Buradasınız : Ana Sayfa //Alışveriş//Bayanlarda artık alalımgorelim’i tercih ediyor!

Bayanlarda artık alalımgorelim’i tercih ediyor!

Her yıl olduğu gibi bu yılda sadelik, şıklık, renklerin, taşların ve seramik kordonların büyüsüne kapılacaksınız. Renk renk saatler her sene olduğu gibi popülerliğini korusa da, erkek/ bayan saat modelleri nde renk uyumluluğu dikkat çekiyor. İster kadın, ister erkek olsun herkesin vazgeçilmez aksesuarı saatlerdir. Hem erkek, hem de kadınlar için binlerce değişik modelde saat bulmak mümkün. Peki saat alırken nelere dikkat etmeliyiz?

alalım görelim

Baylar için bir tercih yapmak istiyorsanız eğer; saat alırken her zaman için kıyafete bakılmaksızın dikkat edilmesi gereken kurallar var. Böyle zamanlarda çelik bilezikli saatleri tercih etmek, hem spor, hem şık, hem de 24 saat takılabilecek dizaynları tercih etmek önemli. İş için daha klasik, dahası İsviçre formlarında bir saat seçilebilir. Bayanlar için bir tercih yapacaksanız eğer; Kol saati alırken şunlara özen göstermeli; öncelikle alacağınız saatin hangi materyallerden oluştuğudur. Altın ama kaplama mı değil mi? Kaplama ise kalınlığı, dış darbelere maruz kaldığında kaplamanın yüzeyinin deforme olup olmayacağı. Pırlantaysa rengi, karat büyüklüğü, deri kordon ise, hakiki deri mi? Egzotik deriyse gerçek olup olmadığı ya da baskı olup olmadığına bakılır. Taşlı saat istiyorsanız, günün her anını kaldırabilecek ağırlıkta ve ışıltıda taş olmasına dikkat etmelisiniz.

Takvimli saatler; yıl, ay, hafta, gün ve tarihi gösterir. Kronograf saatler zaman sürelerini ölçen ve kaydeden saatlerdir. Takometre saatler; Zaman ve uzaklığa göre; hız, zaman ve mesafe ölçebilirler. Ay Dönümünü Gösteren Saatler; Bu saatler ekranında ay dönümünü; ayın dolunay mı son dördün vb. zamanlarından hangisinde olduğunu gösterir. Su Geçirmez Saatler: Her saatin arkasında yazan “ water resistant/ water proof (su geçirmez)” ibaresinden o saatin su geçirip geçirmediğini anlayabiliriz. Saatin su geçirmezliği metre veya atmosfer(ATM) ölçüm birimleriyle ifade edilir. 30m’ye kadar su rezistansı olan bir saatin koruması bir noktada devre dışı kalabilir. 50m dayanıklılığı olan bir saati duş alırken rahatlıkla takabilirsiniz.

100 m rezistanslı bir saati ise denizde veya havuzda yüzerken takabilirsiniz. 200m rezistanslı saatler ise dalgıçlar için uygundur.
Dünya Saatlerini Gösteren Saatler: Word time saati olarak da bilinen bu saatler dünyanın her yerinde saatin kaç olduğunu gösterebilen saatlerdir. Saatiniz, herhangi bir şehir ismini saatinize girdiğiniz zaman oradaki gerçek saati size söyleyecektir
Değerli Kol Saatleri Arasında: Altın kaplama kol saati, saf gümüş kaplama kol saati, platin kol saati ve pırlantalı kol saatlerini örnek gösterebiliriz. Ayrıntılı bilgi için www.alalimgorelim.com sitemizi incelemenizi tavsiye ederim.

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap