Buradasınız : Ana Sayfa //Sağlık//Kulak İçi Neden Kaşınır? Kulak Kaşıntısı Neden Olur?

Kulak İçi Neden Kaşınır? Kulak Kaşıntısı Neden Olur?

Kulak kaşıntısının nedenleri iki ana grupta toplamanabilir. Bunlardan ilki kulak hastalıkları, ikincisi ise kulak harici bölgelerde var olan ancak kulağı dolaylı yoldan etkileyen hastalıklardır. Aynı kulak ağrısında olduğu gibi kulak kaşıntısında da hastalığın kendisi kulakta olmayabilir. Diş, dil ya da ağız içinde bulunan herhangi bir doku değişikliğinin (lezyon) ya da boğaz ve bademcikler üzerinde yer alan başka diğer hastalıkların kulakta kaşıntı meydana getirmesi de mümkündür.

Kulak Kaşıntısı, Kulak Kaşıntısı Nedenleri

Kulak Kaşıntısı, Kulak Kaşıntısı Nedenleri

Kulak kaşıntısı çok büyük oranda önemli kulak hastalıklarının da habercisi olabilir. Bu hastalıkların başında özellikle dış kulak yolu iltihapları ve dış kulak yolu hastalıkları gelmektedir. Çünkü dış kulak adı verilen bölgenin içi aynı vücudumuzu kaplayan cilt gibi bir tabakayla kaplıdır. Dolayısıyla bütün diğer cilt problemlerinde ve hastalıklarında olduğu gibi kulak içerisindeki özellikle dış kulak yolundaki sorunlarda da (dermatolojik sorunlar, enfeksiyon sorunları, egzama) kulak kaşıntısı görülebilir.

Kulak Kaşıntısı Hangi Hastalıkların Belirtisi Olabilir?

Kulak kaşıntısının kulak harici önemli sebepleri arasında baş boyun bölgesinde meydana gelen hastalıklar olabiliyor. Bu hastalıkların başında alerjik hastalıklar geliyor. Alerjik hastalıklar yüz, göz, boğaz bölgesinde kaşıntıya sebep olduğu gibi kulak kaşıntısına da sebep olabilmektedir.

– Diş ve ağız içi hastalıkları kulak kaşıntısına sebep olabilir.

– Dış kulak enfeksiyonu gibi hastalıklar kulak kaşıntısına neden olabilir.

12 Yorum yapılmış " Kulak İçi Neden Kaşınır? Kulak Kaşıntısı Neden Olur? "

 1. Aysel kaya dedi ki:

  Merhaba ,Benim son bir yıldır hem kulağını içi kaşınıyor, hem de boynu çok ağrıyor öyle ki hiç yastık kullanamıyorum. Doktora gittim fakat pek ilgilenmedi. Bu durumda ne yapılan bilir cevap lütfen lütfen

 2. Arda dedi ki:

  Sol kulağım çok kaşınıyor birden kaşınmaya başladı geçmiyor ne yapmalıyım ?

 3. Fatma Cakici dedi ki:

  Merhaba
  3 saatlik bir ucak yolculugunda kulaklarim tikandi. Daha sonra agirmaya ve cok kasinmaya basladi. Bir bucuk ay gecti, agrim gecti ama kasinti halá devam ediyor ve kulaklarimin icini cok kuru hissediyorum.
  Ne yapmam gerekir?

 4. ayhan kara dedi ki:

  hocam kulam aralıklı kaşınıyo yanma oluyo hafi sulanıyo ne yapmam lazım

 5. ilhame dedi ki:

  Benim kulagimin ici aciyor ve bu agri agzimi acib kapadigimda çenemde oluşuyor doktor net bi şey soylemedi

 6. aytaç fındıkoğlu dedi ki:

  geçici çözüm olarak ucu pamuklu kulak çöpünü domestosa batırın sonra kulağınızın kaşınan yerlerine sürün bu size zaman kazandıracaktır birkaçgün ben şimdi majezik spreyi deneyeceğim bakalım ne olacak sizde deneyin

 7. Taylor dedi ki:

  Kulagimin ici aniden kasinmaya basladi ama bu kasinti siradan deil baya kasiniyor yani kafanizin bitlendigini dusunun ne kadar kasinir benim.kulagim.o kadar kasiniyor ne yapmaliyim ?

 8. zeynep dedi ki:

  sen ne işe yarıyon admin insanlarla dalgamı geçiyon sana şikayetlerini söylüyolar biliyosan cevaplas bilmiyosan çık bu kanaldan ukalaca cevap verme

  • Şebnem dedi ki:

   Nasıl bir yorum bu böyle? Adam doktor mu da muayene etsin cevap versin. Kulağın kaşınıyorsa buradan nedenlerini öğrenebilirsin. Ne yapman gerektiğini doktor söyler.

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap