Buradasınız : Ana Sayfa //Kitap İnceleme ve Tavsiye//İskender Pala’dan Mihmandar: Bir Eyüp Sultan Romanı Kitabı

İskender Pala’dan Mihmandar: Bir Eyüp Sultan Romanı Kitabı

Babil’de Ölüm İstanbul’da Aşk, Katre-i Matem ve Od kitaplarının yazarı İskender Pala‘nın son kitabı Mihmandar: Bir Eyüp Sultan Romanı raflardaki yerini aldı. 400 sayfadan oluşan roman, piyasaya çıktığı ilk andan itibaren kitapseverlerin yoğun ilgisine maruz kaldı. Şu an Türkiye’nin internetteki kitap otoriterlerinden Kitapyurdu.com’un “En Çok Satanlar” listesinde zirvede yer alan Mihmandar kitabı hakkında detaylı bilgi haberin devamında.

İskender Pala - Mihmandar

İskender Pala – Mihmandar

Mihmandar: Bir Eyüp Sultan Romanı

Usta kalem İskender Pala’nın son kitabı Mihmandar, İstanbul’un Eyüp İlçesi’ne adını veren Eyüp Sultan’ın yaşamını konu alıyor.

Mihmandar Kitabından Bir Kesit

Peygamberin mihmandârı! Bir arzun varsa yapayım. Bir vasiyetin varsa yerine getireyim!”

“Ey Emîr! Sakın Allahın dinini bozma, müminler arasına fitne girmesine müsaade etme. Askere adalet ile muamele eyle ve düşman karşısında can kaygusu çekme. Bana gelince, senden ve senin ait olduğun şu dünyadan hiçbir şey istemediğimi bil ve herkese böylece ilan et. Şurada can oynatan cengâverlerden son arzum odur ki Azrail (a.s) bize uğradıktan sonra naşımı Konstantiniyye surlarına yakın götürsünler. O gün savaş hattı nerede oluşursa, bedenimi o noktaya kadar taşısınlar ve orada, savaşan mücahitlerin arasında beni defneylesinler. Ta ki atlarımızın ayakları bedenimi çiğnemiş olsun, Bizans dokunamasın. Ayrıca, eğer yapabiliyorlarsa, cenazemi kendi atımın arkasında bir sedyeye bağlayıp taşısınlar. Tıpkı Kutlu Nebiyi getiren Kusvânın Medinede bizim hanemizi bulduğu gibi o da benim için nereye gideceğini ve nerede duracağını bulacaktır.”

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap