Buradasınız : Ana Sayfa //Spor Haberleri//Bjk 0-3 GS Hükmen Skorunda Goller Kime Yazılacak?

Bjk 0-3 GS Hükmen Skorunda Goller Kime Yazılacak?

Spor Toto Süper Lig’in 5.haftasında Beşiktaş ile Galatasaray arasında oynanan derbi maç 2-1 Galatasaray’ın üstünlüğü ile devam ederken, 90+2. dakikada onlarca Beşiktaş taraftarları sahaya girmiş ve maç yarıda kalmıştı. O günden beri maçın skorunun ne olacağı tartışmaları devam ediyordu. Nihayet bugün itibariyle TFF bu konudaki kararını açıkladı. TFF’nin kararıyla olaylı derbi 3-0’lık skorla Galatasaray’ın lehine tescillendi. Bu sonuç az çok tahmin ediliyordu. Kararın açıklanmasının ardından yeni bir tartışma başladı. 3-0’lık skora göre goller kime yazılacak? sorusu yeni tartışma konusu oldu.

3-0’lık skorla Galatasaray’ın lehine tescillenen Beşiktaş-Galatasaray derbisinin gollerinin kime yazılacağı şu an için futbolseverlerin en büyük merak konusu haline geldi. Hatta bu konuda ilginç yorumlara imza atan taraftar da var. Öyle ki 3-0’lık skorun golleri “galip gelen takımın teknik direktörünün belirleyeceği futbolculara yazılır” şeklinde bile yorum yapanlar var.

Bu konuda yorum yapmabilmek için geçerli bir kaynağınız olması gerekiyor ki Türkiye’de bu kaynak TFF’den başka bir yer değil. TFF’nin resmi internet sitesinde Didier Drogba’nın bu sezon kaydettiği gollere bakılırsa Beşiktaş maçında attığı 2 golün de kaydedildiği görülecektir. Sonuç olarak Beşiktaş Galatasaray maçında atılan gollerin hangi futbolculara yazılacağına bakılırken 3-0’lık hükmen galibiyet değil, maç yarıda kalana kadar atılan gerçek goller esas alınıyor.

bjk gs derbisi goller kime yazılacak

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap