Buradasınız : Ana Sayfa //Tatil-Gezi//Belize / Belize City Gezilecek Yerler

Belize / Belize City Gezilecek Yerler

Orta Amerika’nın en küçük ülkesi Belize, denizi, doğal güzellikleri ve tarihi ile büyüleyici. Belize kuzeyde Meksika, batı ve güneyinde Guatemala, doğusunda ise Karayip Denizi ile çevrili. Okyanus ortasındaki mercan adalarının çevrelediği “Blue Hole” olarak anılan lacivert çukur ile de adını duyuran Belize’nin tarihi Mayalar’a dayanıyor. Belize’nin başkenti Belmopan, en önemli kenti ise Belize City… Ancak adalar şehir merkezinden çok daha cezbedici. Sefer yapan teknelerin buluduğu bölgede alışveriş yapabilirsiniz. Adalarda beyaz kumun ve turkuaz denizin tadını çıkarırken, doğayla baş başa kalacaksınız.

Blue Hole (Belize)

Blue Hole (Belize)

Yüzlerce tropik hayvan; papağanlar, ağaçkakanlar, denizkuşları,kral jaguarı, puma, örümcek maymunlar, ak yarasa, karıncayiyen, iguana, boa yılanı, mercan yılanı, kaplumbağa, krokodil, kelebekler, örümcekler… Bu hayvanlarla her yerde karşılaşabilirsiniz. Ülke Karayip Denizi’nin tüm güzelliklerine sahip. Amerika’nın en uzun resif bariyeri burada ve ülke topraklarının neredeyse yüzde 40’ı doğal ve arkeolojik alanlardan oluşuyor. Ülkede tropikal bir iklim hakim. Yıllık sıcaklık 12 ile 33 derece arasında değişiyor. Yılın en sıcak ayları Şubat ve Mart.

Belize, Maya yemeklerinden Afrika mutfağına, Avrupa yemeklerinden Meksika mutfağına kadar oldukça zengin bir mutfağa sahip.

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap