Buradasınız : Ana Sayfa //Kitap İnceleme ve Tavsiye//Debbie Macomber “Bir Dilekle Başladı Herşey” Kitap Yorumu

Debbie Macomber “Bir Dilekle Başladı Herşey” Kitap Yorumu

Debbie Macomber “Bir Dilekle Başladı Herşey”

New York Times Bestseller olan bu kitap yazarın daha önceki romanlarının bir benzeri olarak karşımıza çıkıyor. Bu kitap da yine daha öncekiler gibi okuyucuyu kendisine bağlıyor ve bir dizi tutkunu gibi bir sonraki kitabın/bölümün çıkmasını bekliyorsunuz.

Bir Dilekle Başladı Herşey

Bir Dilekle Başladı Herşey

Romanda herbirinin sıradaşı öyküsünün anlatıldığı pek çok karakter kullanılmış. Hepsi geçmişinde acı tecrübeler yaşamış bir grup kadının tekrardan yaşam enerjisi bulma serüvenini merakla okuyoruz. Blossom Sokağı’nda bu defa bir kitapçı dükkanı seçilmiş ve Anne Marie ile çevresindeki dostlarının yaşadıkları hikayenin kurgusunu oluşturmuş.Bir dilekle başlayan bu maceranın  herbir kahramanda farklı güzellikte sonuçlandığını görüyoruz.

“Küçük Mucizeler Dükkanı” “Bir Yumak Mutluluk” ve “Mucizeler Dükkanına Dönüş”  kitaplarında olduğu gibi hikaye tek tek karakterler üzerinden ve onların bakış açısıyla yazılmamış.  Aksine yazar bu romanında olayları kendi ağzından anlatmayı tercih etmiş ve kahramanlardan çok olay örgüsüne önem vermiş. Evlat sevgisi, aşk,ayrılık ve dostluk kavramları işlenmiş ve tema bu paralelde oluşturulmuş.

Okuyucuyu Debbi Macomber’e bağlayan bir sebep de  daha önceki kitaplarından tanıdığımız karakterlerin tekrar hikayeye dahil edilmesi. Okuyucu o kahramanlarla tekrar buluşmaktan keyif alıyor ve hikayenin gerçekçiliği artıyor.

Her gün yatmadan önce okuyabileceğiniz keyif verici,akıcı,güzel bir roman.

Orijinal Adı: Twenty Wishes

Yayınevi: Martı Yayınevi

1. Baskı: Kasım 2012

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap