Buradasınız : Ana Sayfa //Sağlık//Elektronik Sigara Merkezi

Elektronik Sigara Merkezi

Sigara, günümüzde birçok ciddi hastalığa ve bu hastalıklara bağlı olarak ölüme neden olan son derece zararlı bir alışkanlıktır. Bu durum oldukça açık bir şekilde bilinmesine rağmen dünya üzerinde milyonlarca sigara bağımlısı vardır. Sigara, yeni başlayanlar için ilk başlarda keyif verici bir tütün ürünü olarak görülmektedir. Ancak ilk sigara kullanımının üzerinden yıllar geçtikten sonra, sigara içmek bir bağımlılık haline gelir ve bırakması oldukça güçleşir. Sigarayı bırakmak isteyen tiryakiler, çeşitli yöntemlere başvurmaktadır. Son yıllarda bu yöntemler arasında en çok tercih edilenlerin başında ise elektronik sigara kullanmak gelmektedir. Elektronik Sigara Red Kiwi gibi markalarla piyasada satışı yapılmakta olan bir üründür. Elektronik sigara adından da anlaşılacağı üzere pille çalışan elektronik bir düzenektir.

Red Kiwi Modelleri

Red Kiwi Modelleri

Elektronik sigara fiyatları 60-70 TL’den başlayıp 1000-1500 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bu büyük fiyat farkının nedeni, üründe kullanılan malzemelerin kalitesi ve dayanma ömürleri arasındaki zaman farkıdır. Ayrıca dünya genelinde ünlenmiş elektronik sigara markalarının fiyatları da diğerlerine göre yüksektir. Örnek olarak Red Kiwi Modelleri elektronik sigara pazarında orta seviye ürünlerdir. Ülkemizde elektronik sigara kullananların çoğu bu markayı tercih etmektedir. Bunun nedeni hem fiyatının uygun seviyelerde olması, hem de yedek parçalarının kolay satın alınabilir olması olarak gösterilebilir.

Elektronik sigara satın alırken dikkat etmemiz gereken ilk madde Orjinal E Sigara‏ olup olmamasıdır. Satın almayı düşündüğümüz markaya internette araştırma yaparak da karar verebiliriz. Bunun için ilgili ürünü daha önceden kullananların yorumlarını dikkatli bir şekilde okumalıyız.

Elektronik sigara, her ne kadar sigarayı bırakma konusunda bir yöntem olarak görülse de, ürün hakkında yeterince bilimsel araştırma yapılmadığı için ne kadar yararlı ya da ne kadar zararlı olduğu konusunda kesinleşmiş sonuçlar bulunmamaktadır. Bu nedenle sigarayı bırakmak için ilk önce irademize hakim olmalıyız ve bu işin beyinde bitirmeliyiz.

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap