Buradasınız : Ana Sayfa //Teknoloji//HTC Windows Phone 8X

HTC Windows Phone 8X

Mükemmel Uyum

Güçlü donanımı ve yenilikçi özellikleri mükemmel bir uyum içinde bir araya getiren HTC Windows Phone 8q, müzik, fotoğraf, video ve tasarım konularında oldukça iddialı

Mikrosoft’un yeni gözdesi Windows Phone platform 8’inci sürüme ulaştı. Özgün işletim sisteminin bu versiyonuyla çalışan güçlü akıllı telefonlar birbiri ardına satışa sunuluyor. Herhangi bir değişiklik olmazsa HTC Türkiye’ye ilk Windows Phone 8 telefonlarını getiren firma olacak. HTC Windows Phone 8X kullanıcıların beğenisine sunulacak iki modelden biri. Sade bir görüntü ve ergonomic bir tasarım amacıyla yola çıkan firma bunu büyük ölçüde başarmış görünüyor. 4,3 inç büyüklüğünde S-LCD 2 ekrana sahip olan cihaz aynı ekran büyüklüğüne sahip digger akıllı telefonlara gore daha küçük. Nokia Lumia modellerinde olduğu gibi mat fakat canlı renklerde üretilen yekpare polikarbon kasaya sahip. HTC 8X’in arka kısmı ergonomiyi artırmak adına kavisli bir yapıda. Super-LCD 2 ekran Gorilla Glass 2 kaplı ve yansımaları önlemek için lamine edilmiş. 720p çözünürlük sunan ekran inç başına yaklaşık 342 piksel ile en iyiler arasında. HTC 8X, Windows Phone 8 işletim sistemini çift çekirdekli 1.5 GHz hızında bir işlemci ve 1GB RAM ile yönetiyor. Algılayıcılar, kablosuz bağlantılar, GPS gibi akıllı telefonlarda gördüğümüz tüm bileşenlere sahip. Beats Audio desteği sunan 8X, güçlü bas seslerle müzik zevkini artırıyor. Cihazın 8 megapiksel çözünürlüklü kamerası 28mm görüş açısı ve f2.0 diyafram açıklığıyla yüksek performans sağlıyor. Ayrıca 8X’in ön kamerası da geniş açı sayesinde çok daha etkili kullanılabiliyor. Ön ve arka kameraların ikisiyle de 1080p video kaydı yapabiliyorsunuz.

Şık ve Kompakt

Türkiye’de satışa sunulan WP8’lik iki cihazdan biri olacak Windows Phone 8S, yeni platformun en iyi alternatifleri arasında. 4 inç büyüklüğünde S-LCD ekranı yaklaşık 233 ppi (inç başına piksel) yoğunlukla keskin ve yüksek çözünürlüklü bir görüntü sunuyor. Aynen 8X modelinde olduğu gibi canlı renklere sahip mat plastic kasaya sahip olan 8S, ergonomic bir kullanım deneyimi sunuyor. Snapdragon S4 yonga setinin güç verdiği akıllı telefon 1 GHz hızında çift çekirdekli işlemcive 512 MB kapasiteli RAM ile çalışıyor. Mevcut en hızlı mobil şebeke HSPA desteği ve Wi-Fi bağlantılarına sahip 8S ile her an internete bağlı kalabilirsiniz. Müzik tutkunları için Beats Audio desteği sunan cihaz güçlü bas seslerle kaliteli bir mobil müzik deneyimi yaşamanızı sağlıyor. 5megapiksel çözünürlüklü kamerasıyla da kaliteli fotoğrafların yanı sıra 720p çözünürlüğünde video kaydı yapabiliyorsunuz.

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap