. Bunu milletimiz de bilmeli, MHP’ye gönül verenler de bilmeli.

“1999’DA NEDEN KÜKREMEDİN?”

Bu görüşmeler yapılmalı zaten. Bugün nasıl yapılıyorsa o gün de yapıldı. Tekrar ediyorum Bahçeli bu görüşmelerden habersizse bu daha da vahimdir. Sen o hükümette bostan korkuluğu muydun? Üstelik o dönemde terörsitler ülke dışına çıkarken, süreci bozmak için sabotajlar yapılmıştır. Terör örgütü güçsüz düşmüşken, terör örgütü bitirilmemiş, aksine yeniden palazlanmıştır. O günlerde kuzu kesilen Bahçeli, şimdi aslan kesiliyor. 1999’da neden kükremedin? Neden ‘ihanet var’ diyerek hükümettenn çekilmedin? Neden sana göre ihanete, bölücülüğe ortak oldun.

Biz CHP ve MHP’nin İşçi Partisi’nin yedeği haline geldiğini söyledik. MHP il başkanlarıı ile İP’lilerin aynı karede, aynı eylemde poz verdiği fotoğraflar elimizde mevcut. Bunların hepsinin delilleri var.

Suriye’de son yapılan soykırım, manzaranın içler acısı bir durum arzettiğini gösteriyor. Görgü tanıkları Banyas’ta 250-1000 kişi arasında masum sivilin katledildiğini ortaya koyuyor. Hangi CHP’li yönetici, hangi ülke alınırsa alınsın söyleyeceğim. Kalbinde zerre kadar insanlık, zerre kadar inanç olan bir insan böyle bir katliam yapamaz. Banyas’taki manzara en az Kerbela’daki kadar acıdır, katiller de en az Yezid kadar alçaktır.

İsrail’in Şam’a yaptığı hava saldırısı da asla kabul edilemez. Bu saldırılar Esed’in eline altın tepsi içinde sunulan kozlardır.

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap