Buradasınız : Ana Sayfa //Websiteleri//Chrome Eklenti Yükleme Problemi (Network Failed) Çözümü

Chrome Eklenti Yükleme Problemi (Network Failed) Çözümü

İnternet kullanıcılarının en çok tercih ettiği internet tarayıcılarından biri olan Chrome, küçük eklentiler (extensions) sayesinde daha kullanışlı hale geliyor. Özellikle websitesi sahiplerinin işine yarayabilecek bazı eklentiler (Alexa Toolbar, Google Publisher Toolbar, SEO eklentileri, RSS Feed Reader gibi), o anda açık olan sayfadan ayrılmadan belirli işlemlerin yapılmasına olanak sağlıyor. Geçtiğimiz günlerde böyle bir eklenti olan Chrome Alexa Toolbar‘a ihtiyaç duyduk ve Chrome‘a eklemek istedik. Chrome Web Mağazası‘na giriş yaparak arama kısmından eklentiyi arattık. Sonuçlar arasından istediğimiz eklentiyi kurmak için ilgili butona tıkladık. Biraz süre geçtikten sonra NETWORK_FAILED şeklinde bir uyarı aldık ve eklentiyi kuramadık. Chrome eklenti yüklerken karşımıza çıkan Network Failed hatasının neden kaynaklanabileceğini ve nasıl çözülebileceğini araştırarak çözdük.

Chrome eklenti yükleme problemi network failed

Chrome eklenti yükleme problemi network failed

Chrome Eklenti Yüklerken Çıkan Network Failed Hatası Çözümü

Problemi ilk yaşadığımızda Google Chrome Help Forum‘a girip aynı problemi yaşayan başkaları var mı diye kontrol ettiğimizde, aynı problem nedeniyle başlık açılmış olduğunu gördük. Başlıkta tavsiye edilen çözüm yollarını teker teker uyguladık ancak hiçbirisi probleme çözüm olmadı. Bunun üzerine bilinen en eski problem çözümlerinden biri olan programı kaldırıp tekrar kurmaya karar verdik. Chrome’u bilgisayardan kaldırıp yeniden kurduk ve Chrome Web Mağazası’na girerek istediğimiz eklentiyi tekrar denedik. Ve evet bu sefer eklenti sorunsuz olarak Chrome’a eklendi.

Kısaca bilgisayarınızda kullandığınız programlarda çözemediğiniz problemler olursa, programı bilgisayardan kaldırıp yeniden kurmak büyük oranda işe yarıyor.

Yazımız size yardımcı olduysa, sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler.

17 Yorum yapılmış " Chrome Eklenti Yükleme Problemi (Network Failed) Çözümü "

 1. Yavuzhan dedi ki:

  Bende aynısını yaptım ama olmadı neden olabilir ??

  • admin dedi ki:

   Bilgisayarınızda Chrome’la ilgili dosyalar kalmış olabilir. Chrome’u tamamen kaldırdığınıza emin olduktan sonra, bilgisayarı yeniden başlatıp tekrar Chorome’u kurun.

   • TuncayTT dedi ki:

    Windows 8.1 den tamamen nasıl kaldıracaz ?

    Bende 2-3 kere komple kaldırdım program ekle kaldırdan fakat olmadı

    • Mehmet HArput dedi ki:

     Arkadaşım ben iobit uninstaller kullanıyorum. Onu indir program oradan kaldır sonra da güçlü tara de . Orada çıkana herşeyi sil . Programla ilgili hiçbir dosya kalmıyor.

  • Ozlem dedi ki:

   chrome da oturum açmayı dene az önce yaptım oldu.

 2. faruk dedi ki:

  tamamen sildim iobit uninstaller yukleyıp onlada sıldım ama yinede sonuç değişmedi. yok mu başka yolu.

 3. faruk dedi ki:

  bunu sorunu çözdük diye yayınlamışsınız bide silip yüklemeden sorunu çözseniz anlıcam

  • admin dedi ki:

   Silmeden siz çözün sizin çözümünüzü yqyınlayalım. Boş boş konuşmayın, alın yedeğinizi silin tekrar kurun. 5 dakikalık iş yapmaya üşeniyorsunuz, gelmiş buraya çözümü eleştiriyorsunuz. İnsaf yahu!

   • faruk dedi ki:

    silip yeniden yüklemek herkezin aklına gelebilecek bir formül bunu biz sorunu çözdük diye yayınlamanız garibime gitti ayrıca silip yenıden kurmak bende sorunu çözmedi.

    • admin dedi ki:

     Bu bir çözümdür ve bu şekilde yayınladık, bu şekilde bile sorunu çözemiyorsanız sorun bilgisayarda ya da tarayıcıda değil, büyük ihtimalle sizde.

 4. burak deniz dedi ki:

  tamam da kardesim oyle yaparsak kurduğuz diğer eklentiler silinmeyecekmi ? senin anlatığın pire için yorgan yakmak olur. 1 tane eklenti için 10 20 tane eklenti silinmiş olmazmı ?

 5. .Yalnız.Kurt. dedi ki:

  Yönetici kardeşim dediğini harfi harfine uyguladım ve olumlu sonuca ulaştım. Teşekkür ederim yardımın için.

 6. kürşat dedi ki:

  türk usulü çözüm işte 😀

 7. sakir dedi ki:

  Afrikada yaşıyan cemal abıme selam gonderıyorum

 8. sdfsdf dedi ki:

  zeka fışkırıyor, bu zmanda bu zeka başa bela.

 9. asdsasadsa dedi ki:

  chrome silip kaldırma ile falan çözülmez bu sorun birkaç gün içinde tekrar gelir çünkü bu trojan arkaplanda çalışan bir uygulama er yada geç tekrar bulaşır chrome’a. ben en az 3 defa sildim webprotector diye bir şey chrome uzantılarından. aynı zamanda da bunun yüzünden yeni eklenti kuramıyorum.

  not: chrome’u pc’den tamamen kaldırıp denememe rağmen çözülmedi bu olay. (local’deki dosyaları falan regedit dahil her şey sildim.)

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap