Buradasınız : Ana Sayfa //Kitap İnceleme ve Tavsiye//Debbie Macomber “Mucizeler Dükkanına Dönüş” Kitap Yorumu

Debbie Macomber “Mucizeler Dükkanına Dönüş” Kitap Yorumu

Debbie Macomber “Mucizeler Dükkanına Dönüş” Kitabını okurken zihnimizde bitişik güzel dükkanların olduğu bir sokak canlanıyor ve bu sokağa gidip o insanların arasına karışma isteği uyanıyor. Bu kitapta sokağa bir de çiçekçi dükkanı katılıyor.

“Küçük Mucizeler Dükkanı”ndan tanıdığımız Alix,Margaret, Jacqueline, “Bahçemde Yeşeren Umutlar”daki ana karakter Susannah, serinin bu kitabında bir araya gelmiş.”Bir Yumak Mutluluk”taki Tammi Lee ‘den ise yer yer bahsedilmiş. Dolayısıyla önceden tanıdığımız karakterlerin yeni bir hikayede buluşturulduğunu görüyoruz. Kitapta üç isim başlıklarda kullanılmış bunlar; Lydia Goetz, Alix Townsend ve Colette Blake. Collette Blake yeni bir karakter. Collete’in hikayesi romanın kurgusunu oluşturmuş, Alix ve sevgilisi Jordan’ın evlilik hazırlıkları da  bu kurguya ilave edilmiş. Lydia Goetz yine uzaktan bir gözlemci olarak etrafında gelişen olayları anlatıyor.

Debbie Macomber "Mucizeler Dükkanına Dönüş"

Debbie Macomber “Mucizeler Dükkanına Dönüş”

Yazarın üstünde durduğu noktalar; iyilik yap iyilik bul felsefesi, duyarlılık, insan ilişkileri ve yardımlaşmadır. Evlat sahibi olma arzusu yine karakterler üzerinden yoğun bir şekilde işlenmiş.

“Mucizeler Dükkanına Dönüş”  öncekiler gibi sade bir dille yazılmış, akıcı, keyif veren bir roman. Zevkle çok rahat okunabiliyor ve olumlu mesajlar içeriyor.

Debbie Macomber “Mucizeler Dükkanına Dönüş” Kitap Bilgileri

Orijinal Adı: Back on Blossom Street

Yayınevi: Martı Yayıncılık

1. Baskı: Haziran 2012

Debbie Macomber  kitaplarını sevenler bu romanı da beğeneceklerdir.

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap