Buradasınız : Ana Sayfa //Kültür Sanat//Burçlar ve Özellikleri

Burçlar ve Özellikleri

İlgili ilgisiz herkes mutlaka hangi burçtan olduğunu bilir. Aslında burçların hayatımız üzerindeki etkileri tartışmalı bir konudur. Genel olarak değerlendirdiğimizde burçların özellikleri uzun yıllar süren istatistiki bilgilere göre çıkartılmıştır ve büyük oranda doğrulukları kanıtlanmıştır. Nedeni bilinmez ama bir insan doğduğunda gezegenlerin pozisyonları ya da hangi mevsimde doğduğuna göre belirlenen burçlar, bir şekilde insanın karakteristik özelliklerini de belirliyor. Sanırım bunu anlamak için astroloji hakkında daha detaylı bilgilere sahip olmak gerekiyor.

Burçlar ve Özellikleri

Burçlar ve Özellikleri

Astrolojiye herkesten biraz daha fazla ilgisi olanlar günlük burç yorumları konusuna daha fazla önem vermektedir. Bu kişiler her gün güvendikleri bir kaynaktan (bir gazete ya da bir internet sitesi) günlük burç yorumlarını takip edip işlerine, aşklarına ve hatta sağlık durumlarına bile burç yorumlarına göre yön veriyorlar. Örnek vermek gerekirse yeni bir işe başlamak ya da yeni bir ilişkiye başlamak için doğru zaman olup olmadığına burç yorumlarına göre karar veren insanlar var.

Burç yorumu sizin için de önemli olabilir. Ancak bu konuyu çok fazla büyütmeden, hayatınızdaki diğer konularla birlikte değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz. Zira yalnızca burç yorumlarına göre hayatınıza yön vermek, hayatınızda yer alan diğer her şeyi önemsememek anlamına gelecektir. Zaten burçlar sadece bizim bildiğimiz şekilde değildir. Zira uzak doğu başka olmak üzere, farklı takvim türleri kullanılan bölgelerde farklı burç türleri vardır. Örnek vermek gerekirse 12 Hayvanlı Takvim’a göre belirlenen ve burç isimlerinin hepsinin hayvan isimlerinden oluştuğu burçlar mevcuttur. Yani bu örneğe göre miladi takvime göre örnek olarak Terazi burcuysanız, 12 Hayvanlı Takvim’e göre belki de köpek burcu oluyorsunuz. İki burcun özelliklerini karşılaştırdığımızda birbirinden oldukça farklı olduklarını göreceksiniz. Bundan dolayı burçlara inanmayın, burçsuz da kalmayın.

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap