Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//Devlet Bahçeli MHP Grup Toplantısı Konuşması 16.04.2013

Devlet Bahçeli MHP Grup Toplantısı Konuşması 16.04.2013

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 16 Nisan Salı Günü Partisinin Grup Toplantısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a teklif sundu. Genel Başkan Devlet Bahçeli, ”Dokunulmazlığımı süratle kaldırmalı ve hemen araştırma komisyonu kurdurmalıdır.” sözleriyle grup toplantısında bu tekliflere değinirken, Akil İnsanlarla ilgili eleştirilerini sürdürdü. Devlet Bahçeli MHP Grup Toplantısı konuşmasının ayrıntılarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Devlet Bahçeli MHP Grup ToplantısıKonuşması 16 Nisan 2013

Devlet Bahçeli MHP Grup Toplantısı 16 Nisan

Devlet Bahçeli MHP Grup Toplantısı 16 Nisan

KOALİSYONA İNCELEME POLEMİĞİ
Başbakan Erdoğan, araştırma komisyonu kurarak MHP’nin koalisyon ortağı olduğu dönemde (57. hükümet dönemi) batan bankaların 246 milyar lira kayba neden olduğunu, o dönemi inceleteceklerini söylemişti.

Bahçeli, Başbakan Erdoğan’a rest çekti ve iki teklif sundu.

‘SENDEN KORKAN SENİN GİBİ OLSUN’
MHP Lideri, ”Başbakan dik duruşumuzu kırmak için her yolu deneyecektir. Sayın Başbakan senden korkan senin gibi olsun. Allaha şükürler olsun ki bizim de içinde bulunduğumuz 57. koalisyon hükümetinde partimizin sorumluğu altında bulunan bakanlıklarla ilgili veremeyeceğimiz hesap bulunmamaktadır. Çiğ süt içmediğimizden karnımızın ağrıması da mümkün değildir.

Sayın Başbakan elinden geleni de ardına koymamalıdır. Her şeyimizi incelemeli, araştırmalı ne varsa gün yüzüne çıkarmalıdır. Zimmetçilere, yandaşlara eyvallahımız yok. Yargı elindedir. Nasıl olsa Meclis çoğunluğu elindedir. Veremeyeceğimiz hiçbir hesabımız yoktur” dedi.

‘BAŞBAKAN’A İKİ TEKLİFİM OLACAK’
Başbakan’a iki teklifi olduğunu söyleyen Bahçeli, şöyle konuştu:

”Başbakan Erdoğan’a iki teklifim olacaktır. Birincisi; dokunulmazlığımı süratle kaldırmasıdır. MHP’nin değerli milletvekilleri buna olumlu oy kullanacaklardır. İkincisi de; şahsım ve 57. koalisyon hükümeti dönemi tüm ayrıntıları ile araştıracak bir meclis araştırma komisyonunu hemen kurdurmasıdır.

‘SİZ 57. HÜKÜMETİ, BİZ 58-59-60 VE 61. HÜKÜMETLERİ…’
Başbakan Erdoğan’ın elini rahatlatmak için MHP istenirse bu komisyona üye vermeyebilecek ve bu hakkını kullanmayabilecektir. Ancak Başbakan ve partisi bizim hükümet dönemimizi incelerken, bizim de bir komisyon kanalıyla AKP’nin iktidar yıllarını incelememizin önü açılmalıdır.

Sayın Başbakan, siz 57. hükümeti araştırın biz de 58.,59.,60. ve 61. hükümetlerin tüm iş ve işlemlerini masaya yatıralım. Böylelikle ak koyun, kara koyun her şeyiyle ortaya çıkmalıdır. Başbakan cesareti varsa, yüreği yetiyorsa, aklı kesiyorsa, her şeyi temizse, iktidar yıllarından gocunacağı ve rahatsız olacağı bir şey yoksa bu davetimize kulak vermelidir. Biz hazırız, biz buradayız ve kimin ne olduğunun millet huzurunda ortaya çıkmasını samimiyetle istiyor ve bekliyoruz.”

Bahçeli’nin konuşmasından öne çıkan satır başları şöyle:

‘HALA ÜRETİM CAN ÇEKİŞMEKTE’
”Hala üretim can çekişmektedir. Bazı kıpırdanmalara rağmen hissedilir canlılık göstermemektedir. Ekonominin kalbi olan fabrikalar bir bir kapanmak zorunda kalmıştır. AKP iktidarları süresinde üstünlüğümüz olan tekstil giyim mobilya sektörleri uzakdoğu ülkelerinin istilasıyla rekabetin altında kalmıştır. Geçtiğimiz yıl açılan şirket sayısı azalmıştır.

Kurulan her yıl 100 şirkete karşılık 46 şirket kapanmıştır. Diğer bir olumsuz durum da esnaflarımızla ilgilidir. 2005-2012 arasında 1 milyon 230 bin esnaf kardeşimiz işinde iflas etmiştir.

‘MİLLETİMİZ FAKİRLİKLE BOĞUŞMAKTADIR’
AKP’nin yanlış tercihleri istikrarlı büyümeyi engellemiştir. Geçen yılın Şubat ayında 4.3 milyar dolar olan cari açık 5.2 milyar dolara çıkmıştır. Bankacılık kesiminin borç hacminde önemli oranda bir artış da söz konusudur. Öte yandan enflasyon başını kaldırmış ve tüketici fiyatları yüzde 7.3’e ulaşmıştır. Milletimiz fakirlikle boğuşmaktadır. Düşen büyüme, çoğalan borçlar, gelir dağılımındaki adaletsizlik ekonomideki kara mizahın özeti şeklindedir. Memurumuz tedirgin, kamuoyuna yansıyan yeni düzenlemelerden dolayı endişelidir.

Mağduriyetler her tarafa yayılmış ve sıçramıştır. AKP’nin iktidarında çiftçimiz tükenmiş ve yılgındır. Sanayicimiz hükümet baskısından bunalmıştır. Türk milleti kan ağlarken AKP hanedanlığı şahsi çıkar peşinde koşmaktadır. AKP döneminde yolsuzluk, kanunsuzluk korkutucu boyutlar kazanmıştır. Ancak artık bu kara düzene son vermenin zamanı gelmiştir. Milletimizin fazlasıyla hak ettiği huzur ve rahatlık inşallah bizimle birlikte gelecek. Yolsuzluk, işsizlik kader olmaktan mutlaka çıkacak.

TERÖRE ÇÖZÜM ARAYIŞI
Milli saadetimiz biçilmeye çalışılmaktadır. Türk milletinin çözülmesi ve bölünmesi için mide bulandırıcı bir yarış vicdansızlar tarafından sahnelenmektedir. Türk’e dair ne varsa rencide edilmektedir. Bu tablo milli vicdanları hüsrana uğratmaktadır. Bölünmenin doğal karşılanması amacıyla tüm milli ve manevi ölçülerimiz alçakça istismar edilmektedir. Korku, karmaşa ve kamplaşma her tarafta görülmektedir. Türkiye temellerinden koparılmaktadır. Milli tezler bölücü hezeyanlarla bölünmek istenmektedir.

Başbakan ve hükümeti PKK ve İmralı canisiyle yapılan pazarlıklara karşı terörle mücadeleki acziyeti örtebilmek için oyun üstüne oyun tertiplemektedir. Başbakan Erdoğan’ın bulunduğu bütün ortamlarda bir tek konusu Türk milletinin nasıl çözüleceği hususunda fikir ileri sürmek olmuştur. Gidişata baktığımızda her gün akıllara durgunluk veren ilişki ağı gündeme bomba gibi düşmektedir. Milletimizi bölünmeye ikna olması için tüm ihanet mekanizmaları işleme alınmıştır.

Başbakana göre Türkiye etnik farklılıklar üzerine yeniden tarif edilebilirse demokratikleşecektir. Terörist Öcalan’dan hikmet beklemekte Kandil’den lütuf beklemektedir.

‘PKK JEST YAPMAKTA, AKP MEST OLMAKTA’
PKK ne istiyorsa almakta, neyi istiyorsa elde etmektedir. Başbakan Erdoğan dipsiz bir kuyuya düşmüş durumda. PKK, ‘Türk’ ifadesinin silinmesini bastırmakta, AKP bunu çoktandır yapmaktadır. PKK jest yapmakta, AKP mest üstüne mest olmakta. Görüyoruz ki İmralı canisinin 2009 yılında belirlediği kanlı yol haritası AKP tarafından birer birer uygulanmaya koyulmuş ve koyulmakta.

Hükümetin çözüm adını verdiği sürece hala kulak verenlere soruyorum: Silahı kimin, hangi koşullarda bırakacağını anlayanınız var mı? PKK, Türkiye’yi tam teslim almadan bir yere gitmeyecektir. Farz edelim ki, Başbakan yazılı olarak, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne sınırlardaki terörist geçişine göz yumması ve müsamaha göstermesi için emir verse bile, bu emrin geçerliliği olacak mıdır?

’63 AKLI KARIŞIK ETRAFTA DOLANMAYA BAŞLAMIŞ’
İmralı canisi sözde akil insanlar heyetinin kurulmasını ve hakiketleri araştırma komisyonunun kurulmasını alçakça dayatmış, Başbakan gereğini yapmıştır. AKP-PKK ortaklığı ile belirlenen 63 aklı karışık etrafta dolanmaya ve hükümet imkanlarını kullanmaya başlamıştır. Bu sözde akiller şiddetin cinayetin ve pusunun mu savunucusudur? Bunların amacı Türk kimliğinin yaşatılması değildir. Bunların amacı Türk milletinin 1000 yıllık kardeşlik hukukuna katkı vermek değildir. Hayatlarında bir tek gün Türklüğü ağızlarına almamış, vatan, bayrak diyememiş kişiler bu 63’lüklerin içerisindedir. Bunlar PKK tetikçileridir, bunlar AKP propagandistidir. Bunlar Türk milletinin sırtındaki kamburdur.

‘DAMAT FERİT’İN HEYETİ GİBİ YENİLECEKLER’
63’lerden bir çoğu şehidimizin hakkını hayatlarında akıllarına getirmemişlerdir. Bunlar unvan avcısıdır, para ve şöhret takipçisidir. Bunların derdi kanın durması değil, Türkiye’nin bölünmesi ve PKK’nın dağdan inerek Türkiye’yi esir almasıdır. Türk milletinin bunlar gibilerine karnı toktur. Damat Ferit’in nasihat heyeti ne şekilde yenilmişse, bunlar da tıpkı aynı şekilde yenilecek ve korkudan küçük dillerini yutma noktasına gelerek soluğu kendilerine menfaat vaat eden patronlarının yanında alacaklardır. Türk milleti mukadderatına gözü gibi bakacaktır. Türk milleti demokratik itirazını gösterecek, geldikleri yere gönderecektir.”

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap