Buradasınız : Ana Sayfa //Spor Haberleri//EURO 2016’da Türkiye ve Zorlu Rakip İspanya

EURO 2016’da Türkiye ve Zorlu Rakip İspanya

Euro 2016’ya katılma hakkı elde eden Türkiye en iyi 3. olarak başladığı bu serüvende İspanya, Çek Cumhuriyeti ve Hırvatistan ile aynı grupta mücadele edecek.

EURO 2016 Türkiye ve Zorlu Rakip İspanya

Türk Milli Takımı teknik direktörü Fatih Terim’in ‘’ölüm grubu’’ diye nitelendirdiği gruptan çıkmanın her takım için çok zor olacağını düşünüyoruz. Fakat Avrupa Futbol Şampiyonası’nda 3 kez şampiyonluk yaşamış İspanya’nın bir adım önde olduğunu düşünmekte fayda var.

Futbolun beşiği ülkelerden olan İspanya’da Barcelona ve Real Madrid gibi çok büyük 2 takımın as oyuncularından kurulu bir takım olmaları onları doğal olarak grubun favorisi yapıyor. Yine de geçtiğimiz Dünya Kupası’nda oldukça başarısız bir grup maçları çıkardıklarını ve o kadroyla benzer özelliklerde olmalarına rağmen gruptan çıkamadıklarını hatırlatmakta fayda var.

Enteresan bir bilgi de geçtiğimiz sezon Atletico Madrid’in yıldızı sayılan Türk Milli Takımı’nın kaptanı ve orta saha dehası Arda Turan Barcelona’ya transfer olarak İspanya’da en çok konuşulan futbolculardan biri olmayı başarmıştı.

Arda Turan bu kez Avrupa Futbol Şampiyonası’nda İspanya’nın en ciddi rakibi olacak. Arda Turan’ın tam bir profesyonel olduğunu düşündüğümüz de bu durumun hiç bir şey ifade etmeyeceğini biliyoruz. EURO 2016 Türkiye maç tahminleri konuşulacağında Arda Turan’ın varlığı İspanya maçında en büyük etki olacaktır. Çünkü Arda Turan İspanya’da 5 sezondur önemli maçlar çıkardı ve İspanya’yı çok iyi tanıyor. Bir çok yakın arkadaşına karşı rakip olacak olması Türkiye için bir avantaj olabilir. İspanya, Türkiye’nin en ciddi ve tehlikeli rakiplerinden. Hırvatistan ve Çek Cumhuriyeti gibi 2 üst düzey rakibi de düşünürsek Türkiye’nin işi gerçekten çok zor.

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap