Buradasınız : Ana Sayfa //Güzellik//Gelinlik Diyeti “Diet Tube”

Gelinlik Diyeti “Diet Tube”

Gelin olacak bayanların en büyük streslerinden biri de kilo alma korkusu yada nasıl kısa sürede kilo verebilirim düşüncesidir. Burundan bir hortum aracılığya tüple içinde bütün proteinlerin bulunduğu mama şeklindeki sıvı kilo vermek isteyen kişiye takılır. Bir sırt çantası ve hortumla 10 gün boyunca uygulanan diyet 10 günde 10 kilo yada 24 günde 10 kilo arasında kişinin kilo verme potansiyeline bağlı olarak kilo verilmesi sağlanır. Diet Tube olarak bilinen diyet Tükiye’de Gelinlik Diyeti olarak adlandırılır. Türkiye’de yeni yeni uygulanmaya başlayan gelinlik diyetine rağbet çok. Gelinlik diyeti  fiyatı 2.000 ile 2.500 € arasında. Gelin olacak bayanların ve obezite hastalarının oldukça rağbet gösterdiği bir uygulama. İçindeki proteinler sayesinde kişiye tokluk hissi veren ve kasların değil yağların eritilmesini sağlayan bir yöntem. Zayıflamak isteyin herkesin yaptırabileceği diyet kısa sürede etkili olduğu için genelde gelinlerin tercih ettiği bir diyet.

gelinlik diyeti uygulaması

gelinlik diyeti uygulaması

Gelinlik Diyeti Hakkında Merak Edilenler?

Gelinlik Diyeti Diet tube kimler için uygun değildir?
Böbrek yetmezliği olanlara, insülin kullananlara, karaciğer ve kalp problemi olanlara, anoreksiklere uygulanamaz.

Burundan tüple beslenme sırasında zorlananlar olmuyor mu?
Ben zorlananı görmedim ama bu süreçte mide bulantısı, baş dönmesi gibi birtakım refleksler oluşabilir. İlk günlerde yorgunluk hissi de görülüyor ama hastanede kalmaya sebep olacak bir durum değil.

Kilo ile ilgili bir sınırlama var mı?
Hayır, yok! Aşırı kilolularda yöntem aşamalı uygulanıyor. Tüpün yanında beslenme ve spor da veriliyor. Vücut ilk olarak kasları yakmaya eğilimlidir. Düşük kalorili bir diyetin sonucunda kas kaybı ortaya çıkar. Ancak burada protein kullanıldığından yağ kaybı görülür.

Diyetlerle ve mide kelepçeleriyle karşılaştırıldığında, ‘diet tube’un avantajları ve dezavantajları neledir?
Öncelikle bu işlemde tokluk duygusu söz konusu. Bu nedenle kimsede ‘yemek yememek zorundayım’ hissi yok! Ameliyat olmaması da kişileri çok rahatlatıyor. Sizi kontrol eden bir mekanizma var ve beslenmenizi ayarlıyor. Kısacası zorlanmıyorsunuz.

Verilen kilolar aynı hızla geri alınmıyor mu?
Düzenli olarak spor yapılırsa ve beslenmeye dikkat edilirse böyle bir durumla karşılaşılmaz.

Kısa zamanda bu kadar fazla kilonun verilmesi sağlığa zararlı değil midir?
Tüp 24 gün burunda takılı kalıyor. Bu çok kısa bir zaman değil aslında ve herhangi bir ilaç da kullanılmıyor. Bu süre zarfında ve sonrasında ne gibi komplikasyonların görülebileceği araştırıldı. Yapılan testler sadece mide bulantısı, baş dönmesi gibi ufak sorunların olduğunu gösterdi. Kişi o tüpe alışamıyorsa tatil yapması daha iyi olur. tüp rahatsız etmiyor

Burunlarına tüp takılanlar rahatsızlık hissetmiyor mu?
Hayır, tüp çok yumuşak ve 2 milimetre boyutunda. İnce bir tel yardımı ile takılıyor, kişiye hiçbir rahatsızlık vermiyor. Ancak mesela hapşurunca yerinden oynayabilir. Bu gibi durumlarda el ile ittirilmesinde bir sakınca olmaz, sadece doğru yere takıldığından emin olunması gerekir

EN FAZLA ÜÇ KEZ UYGULANIR

Erkeklerin de rağbet gösterdiği bu işlem en fazla üç defa uygulanabilir. Ancak her uygulamadan önce iki hafta ara verilmesi şarttır. Altı ay içinde üç defa Gelinlik Diyeti ‘diet tube’ uygulanabilir. Eğer kişi tedaviye uyum göstermiyorsa ya da kilo veremiyorsa, ikinci kez de uygulanmamalıdır.

Gelinlik Diyeti

Gelinlik Diyeti

ŞEKERLİ GIDALAR KESİNLİKLE YASAK

İşlem kaç saat sürüyor?

İşlem hastanede kalmaya gerek kalmadan tamamlanıyor. Baş dönmesi ve mide bulantısı olsa bile 15 dakika sürüyor. Ancak hastaları 24 saat kontakt kurabilecekleri bir sağlık personeli telefonun ucunda bekliyor.

Tüp kalıcı bir iz bırakıyor mu?
Hayır, bırakmıyor.

Bu uygulama sırasında ne gibi yasaklar var?
Kişinin cinsel veya sosyal hayatı aynı şekilde devam edebilir. Bol su içilmesi bu işlemin en önemli detayı. Ayrıca kesinlikle şeker de alınmamalı…

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap