Buradasınız : Ana Sayfa //Alışveriş//Köpek maması alırken Petshoptaneve.com uğramayı unutmayın

Köpek maması alırken Petshoptaneve.com uğramayı unutmayın

Köpekler, canlı ve hareketli hayvanlardır. Hepsi yaradılışlarına uygun bir hayat sürmek zorundadırlar. Dağ, bayır, çayır, ova demeden koşup oynamaya veya çalışmaya alışmış bir köpeğin, bir apartman dairesinde yaşaması gerçekten zordur. Bir köpeğin yattığı yerin nemsiz ve kuru olmasına dikkat edilmelidir. Böcek ve sineklere karşı da korunması gerektiğini unutmayın. Sağlam bir kulübe yapmak en iyisidir. Sık sık fırça ve tarakla tüylerini temizlemek faydalıdır. Köpeği zincire bağlı bırakmak veya tasma ile gezdirmek kesinlikle doğru değildir. Hayvan, sahibinden sevgi ve anlayış bekler. Ona, itaat etmesini de öğretmek gerekir. Kötü bir şekilde eğitilen ve şımartılan köpeğin arsız ve yüzsüz olacağı beklenmelidir.

Köpek maması

Köpek maması

Köpekler et yiyen hayvanlardır. Bu durumu akıldan çıkarmamanız yararınıza olacaktır diye tavsiyede bulunmadan edemeyeceğim. Tabi bununla beraber birçok yemek artıklarını da tüketebilirler. Nişastalı besinler, köpek için uygun bir çeşni diyemiyoruz. Çok fazla miktarda olmamakla beraber köpeğe taze sebzeler ile süt verilebilir. Ve verilecek süt miktarının ölçüsünün haftada iki litreyi aşmamasına özen gösterilmelidir. Yeteri kadar besleyici olmak şartıyla yetişkin bir köpek için günde iki öğün yemek yeterli olacaktır. Örneğin, bir buldog cins köpeğe, birinci öğünde yarım kilo çiğ et, ikincisinde de bir çanak dolusu çorba ve bisküvi verilebilir. Haftada içeceği su miktarı da iki litreyi aşmamalıdır. Bunlar yetmiyor ise yanı sıra köpek maması ile de takviye yapabilirsiniz. Köpek maması konusunda da çok seçici olmanız gerekecektir.

Peki ya balıklar diyecek olursak eğer; bence köpeklerden sonra en güzel ve akvaryumda beslenilenler olmak şartıyla en zararsız hayvanlardır.
Akvaryumlarında çeşitleri vardır. Beslediğiniz balığın cinsine göre akvaryum seçin ki, balığınız doğal yaşamındaymış gibi rahat yaşamına devam edebilsin. Ancak buna nazaran ortalama 50 lt hem yeni başlayan için hem de bazı cinsler için iyidir. Filtre, ısıtıcı, hava motoru olmalıdır. Aynı zamanda kum, arka fon aydınlatmada estetik içinde önemli malzemelerdir. Ve bunlar temel malzemeler. Bu elemanlarla tatlı su akvaryumları kurulabilir. Zebra cichleti cinsinde ise minimum söyleyecek olursak eğer; rahat edebilmeleri için 80 lt akvaryum olması gerekmektedir. 1 çift olarak bakılırlar yani bir erkek bir dişi gerekmektedir. Başka balık koyarsan kısa sürede ölürler. Üreme döneminde akvaryumda 50 lt bölümü bölerler başka balık girdiğinde ölümcül sonuçlar alınır. Yalnız bir tane olarak bakılmasını tavsiye ediyorum. Birde Çok üreyen bir balık türüdür uygun ortamlar sağlandığında 21 günde bir yumurtlarlar yani yumurtlamaya başladıklarında yavruları verecek birini bulmanız şarttır.

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap