Buradasınız : Ana Sayfa //Kitap İnceleme ve Tavsiye//Kayıp Sicil – Erdoğan’ın Çalınan Dosyası (Soner Yalçın)

Kayıp Sicil – Erdoğan’ın Çalınan Dosyası (Soner Yalçın)

Genelde yeni çıkan ve çok satan kitapları takip etmek için kullandığım online kitap servisini son ziyaret edişimde dikkatimi çeken bir kitabı sizlerle paylaşmak istiyorum. Bahsedeceğim kitap Soner Yalçın‘ın Kayıp Sicil – Erdoğan’ın Çalınan Dosyası adlı kitap. Gazeteci ve yazar Soner Yalçın ODA TV davası kapsamında 2 yıla yakın bir süre (14.02.2011-27.12.2012) cezaevinde yattıktan sonra tahliye edildi. Soner Yalçın son kitabı olan Kayıp Sicil – Erdoğan’ın Çalınan Dosyası adlı kitabı tahliye olduktan sonra kaleme aldı. Kendi anlatımına göre tahliye edildikten sonra evindeki kitapları kontrol ederken, Recep Tayyip Erdoğan’la ilgili hazırladığı özel defteri ve dosyası o cezaevindeyken ortadan kaybolmuştu ve ilgili defter ve dosyaya dair hatırladıklarını tekrar kaleme almıştı.

Kayıp Sicil - Erdoğanın Çalınan Dosyası

Kayıp Sicil – Erdoğanın Çalınan Dosyası

Kayıp Sicil – Erdoğan’ın Çalınan Dosyası (Soner Yalçın)

Soner Yalçın, 17 Aralık 2013 tarihinde başlatılan Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu başladığında, evinden birileri tarafından çalınan, Erdoğan’la ilgili dosyadan da bir şeylerin ortaya çıkıp çıkmayacağını merak etmiş ve bir süre beklemiş. Ancak bu beklemenin herhangi bir şeye yararı olmayacağını düşünmüş ve Kayıp Sicil – Erdoğan’ın Çalınan Dosyası kitabını yazmaya karar vermiş.

Kayıp Sicil – Erdoğan’ın Çalınan Dosyası kitabında Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu, Yerel Seçimler ve 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı Seçimi’ne dair cemaat/paralel yapı ile Recep Tayyip Erdoğan arasındaki çekişmeyi analiz ettiği bilgilere yer veriyor.

Soner Yalçın’ın kitabının son zamanlarda büyük ilgi görmesinin nedeninin de yaklaşan Cumhurbaşkanlığı Seçimi olduğunu ve  şu sıralar ülkemizin ve coğrafyamızın içinde bulunduğu durum itibariyle, hayal ürünü olan roman türünde kitaplar okumaktansa, bir takım siyasi gerçekleri ya da siyasi gerçek olma ihtimali olan bilgileri içeren bir kitabı okumanın, kişisel ve ülke menfaatleri açısından daha yararlı olacağını düşünüyorum.

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap