Buradasınız : Ana Sayfa //Kitap İnceleme ve Tavsiye//Kardeşimin Hikayesi (Zülfü Livaneli) Kitap Yorumu

Kardeşimin Hikayesi (Zülfü Livaneli) Kitap Yorumu

Türk edebiyatına birbirinden değerli eserler veren Zülfü Livaneli‘nin son kitabı Kardeşimin Hikayesi‘ni okumak ve okumadan önce kitap hakkındaki yorumlara bir göz atmak isteyenler için, kitabı okuyan biri olarak bu yazıyı yazmak istedim. Kardeşimin Hikayesi kitabının en dikkat çekici yanı, Zülfü Livaneli‘nin diğer kitaplarında olduğu gibi oldukça akıcı bir yazım diline sahip olması. Hikayenin başladığı nokta ile bittiği nokta arasındaki olaylar birbirine o kadar iyi bağlanmış ki 324 sayfalık kitabı bir solukta okumak istiyorsunuz.

Kardeşimin Hikayesi Yorumu

Kardeşimin Hikayesi Yorumu

Bir romanı sevebilmek ve okumaya devam etmeyi istemek için gereken en temel özelliklerden biri olan, kitaptaki karakterleri gözünüzün önüne getirip yaşadıklarını canlandırmanız, Kardeşimin Hikayesi kitabında tam anlamıyla mevcut.

Kitapta anlatılan hikayelerin geçtiği mekanlar ise, tıpkı yaz tatilini geçirmek için tercih edilen mekanlar gibi okuyucunun hayalinde canlandırdığında hoşlanacağı mekanlar olmalı. Bu özellik de Kardeşimin Hikayesi’nde yeterince mevcut. Kardeşimin Hikayesi, ilk bakışta bir cinayet romanını andırması, daha sonra ise bir erkek ile bir kadın arasında aşk yaşanmasını beklediğiniz ve en sonunda da asıl hikayenin bunlardan çok farklı olduğunu öğrendiğinizde çok şaşıracağınız bir eser olarak özetlenebilir.

Kardeşimin Hikayesi kitabıyla ilgili daha fazla bilgi vermek, hikayenin özetini de geçmek isterdim fakat özeti okunan bir hikayenin tamamını okumak pek zevkli olmayacaktır diye düşünüyorum.

Eğer siz de Kardeşimin Hikayesi‘ni okuduysanız ve kitap hakkındaki görüşlerinizi paylaşmak istiyorsanız, sayfanın altındaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap