Buradasınız : Ana Sayfa //Ev Dekorasyon//Evinizi Yaratıcılığınızla Güzelleştirin

Evinizi Yaratıcılığınızla Güzelleştirin

Evinizde bulunan eşyaları ufak sihirli dokunuşlarla bambaşka bir hale getirebilirsiniz. Dekorasyon yaşam alanlarımızda bulunan tüm eşyaların oluşturduğu bütünsel  bir dizayndır. Bu bütünsellik içerisine kattığımız her eşya dekoratif malzemeler olarak kabul edilmeli. Duvarımıza astığımız tabloların olduğu kadar sehpanın yada masanın üzerinde duran bir biblo yada vazo ve ya küçük bir mumluk yada sadece mum dahi bu bütünün bir parçasıdır. Tercihlerimiz doğrultusunda sadece görsellik katması söz konusu olabilecekken aynı zamanda işlevsel olması da mümkündür elbet.

Dekoratif anlamda başarının sırrı ise bir noktada kişinin yaratıcılığıdır da denebilir. Hiçbir yaşam alanı sadece mobilyalar örtüler yada tablo, biblo gibi öğelerle sınırlı kalmaz. Kitaplığımız bir dekoratif eşyadır elbet ama dikkat etmemiz gereken ve asıl ayrıntı kitaplarımızın dizimidir. Peki bu noktada olması gerekenlerin belirleyicisi kimdir. Nasıl dizmeli ve neye dikkat etmeli. Yaratıcılığınıza katkı sağlayacak önerileri dikkkate almanızda fayda var.

Ev Dekorasyonunun Püf Noktaları!

Mobilyalarınızda küçük değişiklikler yapın

Mobilyalarınızda değişiklik yapın ve birkaç parça mobilyanızı boyayın. Böylelikle parlak beyaz boya ile eski mobilyalarınıza yeni bir görünüm verebilirsiniz. Resimde görüldüğü gibi sizde inanılmaz sonuçlar ortaya koyabilirsiniz.

Renkli yer döşemeleri

Evinizin herhangi bir odasındaki mobilyalarınızla yer döşemelerini aynı renge boyayın. Bu, odanızı kesinlikle çok cazip bir hale getirecek.

Renkli kapılar

Evinizin giriş kapısını canlı bir renge boyayın. Evinize anında taze bir hava gelecek!

Çiçekli pencereler

Pencere kenarlarına saksılar yerleştirerek görsel bir şölen oluşturun. Parlak renkli çiçekler, evinizin dış görünüşüne kişisel bir dokunuş katar.

Aksesuarlara ufak dokunuş

Mutfak dolaplarınızın kulp, renk ve aksesuar gibi donanımlarını değiştirebilirsiniz. Bu hareket, mutfağınızı kolay ve ucuz yoldan yenilemenin püf noktası…

Fotoğraflardan kombinasyon yaratın

Fotoğraflar, en güzel anlarınızı değerli bir hale getiren hazinelerdir. En sevdiğiniz aile fotoğraflarınızı siyah beyaz çıkarttırın. Daha sonra siyah çerçeveler kullanarak onları duvarınızın bir bölümünde toplayın.

Kuralları yıkın

Kim demiş bahçede ev eşyaları olmaz diye? Kurallara karşı gelin ve ev içinde kullanılan mobilyaları dışarı taşıyın.

Yazı tahtası

Yazı tahtası ile evde aile mesaj merkezi oluşturabilirsiniz. Böylelikle önemli notları ve yapılacakları yazabileceğiniz bir tahtanız olur. Bu tahta için en iyi mekan ise mutfak.

Yazı Tahtası

Dekoratif Mumlar

Özellikle banyonuza egzotik bir hava vermesi için şık mumlar kullanabilirsiniz. Küçük süs mumlarını cam yada porselen tabaklarda çiçek yapraklarıyla süsleyip kullanabilirsiniz.

 

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap