Buradasınız : Ana Sayfa //Spor Haberleri//İspanya La Liga Gol Kralı Kim Oldu?

İspanya La Liga Gol Kralı Kim Oldu?

Yüz yıldan fazla bir süredir insan hayatında var olan futbol, bu süre zarfında en popüler spor olma özelliğini her dönem korumuştur. İlk olarak futbolun beşiği olarak bilinen İngiltere’de ortaya çıkan futbol, daha sonra tüm Avrupa ve oradan da tüm dünyaya yayılmıştır. Günümüzde Avrupa futbolu ve Avrupa ligleri tüm dünya tarafından yakından takip edilmektedir. Özellikle İngiltere Premier Ligi, İspanya Ligi ve Almanya Ligi gibi seyir zevkinin üst düzey olduğu ligler, bütün futbolseverlerin ilgi ve heyecanla takip ettiği liglerin başında geliyor. Bu liglerde şampiyon olan takımlara ilgi daha da artıyor. Ayrıca bu liglerde top koşturan futbolcular da her dönem futbol gündeminde en çok konuşulan isimler arasında olmuştur.

Popüler futbolcular genellikle forvet, yani golcü futbolcular arasından çıkıyor. Forvet, sahanın diğer bölgelerine göre her zaman daha çok dikkat çekmiştir. Bunun nedeni ise futbolda amacın gol atmak olması. Dolayısıyla en çok gol atan futbolcular, en gözde futbolcular olmaktadır. Basit bir örnek vermek gerekirse; ligde sezon boyunca en çok gol atan futbolcuya gol krallığı unvanı verilirken, başka hiçbir mevki için böyle bir unvan söz konusu değil.

Makalemizin başında dünyanın en ilgi çeken ligleri arasında İspanya Ligi’nin de olduğunu belirtmiştik. Özellikle İspanya Ligi’nde sezonun gol kralının kim olacağı da sezon başından sonuna kadar merak konusu olmaktadır. Gol krallığı İspanya tüm futbolseverler tarafından yakınen takip edilmektedir. Son yıllarda İspanya Ligi’ne birkaç sezon üst üste gol kralı olan Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo gibi golcü futbolcular damga vurmuştur.

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap