Buradasınız : Ana Sayfa //Teknoloji//Facebook “Adını aratarak seni kimler bulabilir” Ayarını Kaldırıyor

Facebook “Adını aratarak seni kimler bulabilir” Ayarını Kaldırıyor

Dünyanın ve Tükiye’nin en çok üyesine sahip sosyal paylaşım sitesi Facebook, her geçen gün yaptığı yeniliklerle kendini geliştiriyor. Özellikle kullanıcıların gizlilik ve güvenliği konusunda geliştirmelere ağırlık veren Facebook’un son yaptığı yenilik “Adını aratarak seni kimler bulabilir” ayarını kaldırmak. Facebook bu ayarı kaldırmasının nedenini “Bu ayarı oluşturduğumuzda, sizi Facebook’ta bulabilmenin tek yolu adınızı aratmaktı. Artık, insanlar Zaman Tünelinize başka yollarla gelebilir” şeklinde açıklıyor. Facebook’un bu konuda yaptığı duyurunun tam metnini haberin devamında bulabilirsiniz.

Adını aratarak seni kimler bulabilir

Adını aratarak seni kimler bulabilir

Facebook “Adını aratarak seni kimler bulabilir” ayarını neden kaldırıyor?

Adını aratarak seni kimler bulabilir” adlı eski bir Facebook ayarını kaldıracağız. Sana bu değişiklik hakkında daha fazla bilgi vermek istiyoruz.
Neler değişiyor:  “Adını aratarak seni kimler bulabilir” adındaki eski bir arama ayarını kaldırıyoruz, ancak bu durum Facebook’ta paylaştığınız şeyleri kimlerin görebildiğini değiştirmeyecek.
Bu ayar ne işe yarıyordu?
Adını aratarak seni kimler bulabilir” ayarı, kimlerin adınızı arama alanına yazarak Zaman Tünelinizi bulabileceğini kontrol ediyordu.
Ayar kaldırıldığında ne olacak?
Herkes adınızı aratarak Zaman Tünelinizi bulabilir, ancak Zaman Tünelinize gittiklerinde, sadece görmelerine izin verdiğiniz şeyleri görürler. Bu ayarın kaldırılması fotoğraflarınızı, durum güncellemelerinizi veya paylaştığınız diğer şeyleri kimlerin görebildiğini değiştirmez.
Facebook bu ayarı neden kaldırıyor?
Bu ayarı oluşturduğumuzda, sizi Facebook’ta bulabilmenin tek yolu adınızı aratmaktı. Artık, insanlar Zaman Tünelinize başka yollarla gelebilir: Örneğin, bir arkadaşınız sizi bir fotoğrafta etiketlerse, etiket insanları Zaman Tünelinize yönlendirir veya insanlar Sosyal Ağ Araması‘nda “Beatles’i beğenen kişiler” ya da “İstanbul’da yaşayan kişiler” gibi ifadeleri aratarak Zaman Tünelinizi bulabilir.
Bugün, içeriklerinizi kimlerin görebildiğini yönetmenin en iyi yolu Gizlilik Kısayollarını kullanmak (Facebook internet sitesinin tüm sayfalarının üst kısmında bulunan kilit simgesi simgesine tıklamanız yeterli) ve yeni fotoğraf ve güncellemeler paylaşırken kimlerle paylaşacağınızı seçmektir.
Sırada ne var?
Ayar kaldırılmadan önce bu bilgileri gözden geçirmek için daha fazla fırsatınız olacak; size Facebook üzerinden hatırlatacağız.
Gizlilik seçeneklerinizi şimdi gözden geçirmek ister misiniz? Yapabileceğiniz birkaç şey:
  • Geçmişte paylaştığınız şeylerin hedef kitlesini çabucak sadece Arkadaşlarınızla sınırlamak isterseniz, gizlilik ayarlarınızı ziyaret edin.
  • Bir fotoğraf, bağlantı veya durum güncellemesi paylaşırken, söz konusu gönderinin gizliliğini ayarlayabilirsiniz.
  • Geçmişte neler paylaştığınızı ve bu bilgileri kimlerin görebildiğinihareketler dökümüne giderek gözden geçirin. Hareketler dökümünüze gitmek için, tüm sayfaların üst kısmında bulunan kilit simgesi simgesine tıklayarak gizlilik kısayollarınızı açın.
Bu mesajı okumaya vakit ayırıp Facebook’un parçası olduğunuz için teşekkürler.

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap