Buradasınız : Ana Sayfa //Teknoloji//Google Helpouts Nedir? Nasıl Para Kazanılır?

Google Helpouts Nedir? Nasıl Para Kazanılır?

Google‘ın sunduğu çeşitli online servislere bir yenisi daha eklendi. Google Helpouts isimli bu yeni servis sayesinde herhangi bir konu hakkında işin uzmanından video formatında bilgiler almak mümkün olacak. Bu tabiki aynı zamanda bilgisine güvenenler için yeni bir gelir kapısı anlamına geliyor.

Google‘ın yaz aylarında sözünü etmeye başladığı yeni servisi Helpouts nihayet aktif hale geldi. Bu yeni serviste profesyoneller ve amatörler uzmanı oldukları alanlar hakkında ücretli veya ücretsiz video dersleri verebilecek. Ücretli servislerde saatlik ücret 20 doların üzerine çıkabiliyor.

Google Helpouts Nedir?

Google Helpouts Nedir?

Google‘ın açıklamasına göre bu servis üzerinden erotik hizmetlere kesinlikle izin verilmeyecek. Kullanıcılar uzmanlarla ilgili değerlendirme notu bırakabilecek, uzmanlarsa gerektiğinde bazı kullanıcıları engelleyebilecek. Google her bir ödemenin %20’sini kendi payı olarak kesecek ve kalan miktarı uzmanlara ödeyecek. Platformun temelini Hangout sohbet servisi oluşturuyor. Helpouts servisinin şimdilik sadece web ve android sürümü bulunuyor.

Google Helpouts farklı alanlarda uzmanlığa sahip ve öğretme yeteneğine güvenen profesyonellere yeni bir gelir kapısı oluşturuyor. Eğer siz de belli konularda uzmanlığınızdan eminseniz, Google Helpouts üzerinden dersler verebilir ve ek gelir elde edebilirsiniz.

Bu uygulama elbette ilk değil. Daha önce farklı video servislerini kullanan uzmanlar, pek çok farklı konularda verdikleri video derslerle azımsanamayacak düzeyde gelirler elde ediyorlardı.

Google Helpouts‘u hemen kullanmaya başlamak için helpouts.google.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap