Buradasınız : Ana Sayfa //Video İzle//Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AKP Grup Toplantısı Konuşması 12.11.2013

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AKP Grup Toplantısı Konuşması 12.11.2013

Başbakan Erdoğan, 12 Kasım 2013 Salı günü yaptığı AK Parti Grup Toplantısı konuşmasını tamamladı. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın Başbakan Erdoğan’ın Öğrenci Evleri hakkında yaptığı konuşmasını eleştiren ve siyaseti artık bırakmak istediğini açıklayan ifadeleri üzerine, Başbakan Grup konuşmasında Bülent Arınç’a “Düşmanı Sevindirme!” şeklinde seslendi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 12 Kasım Salı günü yaptığı AKP Grup Toplantısı konuşmasını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Başbakan Erdoğan AK Parti Grup Toplantısı İzle

Başbakan Erdoğan, “Bu hareket içindeki hiçbir kardeşim pusuda bekleyen zavallılara ümit vermeyecektir. Dava arkadaşlığının gereği olarak biz meseleleri aramızda konuşur, çözüme kavuştururuz. Her arkadaşımın sorumlu davranacağına, düşmanı sevindirmeyeceğine inanıyorum.” sözleriyle üstü kapalı Arınç’a seslendi..

Başbakan 12.11.2013 Grup Toplantısı Konuşması

Başbakan 12.11.2013 Grup Toplantısı Konuşması

Başbakan Erdoğan’ın Meclis grubundaki konuşmasından satırbaşları

KERBELA ŞEHİTLERİ GİBİ ACI DUYUYORUZ
Çağın yezidleri çağın Hüseyin’lerini katlediyor. Biz hiçbir zaman yezidlerin yanında durmadık Hüseyin’lerin yanında durduk. Kerbela faciası yezidin iktidar hırsının bir hedefiydi. Şimdi coğrafyamızdaki kanlı mücadele de tamamen birilerinin iktidar hırsıdır. Suriye budur, Irak budur. 1374 yıl önce yezidin iktidar hırsı nasıl ki Hazreti Hüseyin efendimizin kanını toprağa döktüyse, şu anda da birileri mazlumların kanını acımasızca toprağa döküyor.

KUTUP YILDIZI İDİ
Hazreti Hüseyin bir kutup yıldızı idi. O zaman ne şii ne sünni vardı. Bugün de Irak’ta Suriye’de Yemen’de Lübnan’da kendisine hangi sıfatı takarsa taksın, mazlumu katleden yeziddir, mazlumun adı da Hüseyin’dir.
Güç savaşlarında şehit olan kardeşlerimiz için tıpkı Kerbela şehitleri gibi acı duyuyoruz. Hem İslam coğrafyasında hem Türkiye’de, artık bu güç savaşlarının daha samimi şekilde evet reddedilmesini sorgulamasını vicdanlarıyla bu konuda karar vermelerini bütün Müslümanlardan özellikle istiyoruz.

GERİYE HİÇBİR ŞEY KALMAZ
Eğer bizim aramıza başkaları girmezse, fitne odakları sızmazsa, bizi biz yapan değerlerle konuşabilirsek aramızda hiçbir mesele kalmayacak. Alevi ve sünni kardeşlerimin arasında farklılıklar çok ama çok cüzi seviyededir. Biz aynı medeniyetin ortak mimarlarıyız. Nasıl ki Mevlana ismi silindiğinde bu topraklardan geriye bir şey kalmazsa, Hacı Bektaş ismi silindiğinde bu topraklardan geriye hiçbir şey kalmaz.

HÜZÜNLERİ BERABER YAŞADIK
Hüzünleri kederleri birlikte yaşadık. Yakın tarihte yaşanmış Dersim, Çorum, Kahramanmaraş, Gazi mahallesi gibi acı hadiseler bizim bin yıllık kardeşlerimizi bozamaz. Yezidin izindeki nifak odakları bizim aramızı açamaz.  Bir takım kanlı terör örgütlerinin kışkırtmaları bizim kardeşliğimizi sarsamaz. Biz aracılarla konuşmayacağız. Biz yüz yüze konuşacağız. Var olan her meseleyi Allah’ın izniyle aşacağız.
Aramıza birileri girdiği müddetçe biz sorunlarımızı konuşamayız. Aracılara gerek duymayacağız. Aşık Veysel’in muhteşem dizelerini tekrar söylemek istiyorum
“Yezit nedir, ne kızılbaş
Değil miyiz hep bir kardaş
Bizi yakar bizim ataş
Söndürmektir tek çaresi”
Ateş bizim ateşimizdir, söndürecek olan da biziz. Birilerinin bu ateşi gelip söndürmesini beklemeyeceğiz. Bir olarak, iri olarak, diri olacak ilave ediyorum hep birlikte Türkiye olarak biz söndüreceğiz.

HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRAR
AK Parti mevcut siyasi teorilerin, kalıpların sınırlarını aşmış bir partidir. AK Parti siyasetin teorisini yeniden yazmış, dünyada siyaset bilimine çok önemli yenilikler katmış bir partidir.
Şu anda Avrupa’da muhafazakarlarda demokratlarda AK Parti’yi kendilerine yakın buluyorlar. Ayrıca sosyal demokratlarda, AK Parti’ye üyelik daveti yapıyorlar. Bu AK Parti’nin şekilsiz, sınırları belli olmayan bir yapı olduğu anlamına gelmez. AK Parti kökü mazide olan, ta büyük Selçuklu’ya Osmanlı’ya kadar dayanan, cumhuriyet ile beraber yükselen bir davanın çınarın kollarından biridir.

AK Parti ilkeleri olan, sınırları olan, kırmızı çizgileri olan bir partidir. AK Parti ecdadından miras devraldığı bu medeniyeti geleceğe taşıyan bir partidir.
Bizi anlamayanlar bizim hadiseler karşısında takındığımız tavırdan dolayı hayal kırıklığına uğrar.

Biz mühendis, müteahhit değiliz. Bu milletin tercihiyle iş başına gelmiş, emaneti omuzlarında taşıyan bir hükümetiz. Bu milleti ilgilendiren her mesele bizim derdimizdir, meselemizdir.
İşte demokratikleşme paketi. İdari olanları hemen çıkarıyoruz dedik, çıkardık. Şimdi yasa değişikliğini de Meclis’e getiriyoruz. Biz verdiğimiz sözün arkasında dururuz. Ne aldanan olacağız, ne aldatan olacağız.
Siyasi parti olarak hem ülkenin hem dünyanın sorunları hakkında biz görüş bildiririz, tarafımızı da belli ederiz. Şunu unutmayın, efendim ben taraf değilim. Bu oyunlara gelmeyin. Güzel bir söz var. bitaraf olan, bertaraf olur. Omurgalı olacaksın omurgalı. Omurgasızdan bir şey olmaz. Rüzgar önünde sallanandan bir şey olmaz.

Milletin çirkin gördüğünü siyasi parti olarak biz de çirkin görürüz. Kötü gördüğünü kötü görürüz. Anayasa ve yasa çerçevesinde milletin bize verdiği yetkiyi kullanır, ne gerekiyorsa onu yaparız. Eğer parti olarak bir şeyi kötü görüyorsak bununla mücadele ederiz.
Biz bir şey söyledik. Bize sadece ve sadece millet istikamet çizer. Bizim rotamızı sadece millet belirler dedik. Bir adım atarken biz sermaye medya ne der diye bakmayız. Çekinemeyiz. Aydınlar yazarlar içerde dışarda lobiler nasıl tavır alacak diye istikametimizi değiştirmeyiz. Artık bu bedeli biz bu millete ödetmeyeceğiz.

BİZİ AZARLAYACAK YETKİYE SAHİP DEĞİL
Hiç kimse parmağını kaldırarak bizi azarlayacak yetkiye sahip değildir.  O günler geride kalmıştır. Hem aziz milletim hem de her bir kardeşim, göğsünü gere gere bu gurur kibir abidelerine siz kim oluyorsunuz cesaretini göstermelidir.

Aman şu bizi eleştirecek, varsın eleştirsin. Aman şunlar tavır alacak, varsın alsın. Bizi millet bağlar millet. Arkamızda millet olduğu sürece korkmayacağız. Eğer çekinirsek o milletin emanetine ihanet etmiş oluruz.

Elbette çoğunluğun azınlığa hükmetmesine karşıyız, ama asıl azınlığın çoğunluğa hükmetmesine karşıyız. Dikkat edin attığımız her adımda ağzımızdan çıkan her cümleyle birlikte, bir koronun yaşam tarzımıza müdahale ediyor diyerek kampanya başlatıyorlar.

Senin 200 yıldır sahip olduğun haklara, bu milletin tamamı kavuşuyorsa bu normalleşmedir. Zincirleri prangaları parçalayarak kölelikten kurtulamazsınız. En başta zihninize dilinize takılmış zincirlerden kurtulacaksınız.  İnandığınız neyse onu cesaretle savunacaksınız. Kimseniz o olacaksınız, en başta vicdanınızın kalbinizin sonrada mensubu olduğu milletin ne dediğine bakacaksınız.

Bırakın eleştirsinler. Yunus Emre’nin dediği gibi bırakın gülsünler, yeter ki hak bizim olsun.

Her meselede görüşümüz kesinlikle vardır, söyleyecek sözümüz, hedefimiz vardır. Ama hükümet olarak anayasa ne derse, yasalar ne derse, yani sonunda millet ne derse biz sadece onu yaparız.

Geçtiğimiz hafta içinde bir kez daha gördük ki AK Parti ile sandıkta yarışamayacağını anlayanlar farklı temennilere girmiş durumdalar. Umudunu kesenler, adeta pusuya yatmış farklı beklentilerin peşine düşmüş durumdalar.

AK parti çatırdasın, bölünsün diye dua ediyor, medet umuyorlar. Bu zavallılıktır, acınası bir durumdur. AK Parti hiçbir zaman bunların temennilerine  fırsat tanımayacaktır. Bu parti içindeki hiçbir kardeşim inanıyorum ki pusuda bekleyen bu zavallılara ümit vermeyecektir.

Bir taraftan yolsuzluk dosyasıyla ihraç edeceksin, sonra da cankurtaran simidi gibi ona yapışacaksın. Böyle bir mantık olur mu? Olur. Bu muhalefet partisinin içinde bu var. Genlerinde bu var.

Biz dava ortaklığı yapmış birbirine kardeşçe kenetlenmiş bir kadroyuz. Her kademedeki arkadaşım millete hizmet için bu makamlara geldik.

HER ZAMAN FARKLI YAKLAŞIMLAR OLABİLİR
Elbette bu kadro içinde zaman zaman farklı yaklaşımlar olabilir. Yanlış anlamalar olabilir. Yanlış anlaşılmalar olabilir. Fakat şunu özellikle bilmenizi istiyorum. Oda şudur. Dava arkadaşlığının, kardeşlik hukukunun bir gereği olarak biz meselelerimizi aramızda konuşur çözüme kavuştururuz.  Hiç kimsenin şüphesi olmasın. Aramızdaki meseleleri kendi aramızda konuşacak ve çözüm yoluna koyarız.
Pusuda bekleyenlere asla fırsat tanımayacağız. Ellerini ovuşturanlara fırsat vermeyeceğiz. Heveslerini kursaklarında bırakacağız. Her bir arkadaşımın böyle bir mesuliyetle hareket edeceğine yürekten inanıyorum.

Hafta sonu Diyarbakır’dayız. Cumartesi günü açılışlar yapacağız. Bu törene sayın Mesud Barzani de katılacak. Bu törende istiyoruz ki inşallah ülkemizin birliğine yönelik mesajlar çok daha güç kazansın. Ertesi gün de açılışlar yapacağız. Bu arada 300 aileyi evlendireceğiz. Bu evlilik töreninde de bir başka renk katalım istedik. İlk defa İbrahim Tatlıses, Şivan Perver birlikte bir düet yapacaklar.

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap