Buradasınız : Ana Sayfa //Sağlık//Kas Ağrıları

Kas Ağrıları

Bilinenin aksine kaslar yeterli oranda kasılmadıkları zaman yorgun düşer. Ve buna bağlı olarak hastalıklar ya da kas ağrıları ortaya çıkar. Kasların genel anlamda yorun düşmesi şu şekilde özetlenebilir. Aşırı kasılan kaslar sürekli uyarı alır ve buna gerekli cevabı veremeyecek duruma gelir. Öyle ki kaslar cevap veremediği için az kasılır ve kaslar yorgunlaşır. Gücü azalan ve az ağrı veren kasların temel sebebi ise yorgunluğa bağlı olarak kas hücrelerindeki potasyum iyonlarının çevreye yayılmasıdır.

radian masaj kremi

radian masaj kremi

Kaslar çalışırken potasyumun taşınmasında en büyük pay kanındır. Kan potasyumu kas dışına taşıyarak kas içerisinde potasyumun yetersiz hale gelmesini sağlar. Ve buna bağlı olarak da kasılmanın önüne geçilir. Faaliyeti durdurulan kasta yetersiz potasyum kanın geri getirmesiyle yerini aktif çalışmaya hazır kaslara bırakır. İşte kaslar ağrıyınca dinlenmemizin temel sebebi budur. Fakat bu her zaman böyle devam edemez. Yorulan kaslar dinlenince tekrar eski haline gelir ancak bir müddet sonra bu durum kaybolur. Zamanla yıpranan kaslar tepkilere cevap vermeyecek hale gelebilir. Ve kullanılması gerektiği zaman sizi hüsrana uğratır. Bu durumun ortaya çıkmasında laktik asit birikimin pastadaki payı büyüktür. Bu durumun önüne geçmek için ise kaslar sıcak tutulmalıdır ve büzüşmesinin önüne geçilmelidir.

Kas ağrılarının çözümü radian masaj kremidir. Bu radian krem sayesinde vücudunuzda oluşan kas ağrılarından kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Öyleyse radian masaj kremi nasıl kullanılır? Ağrıyan bölge temizlenir ve o bölgeye krem nazikçe oval bir şekilde sürülür. Bu sayede ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap