Buradasınız : Ana Sayfa //Video İzle//Kemal Kılıçdaroğlu CHP Grup Toplantısı Konuşması 28.05.213

Kemal Kılıçdaroğlu CHP Grup Toplantısı Konuşması 28.05.213

CHP Başkanı ve Ana muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu 28 Mayıs Salı CHP Grup Toplantısı Konuşmasında Reyhanlı saldırılarına değindi ve sorumlusunun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ‘dır ifadelerinde bulundu. Reyhanlı saldırılarında sorumlu tuttuğu Başbakanı istifaya davet etti. CHP Lideri ‘Adamsan adam gibi çık benim sroularıma yanıt ve r kaçma bir tarafa’ şeklindeki sözleri ile Başbakana yüklendi. Kemal Kılıçdaroğlu CHP Grup Toplantısı Konuşmasını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kemal Kılıçdaroğlu 21.05.2013 CHP Grup Toplantısı Konuşması İzle

Kemal kılıçdaroğlu CHP Drup toplantısı 28.05.2013

Kemal kılıçdaroğlu CHP Drup toplantısı 28.05.2013

“İzlediğin dış politika yüzünden sen Ortadoğu’nun şamaroğlanına döndün. Ortadoğu’nun bataklığına girme dedik. ‘Sen bilmiyorsun’ dedi. Sen ülkeyi yönetmiyorsun, sen hala kullanıldığının farkına varmadın mı?

Suriye’de yanlış yaptılar. Merak ediyorum, MİT kime bağlı? Erdoğan’a soruyorum. MİT Nisan ayından beri bomba yüklü 3 aracı takip ediyor mu? MİT en son yetkilileri ne zaman uyardı?

MİT doğrudan Başbakan’a bağlı. Şimdi çıkmış istihbarat örgütleri arasında koordinesizlik var. Sen 10 yıldır başbakan değil misin?

Devleti yönetiyorsun merak ediyorum, o araçlar Suriye’den nasıl geldi? Devlet görevini yapıyor görevini yapmayan iktidar. Suriye sınırını neden yol geçen hanına döndürdün.

Recep Tayyip Erdoğan’a terör örgütlerine yardım ve yataklık yapıyorsun diyorsam, bir bildiğim var elbet. 90 yıllık Türkiye Cumhuriyeti’ni nasıl bu hale getirirsin. Suriye’ye terör örgütlerini yetiştiren, para verene terör örgütünün başı denir.

Ortadoğu bataklığına Türkiye’yi sokma, faturası ağır olur dedik. Fatura sana değil bütün vatan çıkar.

Suriye’ye demokrasi getireceklermiş. Terörle demokrasinin geldiği bir ülke biliyor musunuz? Demokrasi, demokratik yollarla mücadele ederek gelir. Terörün milliyeti, dini, mezhebi olmaz.

Türkiye’nin terörle mücadelede dünyaya örnek olması lazım. 90 yıllık Türkiye’nin saygınlığına gölge düşürülüyor.

Irak’ta 1.5 milyon insan öldürüldü, gıkı çıkmadı. On binlerce kadına tecavüz edildi, sesi çıkmadı. Kendisi de sorumluluğu aldı, ‘Büyük Ortadoğu Projesi’nin başıyım’ dedi.

Zararın neresinden dönersek kardır diyor, hükümete çağrıda bulunuyoruz. Bir, Türkiye Cumhuriyeti bundan böyle Suriye’deki iç savaşın tarafı olmadığını açıklamalıdır. İki, yabancı terör örgütlerini eğitmeyeceğim, cebine para koymayacağım diye açıklamalı. Üç, sınırların güvenliğini sağlayacağım, geçmişte yaşanan bütün olumsuzluklara kapıları kapatacağım. Dört, “Cenevre sürecini destekleyeceğim’ de.

İnsanların, toplumların kutsalları vardır. Bayrak gibi anne gibi… Meclis’te bir AKP’li milletvekili bizim vekilimize ağza alınmayacak küfürler etti. AKP, herhangi bir yaptırım uygulanmaması gerektiğine karar verdi. Bir çağrım var, Recep Tayyip Erdoğan namuslu adamsan, o metni al hanımefendinin karşısında oku bakalım, okuyabiliyor musun? Anne kutsaldır, anneye o sözler söylenmez.”

‘AK PARTİ’YE 4 ÇAĞRIMIZ VAR’

Bu 4 çağrıyı tüm iyi niyetimizla AKP hükümetine yapıyoruz. Dinleyip dinlememek onlara kalmış. Biz Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Yurtta barış dünyada barış” istiyoruz. Hükümet bunları yapsın CHP size her türlü desteği verecektir. Yeter ki ülkeye huzur gelsin.

4. Cenevre sürecini tüm samimiyetimle destekleyeceğim

3. Sınırların güvenliğini sağlayacağım böylece tüm olumsuzlara kapıları kapayacağım

2. Ben artık kendi topraklarımda militanları eğitim, cebine silah koymayacağım demelidir.

Huzur vardı bu ülkede? Neden böyle oldu? Barış bu milletin hakkı değil mi? Ortadoğu’nun bataklığına saplanıp kaldın. Çok geç sayılmaz önerimiz var yine de. Hükümete çağrımız var.

1. Türkiye Cumhuriyeti Suriye’deki iç savaşın taraflarından biri olmayacağını açıklamalıdır.

Bunları söyledim, Ankara’ya döndüm. Başbakan ertesi gün dedi ki, Kılıçdaroğlu oraya gitti Alevileri kışkırtmaya. Ne diyeyim arkadaşlar. Yüz mü var bunda. İnsan Allah’In ayarttığı en değerli varlıktır ve başımın üstünde yeri vardır. Ne demiştim yalancıdan başbakan olmaz, bölücüden de Başbakan olmaz.

KILIÇDAROĞLU’NA SARIGÜL SORUSU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Mustafa Sarıgül ile diyalog kurdunuz mu?” sorusuna, “Kim söyledi” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bir basın mensubunun, “Alkol düzenlemesi geçen hafta geçti, bir değerlendirmeniz olur mu?” sorusuna CHP Genel Başkanı, “Arkadaşlar yasa görüşülürken gerekli açıklamaları yaptılar. AKP’den şunu beklerdim aslında, alkol üretimini Türkiye’de tümüyle yasaklasalardı, niye yasaklamadılar?” dedi.

“Sarıgül ile diyalog kurdunuz mu?” sorusuna CHP Genel Başkanı, “Kim söyledi” demekle yetindi.

“MYK atamasını ne zaman yapacaksınız?” sorusuna da CHP lideri, “Zamanı gelince” dedi.

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap