Buradasınız : Ana Sayfa //Zayıflama//Evde Bel Bölgesi İnceltme Hareketleri ve Zayıflama!

Evde Bel Bölgesi İnceltme Hareketleri ve Zayıflama!

Bel inceltme hareketleri ile amacınıza ulaşın!

Aslında çok basit olan ancak hiç birimizin yapmadığı bel inceltme hareketleri ile bel ve simit bölgesini inceltmek mümkün. Bel inceltme hareketleri için illaki bir spor salonuna gitmeniz gerekmiyor. Gerekli hareketleri evinizin rahatlığında yaparak da istediğiniz vücuda kavuşabilirsiniz. Ayrıca bu sayede spor salonuna vereceğiniz paranız da cebinizde kalmış olur. Bel bölgesi inceltme hareketleri sizler için her biri resimli olarak özenle hazırlandı. Yazımızın devamını inceleyerek bel ve simit bölgesi incelme hareketlerini öğrenebilirsiniz.

bel bölgesi inceltme hareketleri

Rotasyon hareketi bel inceltme hareketleri içinde ne kolay ve en faydalı olanlar arasında yer aldığı gibi, vücudun doğal yapısı için de yapılması gereken çok önemli bir harekettir.

Peki rotasyon hareketi nasıl yapılır?

Öncelikle hareketi yaparken bize yardımcı olacak bir sopa bulmamız gerekiyor. Bir paspas ya da fırça sapı işimizi rahatlıkla görecektir. Sopayı elimize aldıktan sonra bacaklarımızı omuz hizasında açıyoruz. Sopayı yukarı kaldırıp, kalçamız hafif gerideyken dizlerimizi hafif bükerek diz ve karın kaslarımızı sıkıyoruz. Bel açısını bozmadan, yanlara doğru karın kaslarımızı sıkarak dönüyoruz. Aynı tarafa 12 tekrar yaparak hareketi her iki taraf için de uyguluyoruz.

Sopa ile bel inceltme hareketleri

Sopa ile bel inceltme hareketleri

Hareketi bitirdikten sonra derin bir nefes alarak, yine kollarımızı havaya kaldırıp, yanlara doğru nefes vererek eğiliyoruz. Bu hareketi yaparken vücudun öne doğru gitmemesine, tam yana doğru hareket etmesine dikkat etmemiz gerekiyor.

Bel ve simit bölgesi inceltme hareketleri

Bel ve simit bölgesi inceltme hareketleri

Sırt ve bel kaslarını çalıştırmak için ise; sopa havadayken geriye doğru nefes vererek itme hareketi yapabilirsiniz.

Sırt ve bel kaslarını çalıştıran hareketler

Sırt ve bel kaslarını çalıştıran hareketler

2 Yorum yapılmış " Evde Bel Bölgesi İnceltme Hareketleri ve Zayıflama! "

  1. nergis dedi ki:

    Merhaba, doğum nedeniyle belimde ve göbek bölgemde ciddi anlamda kalınlaşma oldu. Fırsat buldukça düzenli olarak basit hareketler yapıyorum ve ayrıca son 1 aydır da ******** inceltici ve sıkılaştırıcı jelini kullanıyorum. Kilo vermedim ama pantolonlarım özellikle bel ve basen bölgesinden bol gelmeye başladı. Çok mutluyum

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap