Buradasınız : Ana Sayfa //Kitap İnceleme ve Tavsiye//Beyoğlu’nun En Güzel Abisi Kitabı (Ahmet Ümit)

Beyoğlu’nun En Güzel Abisi Kitabı (Ahmet Ümit)

Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, Beyoğlu Rapsodisi, Aşk Köpekliktir, Bab-ı Esrar ve Sultan’ı Öldürmek gibi eserleriyle Türkiye’nin en çok okunan yazarları arasında bulunan Ahmet ÜmitBeyoğlu’nun En Güzel Abisi isimli son kitabı ile okuyucuları ile buluştu. Bir yılbaşı gecesi işlenen cinayeti konu alan Beyoğlu’nun En Güzel Abisi kitabı Everest Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Beyoğlu'nun En Güzel Abisi

Beyoğlu’nun En Güzel Abisi

Beyoğlu’nun En Güzel Abisi

İstanbul’un en gözde yaşam merkezlerinden biri olan Beyoğlu’nda yaşanan hazin bir cinayet ve Beyoğlu’nun kirli tarafında masumiyetini korumaya çalışan bir adamın hikayesi.

Yılbaşı gecesi işlenen bir cinayet… Tarlabaşı’nın arka sokaklarında bulunan bir erkek cesedi. Öldürülmüş erkeklerin en yakışıklısı, belki de en kötüsü. Karanlık sırların ortaya çıkardığı utanç verici bir gerçek. Gururlarının kurbanı olmuş erkekler, onların hayatlarını yaşamak zorunda olan kadınlar. Bu cinayetler yatağında, bu kötülükler bahçesinde, bu insan eti satılan can pazarında masumiyetini korumaya çalışan bir adam. Bir zamanlar İstanbul’un en gözde yeri olan Beyoğlu’nun hazin hikâyesi. Karanlık… Soğuk havayla iyice ağırlaşan bir karanlık. Uzaklardan şarkılar geliyor kulağına, neşeli kadın çığlıkları, ayarını yitirmiş sarhoş naraları, biri küfrediyor belki ana avrat, belki ağlıyor biri hıçkıra hıçkıra, belki biri sessizce ölüyor bu gürültünün, bu hengâmenin ortasında. Umurunda değil. Hepsinden sıyrılmış, sadece öfke… Nereye gittiğini bilmeden yürüyor, nefret tarafından kuşatılmış olarak. Kıskançlık denen o canavar, çelikten pençesine almış yüreğini, habire sıkıyor. “Kadınlar,” diyor bir ses zihninin derinliklerinden… “Kadınlar, onlarla oynayamazsın… Oynadığını zannedersin ama bir de bakmışsın, asıl oyuncak sen olmuşsun.” Hayatına giren kadınların yüzleri beliriyor sokağın zemininde. Birer birer düşüyor görüntüleri ayaklarının dibine. Hepsinin boynu bükük, hepsinin gözlerinde keder. Hepsi üzgün… Aldırmıyor, bir su birikintisiymiş gibi basıp geçiyor üzerlerinden ama yeniden düşüyor görüntüler zemine. “Kadınlar,” diyor o ses yine, “Kadınlardan asla kurtulamazsın, hayaletleri hayatın boyunca seni takip eder.”

Kitap Hakkında

Yazar : Ahmet Ümit

Sayfa Sayısı : 418

Yayın Evi : Everest Yayınları

Dili : Türkçe

Tür : Roman

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap