Buradasınız : Ana Sayfa //Kitap İnceleme ve Tavsiye//Böğürtlen Kışı (Sarah Jio) Kitap Yorumu

Böğürtlen Kışı (Sarah Jio) Kitap Yorumu

Bir solukta okunası akıcı, içinde öyle ahım şahım bilgiler olmasa da olur, beni benden alsın kafamı dağıtsın ve okudukça okuyasım gelsin dediğiniz bir kitap istiyorsanız, Böğürtlen Kışı tam da bu ifadeleri karşılıyor. Ünlü yazar Sarah Jio akıcı üslubuyla kitapseverler için muhteşem bir kitap yazmış. İki ayrı dünyada yaşayan biri geçmişte biri günümüzde ayrı kadınların hikayeleri bir noktada buluşuyor. Geçmişi ve günümüzü bir bağ kurarak farklı hikayeleri aynı potada değerlendiren yazar Vera Ray ve Claire Aldridge hayatlarını anlatıyor. Kitapta önce Vera Ray’ın başına gelenleri merakla bekliyorsunuz arada Claire Aldridge hikayesi de nereden çıktı diye söyleniyorsunuz ama bir bakmışınız ki bu iki ayrı hikayenin bir sonuca ulaşacağının farkına vardıkça geçmişi ve aynı zamanda günümüzde anlatılan hikaye sizi sürüklüyor. Okumanızı tavsiye edebileceğim akıcı bir kitap olan Böğürtlen Kışı mayıs ayında çıkan bir kar fırtınasının uzun yıllar sonra tekrarlaması sonucu olayların başlaması sonucu ortaya çıkan sürükleyici bir kitap olmuş. Böğürtlen Kışı Kitap Yorumu, Böğürtlen Kışı Kitap Bilgilerini, Böğürtlen Kışı Kitap Liste Fiyatını, Böğürtlen Kışı Yazarı, Böğürtlen Kışı Arka Kapak Yazısı, Sarah Jio Kimdir? gibi soruların yanıtını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Böğürtlen Kışı- Sarah Jio Kitap Yorumu

Böğürtlen Kışı Kitap Yorumu

Böğürtlen Kışı Kitap Yorumu

Kitap: Böğürtlen Kışı

Yazarı: Sarah Jio

Orijinal Adı: Blackberry Winter

Çeviri: Duygu Parsadan

Yayın evi: Arkadya Yayınları

Liste Fiyatı: 17 TL

Sarah Jio
Sarah Jio

“Canım Daniel’ım,

Kaybolduğun gün dünyam sona erdi, canım oğlum. Seni her kim alıp götürdüyse, seninle birlikte kalbimi, hayatımı da çaldı. Ben senin gülümsediğini görmek, kahkahalarını duymak, mutluluğunu paylaşmak için yaşıyordum.”

Vera Ray 1933 yılının o karlı mayıs akşamında üç yaşındaki oğlu Daniel’ı son kez öptüğünü bilmiyordur. Her ne kadar oğlunu yalnız bırakma düşüncesinden nefret etse de hayatlarını devam ettirmek için çalışmak zorundadır. Tek avuntusu, gün ağardığında küçücük oğluna sarılacak olmasıdır. Ancak Vera geri döndüğünde karşılaştığı manzara, Daniel’ın boş yatağıdır. Bir de karlar içine gömülmüş olan oyuncak ayısı.

Seksen sene sonra Seattle yine mayıs ayında karlar altındadır. Köklü bir gazetede muhabir olan Claire Aldridge, bu doğaüstü olayı haber yapacaktır. Araştırmalarına devam eden Claire, küçük çocuğun bu zamana kadar sonuçlanmamış kaçırılma davasıyla karşılaşır. Evlat kaybetmenin ne demek olduğunu çok iyi bilen Claire, bu olayı çözmeye karar verir. Ancak çözdüğü her düğümün, onu Vera’yla olan bağlantısına yaklaştırdığından habersizdir…

Böğürtlen Kışı aşkı, umudu ve umutsuzluğu derinden anlatan muhteşem bir kitap. Bu öyküyü yüreklerinizden kolay kolay silip atamayacaksınız.

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap