Buradasınız : Ana Sayfa //Video İzle//Devlet Bahçeli MHP Grup Toplantısı Konuşması 28.05.2013

Devlet Bahçeli MHP Grup Toplantısı Konuşması 28.05.2013

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bu hafta 25 Mayıs Salı günü yaptığı partisinin grup toplantısı konuşmasında yeni alkol yasasına değindi. Yıllar önce MHP‘nin bu alkol yasasından daha etkileyici bir yasa ortaya koyduklarını fakat dikkate alınmadığını öne sürerek; “Yıllar öncesinden 3K teorisi diye ortaya koyduğumuz görüş vardı: Kafa, kalp, kol. Bunların açılımını yapmış olsanız AKP solda sıfır kalır zaten” ifadesinde bulundu. MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Grup toplantısı konuşmasını ve 28.05.2013 Salı günü yaptığı grup toplantısı konuşmasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

MHP Grup Toplantısı Devlet Bahçeli Konuşması (28.05.2013) İzle

Devlet Bahçeli MHP Grup Toplantısı Konuşma 28.05.2013

Devlet Bahçeli MHP Grup Toplantısı Konuşma 28.05.2013

REYHANLI SORUŞTURMASI
”Başbakan Erdoğan’ın hali şudur: Ses var görüntü yok. Başbakan Erdoğan Reyhanlı’yı ziyaret ederek bombalı saldırıları Esad yönetimine tekrar ihale etmiş ve ellerinde belgeler olduğunu açıklamıştır.

‘ELİNDE NE BELGE VARSA AÇIKLA’
Başbakan’a sesleniyorum, elinde ne belge varsa açıkla da milletimiz tüm gerçekleri öğrensin. Başbakan bunları saklamamalı. Bu belgelere gerçekten sahipse ortaya sunmalıdır. Şeffaf ve açık olmalı, korku bulutlarını dağıtmalıdır. Yakalandığı iddia edilen şüphelilere değil, büyük resme odaklanılmalı. Reyhanlı’nın canı yanmışken koştura koştura ABD’ye giden başbakanın Reyhanlılı kardeşlerimin yüzüne utanmadan nasıl bakabildiği de merakımızı celbeden bir konu olarak karşımızdadır.

SURİYE’DEKİ İÇ SAVAŞ
Esad’a vaatler biçen hükümet sürekli duvara toslamış, yanılmış ve cepten yemiştir. Türkiye’nin sözü yere düşmüştür. Türk dış politikası subjektif yargılarla yönetiliyorsa vay halimize. PKK ve PYD terör örgütleri Suriye’nin kuzeyine yerleşmek için fırsat kollamaktadır. AKP, Türk milletinin baki çıkarlarını değil, küresel proje ve pazarlıkların avukatlığını yapar. Türkiye’nin bölgesel konumu daha çok uzlaştırıcı, barışçı bir politika izlemesini şart koşar. Başbakan hatalarını kabul etmezse ağır bir bilançoyla karşılaşma riskimiz yüksektir.

GECE ALKOL YASAĞI POLEMİĞİ
Olumlu yaklaştık. Bizim bu tavrımız AKP’ye verilmiş bir destek değildir, gençliği korumak için partimizle uyumlu atılmış bir adımdır. Kişisel özgürlüklere saygı duymakla birlikte kötü alışkanlıklarla mücadele görevimiz.

Bizim sorumluluğumuz büyük Türk milletine ve gelecek kuşaklaradır. Kötü alışkanlıklarla mücadele ise, boynumuzun borcu. Türk gençliğinin büyük çoğunluğunun elbette kötü alışkanlıklardan uzak durduğu bizce malumdur.

‘AKP’Yİ DESTEKLEMEK GAFLETTİR’
Yine de tedbir almak siyasetimizin hedeflerinden birisidir. MHP’nin programına, seçim bildirgelerine bağlı kalarak tutarlı bir siyaseti her şart altında yaparken birileriyle uyuşuyor diye kendi iradesini kenara atıp AKP’yi desteklemek bir gaflettir. Herkes konuşurken haddini bilecek, ne söylediğinin farkında olacak.

3K: KAFA, KALP, KOL
Çok daha öncelerde bu hassasiyeti ortaya koyan MHP’yi kötü alışkanlıklara destek verecek bir konuma sadece AKP’ye karşı olmakla ilişkilendiren zavallılar MHP’de yer bulamaz.

‘AKP SOLDA SIFIR KALIR’
Bu arkadaşlarıma sesleniyorum. Yıllar öncesinden 3K teorisi diye ortaya koyduğumuz görüş vardı: Kafa, Kalp, Kol. Bunların açılımını yapmış olsanız AKP solda sıfır kalır zaten.

‘BAŞBAKAN’IN SÖZLERİ MAKSADINI AŞTI’
Ancak başbakanın ‘gece gündüz içen kafası kıyak bir nesil istemiyoruz’ sözü ise maksadını tamamen aşmıştır.

Başbakan onu bunu bırakmalı, sokaklardaki tinercilerin, köprü altında yatan çocukların, evsiz barksız yavruların derdine düşmelidir. Kıyak kafa konusunda tecrübesi varsa kendisine saklamalı. Gençlerimizi töhmet altında bırakacak davranışlardan ve ithamlardan uzak durmalıdır.”

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap