Buradasınız : Ana Sayfa //Pratik Tarifler//Kaşar Peynirinin Küflenmemesi İçin Ne Yapılır?

Kaşar Peynirinin Küflenmemesi İçin Ne Yapılır?

Ambalajı açılmış kaşar peyniri buzdolabında uzun sure saklanabilecek bir gıda değildir. Kısa sürede tüketilmesi gerekir. Aksi takdirde kaşar peyniri küflenebilir ve artık çöpe atmaktan başka çareniz kalmaz. Ancak makalemizde değindiğimiz yöntemle çok fazla kaşar peynirini bile uzun sure saklayabilirsiniz. Kaşar peynirini bozulmadan saklamanın en ideal yolunu yazımızda bulabilirsiniz.

Derin Dondurucunun Gücünü Kullanın

Derin dondurucular gıdaları dondurarak içlerinde herhangi bir organizmanın oluşmasına ve yaşamasına engel olur. Bu sayede neredeyse her türlü taze ya da pişmiş gıdayı derin dondurucuda çok uzun süre bozulmadan saklayabilirsiniz. Kaşar peyniri de derin dondurucuda saklamak koşulu ile uzun süre bozulmadan kalabilir.

Aldığınız kaşar peynirini kullanacağınız miktarlarda kesin ve ayrı ayrı buzdolabı poşetlerine koyun. Poşetleri buzdolabının buzluğuna yerleştirin. Bu yöntemle kaşar peynirini bozulmadan aylarca saklayabilirsiniz. Daha sonra kullanacağınız miktarda çıkartıp buzunun çözmesini bekledikten sonar tüketin. Buzu çözdükten sonra tekrar buzluğa atmayın. Çünkü buzu çözüldü anda kaşar peyniri oksijen ile temas etmiştir ve bu da canlı organizmaların üremeye başlaması anlamına gelmektedir. Bu yüzden kullanacağınız miktarlarda kaşar peynirini ayrı poşetlerle ya da saklama kaplarında buzlukta saklamalısınız.

3 Yorum yapılmış " Kaşar Peynirinin Küflenmemesi İçin Ne Yapılır? "

  1. diyetyemeklerim dedi ki:

    daha öncede bir kaç yöntem denemiştim. ama bunu ilk kez deneyeceğim umarım işe yarar.

  2. Hatay Haber dedi ki:

    Peki şoklama yapmak gerekiyor mu acaba?

  3. Aytekin Eriş dedi ki:

    Anneme verebileceğim iyi bir fikir aslında. Denemek gerekiyor teşekkürler bu yararlı makale için.

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap