Buradasınız : Ana Sayfa //Sağlık//Elektronik Sigara

Elektronik Sigara

Sigara, içinde bulunduğumuz 21. yüzyılda insan sağlığını en çok etkileyen ve içimine bağlı nedenlerle birçok insanın yaşamını yitirdiği bir illettir. Sigara tiryakileri özellikle solunum yollarını büyük oranda tahrip eden ve akciğer kanseri, gırtlak kanseri, dudak kanseri gibi hastalıkların baş mimarı olan sigaradan kurtulmak için çeşitli yöntemlere başvuruyor. Son yıllarda sigarayı bırakmak için başvurulan yöntemlerin en başında elektronik sigara gelmektedir. Sigaraya göre içinde bulunan zararlı maddelerin çok daha az olması ve sigaranın vücutta bıraktığı kötü etkilerin çok daha az, hatta hiç görülmemesi nedeniyle elektronik sigara kullanımı her geçen yıl bir önceki yıla göre daha fazla artmaktadır.

ovale elips c sigara

ovale elips c sigara

Normal sigarada olduğu gibi elektronik sigaralar da farklı kalitelerde olabilmektedir. Elektronik sigaranın kalitesini, yapımında kullanılan malzemeler belirlemektedir. Saf çelik kullanılarak üretilen bir elektronik sigara, daha ucuz diğer metaller kullanılarak üretilen elektronik sigaralara göre çok daha kalitelidir. Örnek vermek gerekirse ovale elips c sigara kaliteli bir elektronik sigara olarak gösterilebilir. Ovale elips elektronik sigara, adından da anlaşılacağı üzere elips bir yapıya sahiptir. Bu bakımdan kullanımı daha kolay ve keyiflidir.

Sigara yerine elektronik sigara kullanmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken önemli bir konu da elektronik sigarada kullanacakları likitlerin kalitesi. En az elektronik sigaranın yapıldığı malzeme kadar önemli olan elektronik sigara likitleri, güvenilir kaynaklardan temin edilmelidir. Aksi takdirde istenmeyen sağlık problemlerine neden olabilirler. Sigarayı bırakmak için başladığınız elektronik sigaranın kabusunuz olmasını istemiyorsanız, likit seçimine dikkat etmeli ve elektronik sigara içenlerin en çok tercih ettiği markaları ve kaynakları seçmelisiniz. Tercih ettiğiniz likitte bulunan nikotin oranı ise elektronik sigarayı da bırakmanız için çok önemli bir etkendir. İlk başta yüksek oranda nikotin içeren likitleri tercih edebilir, daha sonra kademe kademe nikotin oranını düşürebilirsiniz. Bu sayede nikotin bağımlılığınızı zamanla sıfıra indirebilirsiniz.

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap