Buradasınız : Ana Sayfa //Video İzle//Bülent Arınç Çankaya Köşkü Basın Toplantısı 04.06.2013

Bülent Arınç Çankaya Köşkü Basın Toplantısı 04.06.2013

Taksim Gezi Parkı protestoları yaklaşık bir haftadır devam ediyor. Aktivistlerin polis karşısındaki zor durumu ve halkın protestoları tüm hızıyla devam ettirmesi karşısında, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Hükümetle görüşme kararı aldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Fas ziyaretinde olması nedeniyle Başbakan Vekili Bülent Arınç Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmesini tamamladı. Bülent Arınç Taksim Gezi Parkı protestoları ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmesini Çankaya Köşkünde 4 Haziran Salı günü yaptığı basın toplantısıyla açıklamarda bulundu. Bülent Arınç; İstanbul’a yapılacak bir proje için halkın kararını alacaklarını belirtti. Polisin aktivistler üzerinde biber gazı uygulamasını polislerin kendilerini koruma amaçlı kullandıklarını ifade etti. Başbakan Vekili Bülent Arınç’ın 04.06.2013 Çankaya Köşkü Basın Toplantısı konuşmasını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Bülent Arınç Çankaya Köşkü Taksim Gezi Parkı Konuşması 04.06.2013

Bülent Arınç Çankaya Köşkü Basın Toplantısı 04.06.2013

Bülent Arınç Çankaya Köşkü Basın Toplantısı 04.06.2013

“Herkes bizi takdir etmek zorunda elbette değil ancak biz, bizi takdir etmeyenlerin de görüşlerine açığız. Herkes elbette bize oy vermek zorunda değil ama biz bize oy vermeyenlerin de talep ve beklentilerine duyarlıyız.

Her bir vatandaşımızın sorumluluğu bizim üzerimizdedir her bir vatandaşımızın en temel insani hakkı, özgürlüğü, yaşam tarzı bizim sorumluluğumuz altındadır. Demokratik bir kültür içinde ve yasalar çerçevesinde ifade edilen tüm tepkilere, bütün taleplere sonuna kadar açığız. Yeter ki şiddet olmasın” dedi

> Her türlü talebe açığız yeterki şiddet olmasın

İstanbul Taksim Gezi Parkı’nda bir yanlış anlaşılma olsa da meşru tepkilerini ortaya koymasına saygılıyız bu çevre duyarlılığı farklı boyutlara ulaştı.

Bu olaylar Türkiye’nin itibarine sekte vurmaktadır.

Gösterilerde çok sayıda yaralı var Hatay’da bir kişi de hayatını kaybetti. Bunun olmaması için çok çaba sarfediyorduk ama istenmeyen oldu.

Abdullah Cömert’in ölümünde ateşli silah kullanılmadığı anlaşıldı. Soruşturma sürüyor.

Bu olaylardan turizm zarar görüyor. Uluslararası basının olaylara abartılı ilgisi de ilginç

Biz herkesin hükümetiyiz, özeleştirimizi yaparız. Bu gösterileri doğru okumak için büyük hassasiyet içindeyiz.

Şiddet içindeki eylmecilerler aranıza mesafe koymanızı rica ediyoruz

“Bugüne kadar gösterileri sabırla izleyen vatandaşlarımızdan daha fazla sabır ve sağduyu bekliyoruz. Anne ve babalardan çocuklarını bu kaotik ortama itmek isteyenlere karşı, liseleri ile ilköğretim okulları ile üniversite gençliğimizi bu kaotik ortamın birer aktörü haline getirmek isteyenlere karşı üniversite rektörlerimizi, gençlerimizi ve anne ve babalarını, Türkiye’de yaşayan herkesi olayların asıl varmak istediği noktada karışık, kaotik ve Türkiye’nin tüm zarar göreceği bir noktaya getirmemeleri konusunda sağduyu bekliyoruz, ilgi bekliyoruz, fedakarlık bekliyoruz” dedi.

“Türkiye’ye, Türkiye ekonomisine, birlik ve dayanışmamıza yönelik tavır ve davranışlardan herkesin özellikle sakınmasını rica ediyoruz. Muhalefet partilerimizin aklı selimi öne çıkararak, yatıştırıcı tavır sergilemelerini arzu ediyoruz ve bunun gerçekleştiğini görmekten de mutluyuz. MHP’nin, olayın başında beri tutumunu takdir ediyor ve kendilerine teşekkür ediyoruz. BDP’nin, olayın ilk anından itibaren takındığı tavrı takdir ediyor ve kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

“Halkımızın kafa karışıklığını gidermek üzere, bu konuda iyi bir bilgilendirmeye ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Bu konuda dava açan ve yürütmeyi durdurma kararını istihsal eden dernek yetkilileriyle de bugün ve yarın görüşeceğim. Onların taleplerini ve düşüncelerini de alacağım. Yine bu konuda ilk eylemleri başlatan arkadaşlarımızdan talep olursa, onların da olaylara hangi gözle baktıklarını dinleme imkanı bulacağım” dedi.

Bülent Arınç Özür Diledi | Gezi Parkı Olayları

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap