Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Grup Toplantısı Konuşması 16.04.2013

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Grup Toplantısı Konuşması 16.04.2013

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 16 Nisan Salı günü yaptığı grup konuşmasında CHP ve MHP’ye yüklendi. Akil İnsanlar hakkında açıklama yapan Erdoğan, AKP Grup toplantısı konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu tarihini bilmemekle suçladı. Kendisine Hodri Meydan diyerek dikkatleri üzerine çeken MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye “Madem ki hodri meydan dedin, bütün hesabı ortaya çıkaracağız. Yalanı ortaya koymak durumundayız.”cevap veren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 16.04.2013 Salı günü TBMM yaptığı Grup Toplantısı Konuşmasını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Başbakan Tayyip Erdoğan Grup Toplantısı Konuşması 16 Nisan 2013

Recep Tayyip Erdoğan Grup Toplantısı Konuşması 16.04.2013

Recep Tayyip Erdoğan Grup Toplantısı Konuşması 16.04.2013

MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye yüklenen Erdoğan şunları söyledi:

“Milliyetçilik devletin kasasını boşatmak değildir. Milliyetçilik, milliyetçiyim diyenlerin boşalttığı devlet kasasını doldurmaktır. Milliyetçiyim diyenler milli bankamız Merkez Bankası’nın kasasını bize 27.5 milyar dolarla teslim ettiler.

Şu anda Merkez Bankası’nın döviz rezervi 127 milyar dolarla tarihi zirveye çıktı. Bahçeli hakaret ettin, çık da şunları söyle. Hodri meydan dedin. Bütün bu hesabı ortaya çıkaracağız, millete takdim edeceğim.

Sen gittin, IMF’ye borçlandın. Önümüzdeki ay son taksidi ödeyerek IMF’yle borç ilişkisi bitmiş oluyor. O hükümetin olduğuna göre sen de mesulsun. Biz yalanı ortaya koymak durumundayız. Madem ki hodri meydan dedin, bununla ilgili çalışmalar başlar.”

‘CHP’NİN TARİH KARNESİ SIFIR’
Konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da seslenen Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:
“Kılıçdaroğlu bizim tarihi bilmediğimizi söyledi. Biz CHP tarihini de, cumhuriyet tarihini de iyi biliriz. Bu kürsüden de başka kürsüden de Dersim hakkında, demokrasi hakkında defalarca tarih dersi verdik. Hani bir şarkı var ya, ‘Mazi Kalbimde Bir Yaradır’; mazi, Kılıçdaroğlu’nun kalbinde yara olduğu için verdiğimiz tarih derslerini bir türlü öğrenemedi.

Kılıçdaroğlu’nun tarih karnesi; Dersim tarihi sıfır, CHP tarihi sıfır, demokrasi tarihi sıfır, İstanbul şehir tarihi sıfır, futbol tarihi sıfır, Lefter’i kaleye geçirecek kadar sıfır, Türkiye tarihi yıldızlı sıfır. Suriye’nin başkenti Şam’ı son aylarda ziyaret ettiler, gözleri de kapalı olduğu için Selahattin Eyyübi türbesini görmediler, öğrenemediler. Bu partinin bizi tarih bilmemekle itham ediyor. Biz tarihi iyi biliriz, ibret de alırız. ”

Akil insanların çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Erdoğan, CHP ve MHP’nin eleştirilerine karşın sürecin son derece başarılı yürüdüğünü belirtti.

‘MIZIKÇI ÇOCUKLAR GİBİ’
Bu sürece muhalefet partilerinin katılması için samimi yaklaşım içinde olduklarını kaydeden Erdoğan “TBMM’de araştırma komisyonu kurulması için çalışma başlatıldı. Meclis’te çözüm süreciyle ilgili komisyon kurulması için bizden önce CHP’nin verdiği bir önerge var. Biz çözüm sürecini değerlendirme komisyonuyla ilgili bir adımımız oldu. CHP vekillerinin imzaları geri çekilmiş olsa da, bizzat CHP’nin verdiği önergedir. CHP bu konuda samimiyetsizliğini sergiledi. Kılıçdaroğlu, çark etme politikasını bu olayla yaşamaya da taşıdı. Oyunu bozan mızıkçı çocuklar gibi ‘Biz oynamayız’ deyip kenara çekiliyorlar. Ey CH,  siz hani çözmek istiyordunuz. Ne oldu, niye vazgeçtiniz? CHP bunun izahını yapmak zorundadır. Allah CHP’yi bu zihin bulanıklığından kurtarsın diyorum” dedi.

ÇOCUĞU ASKERDE OLANA 250 LİRA
Vazife ve harp malullerine sağlanan hakların kapsamını genişlettiklerini ifade eden Erdoğan, “Terör mağduru sivil vatandaşlardan hayatını kaybedenlerin yakınlarına veya malul olanlara bir istihdam hakkı getiriyoruz. Silah altındayken hayatını kaybeden ya da malul olanların yakınlarına bir istihdam hakkı getiriyoruz. Kapsamda olup da daha önce istihdam hakkı bulunmayanlara istihdam hakkı tanıyoruz. Şehit yakını ve gazilerin yakını olanlara su ve elektrik haklarından yararlanma imkanı geliyor. 1942 yılında çıkarılan kanunla oğlu askerde olan muhtaç ailelere yardım şartı getirildi. Ancak bu kanun işletilemedi. Kimi belediyeler bunu yaparken, kimi yapmadı. Yeni düzenlemeyle evladı askerde olan, kendisi de ihtiyaç sahibi olan ailelere çocuğu askerde olduğu süre boyunca ayda 250 lira ödemeye başlıyoruz” diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Grup Toplantısı Konuşması

1 Yorum yapılmış " Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Grup Toplantısı Konuşması 16.04.2013 "

  1. enes dedi ki:

    kılıçtaroğlu chp nin başındayken chp %20 lerde takılıp duracak gibi görünüyor. yazık günah alevi ama aleviyim diyemeyen soyuyla utanan bir adam var atatürkün makamında. ben oy moy veremem bu adam burda olduğu sürece hükümet bazı güzel atımlarda attı çok konuda bunlara bile erdemlik gösterip iyi diyemediler. herşeye kötü desen o zaman inandırıcılığınkalmaz. yazık çook çok yazık bu milleti israile şikayet edecek bu ülkenin başbakanına kalpazan diyecek adamın chp den çıkmasi talihsizlikten başka birşey değildir…

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap