Buradasınız : Ana Sayfa //Sağlık//Et Benleri için Çörek Otu Yağı Tedavisi

Et Benleri için Çörek Otu Yağı Tedavisi

Et beni genellikle kahverengi veya et renginde olur. Saplı ve oldukça yumuşak oluşumlardır. Et benlerinin neden oluştuğu tıbben bilinmemektedir. Ancak et benleri özellikle şişmanlığa yatkın ve obez hastalarda daha çok görülmektedir. Ayrıca et beni olan kadınların gebelik dönemlerinde et benlerinin sayısının arttığı gözlemlenmiştir. Et benini yok etmenin çeşitli tedavi yöntemleri vardır. Biz bu yazımızda et benlerinin bitkisel tedavisi üzerinde durduk. Yazımızın devamında et benlerinin çörek otu yağı ile nasıl tedavi edildiğini ve çörek otu yağının sağlık açısından nelere faydalı olduğunu bulabilirsiniz.

Çörek Otu Yağı Faydaları

Çörek Otu

Çörek Otu Yağı Nedir?

Çörek otu yağı, latince ismi Nigella Sativa olan çörek otu bitkisinin tohumlarının ezilmesi ile elde edilen yağdır. Ayrıca bu tohumlara Siyah Kimyon‘da denilmektedir. Çörek otu yağı yüzyıllardır Orta Doğu ve Güney Asya’da çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Çörek Otu Yağının Faydaları

Yapılan araştırmalar çörek otu yağının etkili bir antioksidan, antibakteriyel ve anti-enflamatuar olduğunu göstermiştir. Bu araştırmaların sonucu olarak çörek otu yağı; enfeksiyonların tedavisinde, sindirim sisteminin güçlendirilmesinde ve aşağıda sıraladığımız rahatsızlıkların tedavisinden kullanılmaktadır.

– Baş ağrıları

– Diş ağrıları

– Burun tıkanıklığı

– Nezle ve grip

– Sindirim ve gastrointestinal sorunlar

– Saç ve cilt problemleri

– Alerjiler

– Diabet

Çörek Otu Yağı

Çörek Otu Yağı

Et Benlerinin Çörek Otu Yağı İle Tedavisi

Et benlerinin tedavisinde bitkisel olarak çörek otu yağı kullanılmaktadır. Et beni olan bölgenize günde bir çay kaşığı çörek otu yağını sürün ve bir çay kaşığı da için. Bu bitkisel tedaviye yaklaşık olarak 3 hafta devam etmeniz öneriliyor.

6 Yorum yapılmış " Et Benleri için Çörek Otu Yağı Tedavisi "

 1. adsız dedi ki:

  ben tedavisi için nasl kullanılır ama yağı

 2. Mestan dedi ki:

  Sizlere 100 de 100 sonuç ve garanti veriyoruz yerimiz yurdumuzla kendi buluşumuzun arkasındayız tamamen bitkisel bir tedavi en geç 3 gün içerisinde her türlü siğil ve benlerinizden kurtulun arayın bilgi verelim. Bu işin sonunda ALLAH razı olsun diyeceksiniz ve sonuca şaşıracaksınız.

  • seval dedi ki:

   Nedir peki merak ettim doğrusu ben cidden kurtulmak istiyorum bıktım artık Yüzümdeki bem leri görmek istemiyorum herhangi yan etkisi varmi nasıl yok ediyor nekadar zamanda cvp larda niz sevinirim

  • Levent dedi ki:

   Yeriniz neresi?

  • Nurgül hüseyin dedi ki:

   Ee arayalım da nasıl arayalım arayın bilgi verelim diyorsun ama ne bi numara ne bi adres yazmamışsın dalga mı geçiyorsun

 3. Ayşe dedi ki:

  Boynumda fazla kiloya bağli olarak çıkmıştı …… mail adrrsini internette gezerken buldum maik attim cevap verdiler sagolsun gönderdilerde valla geçirdi izide siyahlığı da gitti

  Admin notu: Mail adresi veya telefon numarası paylaşımına izin verilmemektedir.

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap