Buradasınız : Ana Sayfa //Teknoloji//Facebook Yetenek Sizsiniz Virüsünden Kurtulma Yöntemi

Facebook Yetenek Sizsiniz Virüsünden Kurtulma Yöntemi

Türkiye’nin ve dünyanın en çok üyesine sahip sosyal paylaşım platformu Facebook, son zamanlarda başa bela olabiliyor. Özellikle Facebook’tan bilgisayarlara bulaşan virüsler kullanıcıların canlarını sıkıyor. Son zamanlarda Star TV’nin reytingleri yüksek yarışma programı Yetenek Sizsiniz‘in adı kullanılarak kullanıcıların bilgisayarlarına virüs bulaştırılmaya çalışılıyor. Facebook anasayfanızda arkadaşlarınızdan birinin “Yetenek Sizsinize’e katıldım tıklayın” ibaresiyle yaptığı bir paylaşımı görürseniz kesinlikle tıklamayın. Çünkü o bir virüs ve bağlantıya tıkladığınız anda bilgisayarınıza bulaşıyor. Ve daha sonra aynı paylaşımı siz de otomatik olarak yapmaya başlıyorsunuz. Peki Facebook Yetenek Sizsiniz virüsünden nasıl kurtulacaksınız? Çözümü yazının devamında…

Facebook Yetenek Sizsiniz Virüsü

Facebook Yetenek Sizsiniz Virüsü Temizleme

Sosyal paylaşım sitesi Facebook’tan bulaşan Yetenek Sizsiniz virüsü canınızı sıkmasın. Zira çözümü çok basit. Yetenek Sizsiniz virüsünden kurtulmak için aşağıdaki basit işlemleri uygulamanız yeterli olacaktır.

Facebook Yetenek Sizsiniz Virüsünden Kurtulma Yöntemi

Başlat tuşuna basarak alt kısımdaki arama bölümüne regedit yazın

– Regedit’i açtıktan sonra açılan kayıt defterinden Hkey_local_machine-software > policies > google > chrome > seçeneğini takip edin.

– Burada “asdadsfclbonhleeank” gibi karmaşık isme sahip bir dosya olacaktır.

– Bu dosyayı silerek web tarayıcınızı baştan başlatın. Virüs temizlenmiş olacaktır.

Facebook Yetenek Sizsiniz Virüsünü temizleme konusunda Chrome için anlatılan bu yöntemi Firefox için de yapabilirsiniz.

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap