Buradasınız : Ana Sayfa //Kitap İnceleme ve Tavsiye//Mart Menekşeleri – Sarah Jio Kitap Yorumu

Mart Menekşeleri – Sarah Jio Kitap Yorumu

2014 yılı en çok satanlar listesinde ilk sıralarda yer alan Sarah Jio’nun kaleme aldığı Mart Menekşeleri kitabı yazarın daha önce okuduğum Böğürtlen Kışı romanın yanında daha zayıf kalmış bir eser olmuş kanımca. Hayal gücü ve kurgusu sağlam bir kitap olan Böğürtlen Kışı romanından sonra Sarah Jio’nun Mart Menekşeleri kitabı için aynı yorumu yapamayacağım maalesef.  İnsanı sürükleyen ve içine alan bir hikayesi olmasına var ama tüm sorular havada kalıyor. Tamam bir romanda gizem merak olmalı ki sonuna kadar heyecanımızı kaybetmeden okumaya devam edelim. Mart Menekşeleri – Sarah Jio Kitap Yorumu, Sarah Jio Mart Menekşeleri kitabında bu merakı biraz abartmış ve kime soru sorsa cevaplamayacağını, yada geçiştirip başka bir konudan bahsedeceğini artık biliyorsunuz. O yüzden beklentimi karşılamayan ama okurken de sıkılmayacağınız tarzda orta hallice bir roman Mart Menekşeleri. Daha önceki kitaplarını beğenip bu romanı alan Sarah Jio kitaplarını okumayı sevenler biraz hayal kırıklığına uğrayabilir. Kitapta ailesiyle ilgili gerçeği öğrenmek için Ada’ya giden Emily Wilson adlı genç bir kadının hikayesi anlatılıyor. Kocasının kendisini aldattığını ve ondan ayrılmak istediği haberi üzerine ondan ve New York’tan uzaklaşma çabası içinde olan Emily Wilson beklemediği gerçeklerle karşı karıya kalır. İşte Mart Menekşeleri hikayesi bu Ada’da başlar…. Tasvirlerin çok güzel anlatıldığı ama konularda bazı kopukluklar olan romanı okumanızı tavsiye etmem ama canım sıkılıyor çok güzel olmasına gerek yok okunası bir kitap arıyorum diyorsanız okuyabilirsiniz. Tercih sizin Mart Menekşeleri – Sarah Jio Kitabı yorumum budur. Ama Mart Menekşeleri – Sarah Jio Kitabını okuyunca çok beğenenler varsa yorum panelinde olumlu yada olumsuz eleştirilerini bizlerle paylaşabilirler.

Mart Menekşeleri – Sarah Jio Kitap Yorumu

Mart Menekşeleri - Sarah Jio Kitap Yorumu

Mart Menekşeleri – Sarah Jio Kitap Yorumu

Mart Menekşeleri – Sarah Jio Arka Kapak Yazısı

Bir kadının yüreği sırlarla dolu bir denizdir…

Gerçek aşkı yaşadığına inanan ünlü yazar Emily Wilson, kocasının başka bir kadını ona tercih ettiğini öğrenince, hayal kırıklığına uğrar. Tüm bu olanlara rağmen yine de tek bir damla gözyaşı dökmez.

Büyük yengesi Bee, Mart ayını Bainbridge Adasında geçirmesi için onu davet eder. Emily ruhunda açılan yaraların iyileşmesi umuduyla, bu teklifi kabul eder.

Adanın mistik havasıyla huzuru yakalamaya çalışan Emily, 1943 yılında yazılmış kırmızı kadife kaplı bir günlük bulur. Bu günlük onu geçmişin tozlu sayfalarına hapsolan gerçek bir aşk hikâyesine ve altmış yıllık bir aile sırrına götürecektir…

Umudun, hüznün ve pişmanlığın bir arada işlendiği büyüleyici bir roman… İlk kitabı Mart Menekşeleri ile Library Journal En İyi Kitap Ödülüne layık görülen Sarah Jio, insan kalbinin, ne kadar hatalı olursa olsun sevdiklerimizi her zaman affedeceğini eşsiz bir dille anlatıyor.

“Aşk, tarih ve gizem… Daha ne olsun? Mart Menekşeleri, geçmişimizin er ya da geç sürprizlerle karşımıza çıkacağını hatırlatan muhteşem bir roman.”
Jodi Picoult

“Tarih, gizem ve aşkın mükemmel bir karışımı… Bu romanı elinizden düşüremeyeceksiniz.”
Library Journal

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap