Buradasınız : Ana Sayfa //Video İzle//Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Grup Toplantısı Konuşması 28.05.2013

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Grup Toplantısı Konuşması 28.05.2013

Her hafta Salı günleri yapılan Parti Grup Toplantısı konuşmalarında Başbakan ve parti liderleri partisinde ve Türkiye’de ki sorunları konuşuyor. 28 Mayıs Salı günü AKP Genel Başkanı ve Başbakan partisinin grup toplantısı konuşmasını yaptı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup konuşmasında, gece alkol yasağı polemiğine cevap verdi. ‘Fetih nesline böyle anlamlı bir yasa armağan ettiğiniz için sizleri yürekten kutluyorum’ ifadelerinde bulundu. Alkolün zararlarında gem vuran ve bu yasağı tamamen desteklediğini açıklayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 28.05.2013 Salı Grup Toplantısı konuşmasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Başbakan AKP Grup toplantısı Konuşması İzle 28.05.2013

Başbakan Grup Toplantısı Konuşması 28.05.2013

Başbakan Grup Toplantısı Konuşması 28.05.2013

‘Bilim CHP gibi düşünmüyor. Bunun zararlı olduğunu açık, net ortya koyuyor. Birçok hastalığın anası alkoldür.’

‘Biz ortaya tercihler koyuyoruz. Alkolü, sigarayı kökünden yasaklamak sözkonusu değil.’

‘Alkol yasaklandı diyenler an hafif tabiri ile yalancıdır. Biz hiçbir şeyi yasaklamadık. Yaptığımız sadece düzenlemedir.’

Şair Necip Fazıl Kısakürek’in ölüm yıldönümü nedeniyle şiirlerinden alıntı yapan Başbakan Erdoğan, “Kendisini rahmetle yad ediyorum” dedi.

Erdoğan, 1960 darbesinin yıldönümü nedeniyle Adnan Menderes, Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu’yu rahmet ve minhetle yad ettiğini ifade etti.

Başbakan Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“3. Boğaz Köprüsü’nün yarın temelini atıyoruz. İstanbul ulaşımına yeni bir kolaylık ve zenginlik katacak. Öğleden sonra ise bir başka adım atacağız, açılış yapacağız.

Köprü 2*5 şeritli olmak üzere 2 bin 164 metre uzunluğunda olacak. Asma köprü, bağlantı yolları dahil, maliyeti yaklaşık 4.5 milyar dolar olacak. İnşallah 2.5 yılda köprü ve otoyolu tamamlayacağız.

İnsanı bir makineye benzeten akımlar olmuştur. Muhafazakar, demokrat bir parti olarak bizim insana bakışımız son derece nettir, sarihtir, açıktır. İnsan, Allah’ın yeryüzündeki halifesidir.

Yollar, konutlar inşa etmek önemlidir ama yetmez. Biz insana maddi ihtiyaçları kadar, manevi ihtiyaçlarını sağlayacak özgür ortamı sağlamakla mükellefiz. Biz binlerce Fatih Sultan Mehmet, Ulubatlı Hasan, Molla Gürani, Akşemseddin yetişsin istiyoruz. Yüzlerce Mimar Sinan, Itri yetiştirmeliyiz. Biz çocuklarımıza hedefler göstermek zorundayız.

Medya gençliğimize düşünmeyi, okumayı değil farklı uygulamaları telkin ederse o zaman aradığımız nesli bulamayız. Son 200 yıldır gençlerimiz ithalci taklitçi bir anlayışla yoğrulmuştur. Kendi mecrasında yürümemiş, çocuklar formatlanmak istemiştir.

Biz hiçbir dayatmanın içinde değiliz. Biz ortaya tercihler koyarız. Bizim yaptığımız dayatmalara son vermek, tercih özgürlüğü vermektir. Fatih nesline böyle anlamlı bir yasa armağan ettiğiniz için sizleri yürekten kutluyorum.

(Bazı köşe yazarlarına) Bu millet sizin gibi düşünmüyor. Bilim CHP gibi düşünmüyor, bunun zararlı olduğunu açık ve net olarak ortaya koyuyor. Bütün hastalıkların anası alkoldür. Basit gördüğünüz sigara insanı lime lime doğruyor. Kökünden yasaklama gibi bir şey söz konusu değil.

Bu ülkede trafik terörü denilen bir vahşet var. Buna karşı tedbirimizi almak zorundayız. Bu terörün en önemli nedeni alkoldür. Oldu-bittiye getirildi diyorlar. Biz kaç yıldır bu yasa üzerinde çalışıyoruz. Ehli olanlar bu yasa üzerinde çalışımıştır.

Yurt dışında ve yurt içinde ‘alkol yasaklandı’ diyenler, bunu yazıp çizenler, bunu yurt dışında ve yurt içinde yayanlar, en hafif tabiriyle yalancıdır. Biz hiçbir şeyi yasaklamadık. 10,5 yıldır kimsenin yediğine, içtiğine karışmadık. Bundan sonra da karışmayız. Karışana da musehama göstermeyiz.

CHP yönetimine aynen şunu söylüyorum, siz aynen bu şekilde devam edin. CHP’ye gönül verenlere sesleniyorum; ‘Siz sakın bu yöneticilerinizin izinden gitmeyin.’

Hiç kimse alkol düzenlemesini kimlik düzenlemesi haline getirmemelidir. Düzenleme, yaşam tarzına müdahale değildir. İçeceksen git alkolünü al, evinde iç.

Bu düzenleme bir yasak değil, yaşam tarzı ve kimliklere müdahale değildir. Bu konuda destek veren MHP’ye de teşekkür ediyorum.

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap