Buradasınız : Ana Sayfa //Video İzle//Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’da Havalimanı Konuşması 07.06.2013

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’da Havalimanı Konuşması 07.06.2013

Kuzey Afrika ziyaretleri sona eren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yurda dönüş yaptı. Başbakan bugün sabaha karşı İstanbul’da büyük bir coşkuyla karşılandı. Taksim gezi parkı’nda olan protestolar için Yol ver gidelim taksimi ezelim, Ya Allah Bismillah Allahu Ekber sloganlatıyla karşılanan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bu sloganlara karşı evimize gidiyoruz cevabını verdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan halkı eylemleri sonlandırmaya çağırdı, polisi çekin diyenlere ise burası yol geçen hanı değil şeklinde konuştu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 Haziran 2013 İstanbul konuşmasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Başbakan İstanbul Havaalanı Taksim Gezi Parkı Konuşması İzle 07.06.2013

Başbakan 07/06/2013 İstanbul Havaalanı Konuşması

Başbakan 07/06/2013 İstanbul Havaalanı Konuşması

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Faiz lobisi, şu anda borsada spekülasyonlara girmek üzere bizi tehdit edeceğini zannediyor. Şunu bir defa çok iyi bilmeleri lazım, bu milletin alın terini biz onlara yedirtmeyeceğiz” dedi.
DİK DURDUK, DİKLEŞMEDİK”

Gönüller kırmanın tarafında değil, gönüller yapmanın tarafında olduklarını belirten Erdoğan, “Dik durduk, dikleşmedik. Bizim kavgayla, çatışmayla işim olmaz, bizim vandallıkla, vurup kırmakla, yakıp yıkmakla işimiz olmaz. Kardeşlerim biz yapmayı biliriz. Ve bugüne kadar da yaparak, üreterek, inşa ederek, Türkiye’yi büyüterek bugünlere geldik. Şimdi altını çiziyorum, faiz lobisine rağmen buralara geldik. Bu faiz lobisi, şu anda borsada spekülasyonlara girmek üzere bizi tehdit edeceğini zannediyor. Şunu bir defa çok iyi bilmeleri lazım, bu milletin alın terini biz onlara yedirtmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

“SİZİNLE ZENGİN OLDUK DİYENLER ŞİMDİ BİZİMLE UĞRAŞMAYA BAŞLADILAR”

“Bir bankanın genel müdürü çıkıp da bu vandalizmi organize edenlerin yanında olduğunu söylüyorsa onlar karşısında bizi bulacaklardır” ifadelerini kullanan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Biz bugünlere Türkiye ekonomisini büyüterek geldik. Bizim karşımıza geldiklerinde, ‘Sizin zamanınızda beş kat daha zengin olduk’ diyenler, şimdi bizimle uğraşmaya başladılar. Biz buralara insanımızı yücelterek geldik. Artık dünya Türkiye’yi Türk insanını konuşuyor. Böyle bir dönemde nereden çıktı bu işler. Biz bugünlere ya sabır diyerek, sabreden amacına ulaşır diyerek geldik.”

“76 MİLYONUN HİZMETKARIYIZ”

Türkiye’yi kardeşlik üzerine inşa ederek, kardeşlikle büyüterek, kardeşliği yücelterek bugünlere geldiklerini vurgulayan Erdoğan, “76 milyonun hiçbir ferdini ayırt etmedik. Birileri benim yüzde 50’nin başbakanı olduğumu söylüyor. Elinize dizinize dursun. Biz bugüne kadar 76 milyonun hizmetkarı olduğumuzu söyledik. Türkiye’nin en batısından en doğusuna ayırt etmeden hizmet götürdük. Hakkari’de 10 yıl önce havaalanı açılacak denilse kim inanırdı. Iğdır’da havaalanı açılacak dense kim inanırdı? 26 ilde havaalanı vardı, şimdi 50’ye ulaştı. Fakat bizim karşımıza dikilenler, bu hizmetler için değil, bu hizmeti kimler yapıyor, onun için dikildiler. AK Parti yapıyor, iktidarımız yapıyor. Öyleyse bizim bir yerlerden birşeyler yapıp, sandıkta yapamadığımızı sandık dışı yollarla yapacağız dediler” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan’ın konuşması, coşkulu kalabalığın “İstanbul burada, çapulcular nerede, dik dur eğilme, Türkiye seninle, polise uzanan eller kırılsın” şeklindeki tezahüratlarıyla sık sık kesildi.

“MASUM VATANDAŞLAR BU KİRLİ OYUNDAN AYRILMALI”

Gezi Parkı olaylarını değerlendirenlere yönelik eleştirilerde bulunan Erdoğan, “Kardeşlerim, gazeteciyim diyerek, sanatçıyım diyerek, siyasetçiyim diyerek son derece sorunsuz bir şekilde nefretin, ayrımcılığın, hukuksuzluğun, kışkırtmanın alasını yaptılar. Demokratik gösteri hüviyetini kaybederek vandallığa ve hukuksuzluğa dönüşen bu eylemler derhal son bulmalıdır. Samimi hissiyatla yola çıkıp terör örgütlerinin aracı olan vatandaşlarımız, asıl oyunu görüp bu hukuksuzluktan uzak durmalıdır. Benim masum vatandaşlarım, bu kirli oyundan, bu siyaset mühendisliğinden, hukuksuz gösterilerden kendilerini ayırmalıdır. Ne yaparsak demokrasi ve hukukla yapacağız. Bunun dışında her yolu 76 milyon hep birlikte gayrimeşgu görecek ve karşısına dikileceğiz” şeklinde konuştu.

“ELİNİZDE TENCERE TAVA DEĞİL BİLGİSAYAR OLACAK”

Başbakan Erdoğan, havalimanındaki konuşmasını şöyle tamamladı: “Siz, 10 gün boyunca ağır başlılıktan, vakardan, aklıselimden taviz vermediniz. Evlerimize dağılacağız. Sağduyudan asla taviz vermeyeceğiz. Sizin elinizde tencere tava yok değil mi? İşte bu çok önemli. Siz sokaklarda tencere tava ile dolaşanlardan değil, bu gençlik elinde bilgisayarıyla dolaşanlardan bir gençlik olacak. Büyük Türkiye’nin büyük gençleri olarak büyük Türkiye ülküsü için mücadeleyi sürdüreceğiz. Siz mazlumların, Ortadoğu’nun, balkanların, Afrika’nın örnek gençlerisiniz. Siz, büyük düşüneceksiniz. Büyük adımlar atacak, büyük hedeflere koşacaksınız. Oyuna gelmeyecek, aldanmayacak, aldatmayacaksınız. Sizlerin şahsında Türkiye’nin tüm gençliğini kucaklıyorum. Anadolu’daki Trakya’daki tüm kardeşlerimi gönülden selamlıyorum. Sevgili İstanbullular, emin olunuz Türkiye’nin yükselişini Allah’tan başka hiçbir güç engelleyemez.”

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap